סוף עונה

כמה מחשבות על עונת הכדורסל, שמצד אחד הסיום שלה היה פנטסטי וישר כוח לעודד קטש ולוחמיו על ערב מענג ביום חמישי, ומצד שני- עוד עונה של הפועל שהלכה לשומקום. פורסם גם כטור אורח ב-NRG ספורט.

אחד הדברים המאפיינים ביותר את הפועל ירושלים בעונות האחרונות הוא הפער ההולך וגדל בין היציבות הפיננסית המרשימה ובין ההתנהלות המקצועית המביכה. בעוד שבצד הניהולי דני קליין עשה ועושה קסמים על מנת להעמיד את המועדון על הרגליים אחרי הנטישה של עוד מיליארדר תורן, בצד המקצועי הקבוצה מסיימת כבר עונה שלישית שלא הלכה לשום מקום.  כמה דברים שצריכים לקרות במלחה כדי שהעתיד יהיה קצת יותר ורוד:

1.      מאמן. את כמות המאמנים הישראלים שמסתובבת בשוק ואין לה משקעים כלפי ההתנהלות של הפועל ירושלים בשנים האחרונות אפשר לשים בחדר אחד עם אוהדי מכבי פתח תקווה בכדורגל ועדיין לא נוכל להשלים מניין. את קבוצת הנוער של הפועל ירושלים מאמן בשנים האחרונות מאמן צעיר ומוכשר בשם דניאל ששר. הוא גם המנהל המקצועי של המחלקה כולה, שהיא אחת הגדולות בארץ. בעיני אין מתאים ממנו לקבל את המושכות לידיים. מאמן תוצרת בית שהגיע להישגים מרשימים עם המחלקה ובנאדם שנאבק על הזכויות הבסיסיות של המועסקים שלו. צריך לצאת מהקופסא ולהביא פתרון חדש, יצירתי וראוי מאוד מכל הבחינות. יועלה ששר לבוגרים.

2.      סביבה תומכת. זה לא ייגמר במאמן. בעשור האחרון מגיע מאמן חדש למלחה, מקבל צ'ק פתוח לבנות סגל וההמשך ידוע. תמיכה במאמן צריכה להתבטא בשני מישורים. קודם כל במסרים ברורים מטעם ההנהלה בכל פעם שהקבוצה מתחילה לקרטע ומתן גיבוי מוחלט למאמן כלפי השחקנים והתקשורת. שנית, מינוי גורם מקצועי מכוון שיוכל לסייע למאמן לקבל החלטות. ברור שזה לא פשוט עם האגו של המאמן הישראלי, שרואה בכל סמכות איום על מעמדו אבל למה לא בעצם? למה שמאמן בכיר, יורם חרוש לדוגמה, לא יהיה פונקציה מקצועית במערכת לצד המאמן? אם צריך לשים את האצבע על הפער הגדל בין הצד הכספי למקצועי נראה לי שזו הסיבה.

3.      תחייכו, מה קרה? בערך מאאאתיים כתבות כבר נכתתו על התפקוד התקשורתי הלקוי של הפועל. צריך לספר לחבר'ה במלחה שלחייך לא עולה כסף, שהמקומונים המיתולוגיים של ירושלים כבר מזמן לא כאלו, שעיתונים לא נושכים ושלא יפה להסתובב כל היום עם פרצוף חמוץ. ככה לא בונים אלטרנטיבה מרעננת ולא זוכים לאהדת הקהל. יאללה, לשחרר.  

גילוי נאות: הכותב היה שחקן של דניאל ששר בקט סל באליצור ירושלים, אימן במחלקת הנוער עד לפני שנתיים וחושב שהוא על הכיפאק.

 ועוד בענייני התקשורת: עם כל החגיגות לרגל השקת טיים אאוט והעובדה ששוב יש שלושה מקומונים מתפקדים בירושלים, גם "זמן ירושלים" התחדש בעיצוב מרענן. משהו טוב עובר לאחרונה על העיתון הזה שצריך להיפרד מעיתון האם "מעריב" בסופי שבוע ולהיחשף ליותר ירושלמים.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".11 תגובות

 • מאי 29, 2010

  דודו

  נרשמתי כמנוי, 20 ש"ח בחודש לארבעה גיליונות.

  יאללה פקודה להירשם כמנויים, גם כל מי שמסתייג מתרבות הסלב, חשוב לחזק אותו, אמנם לא כתיבה גאונית, אך קלילות וצעירות עדכנית לורידים מהסוג שהעיר הזו צריכה ובמסות.

