שירחוב אלטרנטיבי

אחד החידושים התרבותיים המרעננים ברחובות עירנו בשנתיים האחרונות הוא פרויקט "שירחוב" של חברת חותם, הקרן לירושלים והעירייה באוצרות של קבוצת השירה כתובת. את מסלולי השירה בשוק מחנה יהודה, במושבה הגרמנית, בבקעה, בעין כרם או במרכז העיר אתם מן הסתם מכירים, השבוע יצא לי לשוטט בעמק רפאים ולהתענג על מאיר ויזלטיר ואחרים. מסתבר שגם לחידוש המרענן של שירחוב יש חידוש מרענן. פחות ממסדי ורשמי אבל מצחיק לאללה.

על גליון המעוצב בדיוק כמו כרזות שירחוב נכתבים שירים שלא זכו להיכנס לקאנון הספרותי וזה באנדרסטייטמנט. הבאתי דוגמית אחת, של שירו של המשורר, הזמר ושחקן הקולנוע ("בוכה בגשם", "קורבן האהבה" ) אברהם ביטר. מצאתי את זה על ארון חשמל ליד קפה נוקטורנו ויש עוד כמה בבן יהודה ובשאר רחובות מרכז העיר. הרעיון מבריק, הביצוע מעולה.

פרויקט שירחוב האלנטרנטיבי רק חושף בפנינו שוב כמה תרבות הרחוב פה עשירה וכמה היא עוד יכולה להתפתח. כשבעיר מסתובבים 2000 בצלאלניקים ועוד כמה מאות סם שפיגלים, ניסן נתיבים ועוד הרבה יוצרים בפוטנציה זה עושה משהו לרחוב, משהו שעוד צריך לעבוד עליו ולפתח אותו אבל הסצינה קיימת. לא חסרים משוררי קירות בירושלים ורק נזכיר את: "בפברואר כדאי לקנות פילים", "אסור לגלף סבונים בפסח", "גאה להיות בהמה", "כהנא צחק", "מלחמה זה לא חומוס" ואחד החדשים והחזקים: "DIE LUCKY BUSH!" ספר כבר יצא על הגרפיטי הירושלמי, לא התעמקתי ומי שרוצה לכתוב ביקורת מוזמן. השבוע אמרה לי מישהי שהיא פגשה כתב איטלקי שבא לעשות כתבה על הגריפטי בירושלים. למה אני לא מקבל ג'ובים כאלו? בקיצור, יש כבוד.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".תגובה אחת עד כה

  • אוקטובר 2, 2007

    אודי

    ענק!! באמת תהיתי למה חלק מהשירים מודבקים כמו פשקווילים, עכשיו אני מבין, צריך גם לעצור לקרוא.