נס חג הסוכות

אתמול בערב, מוצאי שבת קודש, היינו במסיבה אצל חבר בחצר ירושלמית חביבה. הרבה בירות, אנשים טובים, אוויר צח וכמובן סוכה. בתוך הסוכה- בר משקאות עשיר. מתישהו במהלך הערב מישהו שם לב שהמחצלת על רצפת הסוכה קצת שוקעת. הזיזו את המחצלת וגילו בור. לא סתם בור אלא חדר תת קרקעי, בערך ארבע על ארבע, עם קירות רציניים והכל. אנשים כבר התחילו להעלות השערות מי בנה את החדר- הממלוכים, הסלגו'קים או שמא הבורגרס בר הסמוך. אחרים הציעו לא לגלות את העניין לעירייה כדי שלא תחייב בארנונה, תיאוריה אחרת טענה שמדובר בתחנת מחקר נוספת של יוזמת "דהארמה" ומישהו כבר התנדב לרדת למטה בסנפלינג ולחפור קצת, אולי לגלות סליק, קבר אחים או את ארון הקודש האבוד.

ככה בקלוץ ניצת הדמיון הירושלמי. מי יודע איזה סיפור יש לחדר הזה שפתאום התגלה באמצע סוכות, למה דווקא עכשיו ולמה באמצע הסוכה? איש לא יודע. החדר היה מונח לו עשרות ואולי מאות שנים מתחת לאדמה וערב אחר נחשף. העיקר, כמו שעמיחי זצ"ל אומר לנו, טובלזכור ש"חיו אנשים כאן לפני" וגם להם היה איזה סיפור עם משמעות.

אז מה הנס? זה שתקרת החדר לא התמוטטה כשאף אחד לא עמד עליה זה ברור. רק על זה צריך לתרום איזה ח"י שקלים למעיין החינוך התורני. אבל מה תגידו על זה שגיגית עמוסת בירות נחה לה כמה סנטימטרים מהבור שנפער ולא התרסקה לה למטה? אם זאת לא השגחה עליונה אז מה כן?

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".אסור להגיב. למה? ככה.