סיכום ביניים- הסדרי תנועה

שבוע להפעלת הסדרי התנועה החדשים ברחוב דוד רמז ופתיחה מלאה של מת"צ דרך חברון לתנועה זה זמן טוב לסיכום ביניים קצר. קודם כל אני חייב לומר ששינויי הקווים דפקו אותי. קו 30 כבר לא מגיע כמו פעם ולא שפעם זו הייתה מציאה מי יודע כמה. אין לי ממש קו שמביא אותי עד העירייה מה שמשאיר לי 3 חלופות להמתנה לקו 30א שבא פעם בהרבה זמן:
א. אופניים, 20 דקות בסבבה וזה כשאני לא בכושר.
ב. קו 21 הפלסטיני, 4 ש"ח, אחלה תדירות, מוריד בשער יפו.
ג. קווי ה-70 למיניהם עד קינג ג'ורג' ומשם הליכה ברגל של 7 דקות לעירייה.
שלוש האופציות נחמדות ואפשר לשחק איתן בהתאם למז"א ולדחיפות. לגבי קווי ה-70- נסעתי בהם פעמיים בשבוע האחרון, בשעות העומס בבוקר. בשתי הפעמים הנסיעה לקחה 9-10 דקות, לעומת 16-17 דקות (בבקרים רגילים, ללא עומסים חריגים). אז קיצוץ של יותר משליש מזמן הנסיעה זה אכן שוס אבל הלהיט הגדול הוא קיצור משך ההמתנה. בשתי הפעמים פספסתי אוטובוס אבל אחר הגיע תוך 2-3 דקות כך שפתאום הלחץ להספיק אוטובוס יורד, ככה זה שחמישה קווים רצים עם מת"צ אחד. קיצור הזמן הכללי מדלת לדלת הוא המשמעותי. סך הכל הרושם הכללי חיובי. יום אחד נאלצתי לקחת את הרכב הפרטי וזה היה כלבת, לקח חצי שעה. תחבורה ציבורית, הליכה ברגל או אופניים- זה העתיד, למרות שקצת נדפקתי אישית. ברור שעוד יש כאן מה לשפר והפעימה החדשה אינה מושלמת. מי שרוצה להתלונן מוזמן למלא טופס תלונה אצל החבר'ה של 15 דקות שנלחמים על תחבורה ציבורית הוגנת.יש דיווחים על השפעת השינויי על דרך בית לחם/ הגישות מארמון הנציב?

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".



5 תגובות

 • ספטמבר 22, 2009

  שני

  האם קו 21 הפלשתינאי (אלקודס-בית לחם) מומלץ גם לבחורות יהודיות שנוסעות לבד?…

 • ספטמבר 22, 2009

  מורן

  חבל לי כבר פעם שנייה להיות זו שמעלה בעיות, במיוחד שאני בכלל מאוד בעד תחבורה ציבורית, והליכה ברגל, ומשאירה את הרכב שלי ליד הבית בכל הזדמנות..
  בשבוע שעבר סיפרתי לעובד תיאטרון החאן על סגירת רחוב רמז (לא כולם ידעו על זה) לתחבורה פרטית, ותגובתו היתה שקוברים סופית את התיאטרון.

  הקהל שהתיאטרון מיועד לו הוא מבוגר, והחניון העיקרי הוא זה שמול הכניסה למתחם הרכבת.
  עכשיו שאי אפשר לסוע משם, יתרכזו כל באי התיאטרון בחניון גן הפעמון, שמשמש לצרכים נוספים, והוא בדרך כלל מלא.

  אי אפשר לצפות מאנשים בגילאי 70 לסוע בתחבורה ציבורית להצגה שמסתיימת ב23:00, במצב התחבורה הנוכחי בוודאי, וזו עיקר האוכלוסיה של מנויי התיאטרון.

 • ספטמבר 22, 2009

  אודי

  מורן,
  אין בעיה לחנות בחניון הרגיל, מול מלון הר-ציון.
  אני מניח שהקושי הוא להוריד אנשים מבוגרים בכניסה לתאטרון, למרות שכן אפשר להגיע עם הרכב לצד השני של הכביש ולככר העגולה.
  ראי כאן את הסדרי התנועה:
  http://www.baka.org.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/davidremez(1).pdf

 • ספטמבר 22, 2009

  עמית

  מכיוון מרכז העיר אין בעיה להיכנס לדוד רמז, המת"צ הוא מדרום לצפון בלבד. חוצמזה שהפתרון של אודי הוא נכון.

 • ספטמבר 22, 2009

  עמית

  זה לא אידיליה מושלמת. אני לדוגמה לא מנסה לבקש הנחה עם חוגר מילואים או משוויץ בתעודת עובד עירייה שיש לי. אבל תיירים משתמשים בזה, גם תיירות וכן מספר דוברי עברית ככה שנראה לי בסדר גמור.