ווינר

נכון, גביע ווינר זה מפעל זניח בכדורסל הישראלי, טורניר פתיחת עונה משודרג שעורכת מנהלת הליגה. אז מה? ניצחון על מכבי בגמר, כל גמר, הוא נצחון מתוק, שיהיה ניצחון בגמר ליגה למקומות עבודה מחוז הערבה. זה עדיין ניצחון על מכבי. ניצחון שמורח על הפנים חיוך דבילי שיישאר שם עד יום ראשון בבוקר, כשאחזור לעבודה ואבין שבהמשך השבוע אצא לאימון נוסף בצאלים. ניצחון שגרם לי לקרוא את כל הכתבות של המשחק שרק חזרתי ממנו (רק ספורט הארץ לא מעודכן, כרגיל) וגרם לי להיכנס לאתרים שלא הייתי בהם חודשים: וואלה ספורט, ONE הנחות, ספורט 5. אין כמו לראות את הפרצוף של שמעון מזרחי אחרי הפסד של תואר, במיוחד במלחה. ובכל זאת, כמה דברים על המשחק:

1. סנטר. ניצחון על מכבי זה כיף אבל הפועל חייבת סנטר. זה לא יפריע כל כך לליגה הישראלית, בה גם פורוורדים בגובה של 2 מ' משחקים בעמדה 5 אבל זה יפריע מול מכבי בשלבי ההכרעה- אם הפועל תגיע לשם וזה בטוח יורגש באירופה. פינקני וליונס חביבים אבל הם לא משנים זריקות למתקיף שמולם ולא חופרים שתי נקודות בטוחות בכל פעם שהכדור מגיע אליהם.

2. שינוי? הקבוצה של גודס בשנה שעברה נטתה להיעלם ברגעי האמת. שוב, זה כולה גביע ווינר אבל גמר מול מכבי זה בכל זאת גמר מול מכבי והפועל עמדה בכבוד. האם יש סיכוי ללכת יותר רחוק השנה?

3. סמלים. בספורט המקצועני אומרים ש"סמלים יש על המכסה של המנוע". אני בכל זאת קצת מאמין בסמלים והכי חימם לי את הלב לראות את יורם מנחם במלחה. הוא היה המורה לספורט שלי בבויאר, והיה מאמן הכושר של הפועל במשך 12 שנה רצופות. מתישהו מאמנים עם שכל קטן ופאראנויות גדולות החליטו שהוא לא נחוץ יותר בהפועל ויורם נדד לשרון וגם ליד אליהו. לשמחתי מאמן הכושר הכי טוב בארץ (בעיני) חזר להפועל וזה רכש לא פחות משמעותי מיוגב אוחיון.
4. מכבי. לא ברור מה היו כל החילופים של גרשון, למה לאמפה ולאזמה וכמה דמויות נוספות עשו על המגרש. אין סיכוי לנהל רוטציה של 12 שחקנים, בכל משחק צריך להישען על מספר מצומצם יותר כדי שהעסק יעבוד. סידור עבודה קיבוצי לא יעבוד כאן. ואגב גרשון, בעבירה החמישית של גיא פניני (סחיטה מוצלחת של דיז'ון תומפסון) הוא התפרץ וגם ירק או לפחות עשה כאילו הוא יורק לתוך הפרקט. מן הסתם על השופטים. גור שלף, מנהל הקבוצה, קם וצעק. מתי יקום השופט עם זוג אשכי הברזל שישרוק עבירה טכנית נגד הספסל של הקבוצה שחושבת שהיא של המדינה?

5. איגוד הכדורסל. גביע ווינר זה אכן אירוע מונפץ אבל טריק שיווקי, הדוק ומתוזמן היטב שמושך את תשומת הלב לפתיחת העונה. מתי איגוד הכדורסל ילמד ממנהלת הליגה שלו איך מרימים אירוע ויבנה בצורה דומה את משחקי גביע המדינה- רצף משחקי נוק אאוט בפרק זמן קצר במקום המריחה השנתית הקבועה.

6. ראש העיר. אני לא אוהב לכתוב עליו אבל דפקנו את מכבי, תרשו לי (ואתם יודעים איפה אני עובד, גילוי נאות וכו'). כיף לי כתושב לראות ראש עיר שמבין ספורט, שעושה ספורט שנמצא באירועי ספורט. ראש עיר שמבין מה זה פיק אנד רול או דאבל פס. ראש עיר שמעודד ופטריוט של הקבוצות הייצוגיות של העיר ולא סתם בא להעניק גביע כמו פקיד אפור. זה חשוב לעיר, לדימוי שלה ולמסר שהיא משדרת. ספורט =בריאות נפשית וגופנית, גם לעיר כולה. תראו מה הספורט עשה למנצ'סטר התעשיתית, מה הוא עבור בוסטון האינטלקטואלית. ביציאה ממלחה ראיתי מתקני כושר ציבוריים חדשים שהותקנו שם בחודש יולי האחרון. אותם מתקנים שראש העיר הקודם עיכב את התקנתם בעיקר בשל החשש שגברים ונשים עלולים רחמנא ליצלן להתאמן יחדיו. כיף לראות.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".5 תגובות

 • אוקטובר 9, 2009

  בן

  היה מצויין! עם ההפרש 15 במחצית ועם הידיעה שמכבי יחזרו ברבע השלישי והפועל יפשלו בו, ועם הידיעה כי הכל יוכרע ברגע האחרון. העצבים של שארפ בירידה לחדרים, הפנים המדוכאות של שמעון מזרחי("…..כבר"), החמישית של פניני שנייה אחרי שקבר שלשה ושמח לאיד.., .
  האיש של המשחק לדעתי -אגאייר: אני שונא ביית"ר ולא מגיע להם מישהו כמוהו שפשוט אוהד ספורט בנפשו, איזה כיף היה לראות אותו קופץ בשחק ומשתגע לגמרי בסיום.

  שיחנקו הצהובים בירידות חזרה לשפלה …. 😈

 • אוקטובר 10, 2009

  שמעון (מוני בחופש בקריביים)

  כאוהד וכיו"ר אני אומר-מברוק על הניצחון. באמת. יאללה שתהיה כאן כבר ליגת כדורסל מעניינת. העיקר שתמשיכו לנצח בגביע ווינר, אולי עוד נצחון או שניים במהלך העונה ושבסוף תפסידו בגביע ואת האליפות. לא נרצה לקחת ממכם את הבכי והטענות נגד מכבי…. זה בכל זאת הדבר היחיד שאתם טובים בו.

  בברכת ליגה מעניינת לכולנו,

  שמעון ומוני (שכאמור בחופש).

 • אוקטובר 12, 2009

  עמית (אחר)

  בוא נקווה שהשנה הפועל תצליח לשבור את הנאחס של גביע ווינר, לפני שיתתקבע שמו סופית כ"גביע לוזר", ותיקח לפחות תואר אחד (ואם כבר תואר אז אליפות על הבאזר בעזרת השופט).

 • אוקטובר 14, 2009

  חופשת סקי באיטליה

  מסכימה עם עמית (אחר).

 • אוקטובר 27, 2009

  בן

  מזל-טוב!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!