 • מאי 29, 2010

  עמית

  דודו- על מה צו סגירה ל"הקצה"?

 • מאי 30, 2010

  דל"מ (אהבתי את הקיצור)

  ששר? נפלת על הראש?
  מה אנחנו עורכים ניסויים בבני אדם?
  יש סדר להתקדם בחיים.
  שיילך למועדון קטן, ליגה שניה אם יביא קבלות , אפשר יהיה לחשוב על זה.
  להביא אותו ככה זה מתכון בטוח לכשלון.
  רספקט של השחקנים הוא לא יקבל, גם לא של ההנהלה, תוך שנים שלושה הפסדים גם האוהדים יאכלו אותו חי.
  הפועל ירושלים זה מועדון לחוץ ומאוד מונחה תוצאות.
  צריך מאמן טוב, רכש טוב והרבה מזל.

 • מאי 30, 2010

  ערן טרבלסי

  עוד לא סיימתי לקרוא, אבל טייםאאוט אכן נראה מבטיח. אני מקווה שהם יפסיקו להשתמש משפטים כמו "נראית תמיד זקנה ומהוהה, ואז מגיע המונדיאל", או "מסתבר שיש מקום איכותי בעיר" בכתבה על הסטארדאסט, ושאר קלישאות מטופשות (לא מתחייב על ציטוטים מדוייקים, אבל משהו דומה לדברים שכתבתי). טור העורך של אורי שאלתיאל היה מעולה, אפילו מרגש.

 • מאי 30, 2010

  דודו

  לגבי הקצה נא לפנות למשטרת ישראל

 • מאי 30, 2010

  עמית

  דל"מ- יש לך אלטרנטיבות? את מי תביא? יורם חרוש או דן שמיר כבר הגיעו לתוצאות בליגה השניה לפני שהגיעו להפועל?

 • מאי 30, 2010

  ערן טרבלסי

  הקצה, הבאסס, סטודנטים ברחביה, פעילים בקריית יובל, יום הסטודנט ועוד ועוד. מה, הם מוציאים עלינו את העצבים שיש להם על זורקי הטיטולים? לעזעזל איתם.

 • מאי 30, 2010

  דל"מ

  1.שניהם היו עוזרים בליגה הבכירה בטופ של הטופ.
  2.יש לא מעט מאמנים בכירים ומנוסים, שיכולים לא להחשב כהימור מטורף.
  מהשורה הראשונה:בלאט,אדלשטיין,בירנבוים,חרוש, קצורין,שרף,שיבק,דרוקר.
  מהשורה השניה: יאור,בלינקו,בית הלחמי,ג'ינו,דנשה,עוזי.

  ללכת על מאמן נחמד וירושלמי זה אולי מצטלם טוב בעיתון,זה ממש לא החלטה בוגרת של הנהלה שמנסה לעבוד בצורה מקצועית.
  ואם אתה מחפש הרפתקאות, אתה תתפלא לגלות כמה אפשר להתגעגע לעונה הזאת.
  רבאק – אפשר לחשוב שתארים מתגלגלים ברחוב בכדורסל הישראלי.

 • מאי 30, 2010

  בן

  ערן, כי מהם הם מפחדים,אסור לגעת. אנחנו טרף קל…

 • מאי 31, 2010

  עמית

  חבר'ה, גם לדג מלוח המשטרה עשתה בעיות בהתחלה. אולי אגודת הסטודנטים צריכה לשבת עם מפקד המחוז ולהרגיע

 • מאי 31, 2010

  עמית

  בלאט- כסף. אדלשטיין- בחיאת, אחרי הזובור שגידי דודי עשה לו?בירנבוים – עייף. חרוש- לא יחזור לאמן בחיים. , קצורין- שבלוני. ,שרף- נו באמת. ,שיבק- ראה קצורין. דרוקר- ראה אדלשטיין, להחליף המילים גידי דודי בדני קליין. .
  מהשורה השניה: יאור,בלינקו,בית הלחמי,ג’ינו,דנשה,עוזי. -למעט דנשה, אף אחד מהם לא עושה לי את זה יותר מששר. כולם בחורים נחמדים וזהו. אולי ג'ינו יכול להיות מעניין אבל מתי הוא הצליח לאחרונה?
  צריך להביא את חרוש / מוטי דניאל כג'נרל מנג'ר ואת ששר תחתיהם כמאמן ראשי. תארים ראיונ כמה השגנו עם כל הכוכבים האחרים