שמח בשטרן

אתמול נערך הכנס הראשון למתעניינים בפרויקט קבוצות הרכישה בירושלים. על הפרק: מעונות האוניברסיטה העברית ברחוב שטרן שבסיוע תמ"א 38 יהפכו ל-64 דירות, 58 מהן דירות 4 חד' ו-6 דירות 3 חד' משופצות. האולם הקטן בבית טיילור היה מפוצץ ב-250 איש. 50 מתוכם נרשמו עוד באותו הערב (הפקידו צ'ק, לא סתם נרשמו) ואחרים יירשמו ביום יומיים הקרובים. הפרויקט הזה ממריא. אם יש מביניכם מישהו שמחפש להישאר בירושלים ורוצה להנות מדירה מוזלת בתוך קהילה של אנשים צעירים- אנא הפנו אותו לאתר רוח חדשה שם ימצא את כל הפרטים ויוכל להגיע לאנשים הרלבנטיים ובבניין קרית יובל ננוחם.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".7 תגובות

 • יוני 10, 2009

  יובל

  כל הכבוד, אשכרה עבודת קודש.

  אגב, איך מונעים, עם כמה גזעני שזה נשמע, מקבוצות חרדיות להשתלט על המכרז, או אפילו על הקבוצה שלכם?

 • יוני 10, 2009

  ח'ליל

  השאלה הנוקבת היא האם יתאפשר לזוגות פלסטיניים צעירים להרשם לקבוצת הרכישה ברחוב שטרן

 • יוני 11, 2009

  עמית

  ח'ליל- זו לא שאלה נוקבת. כמו שאני לא תומך ברכישת מבנים ע"י יהודים בשכונות פלסטיניות אני מתנגד לרכישת מבנים בשכונות ישראליות ע"י פלסטינים. דיור בהישג יד צריך להיות מותאם גם לאוכלוסיות החרדיות והערביות בעיר- כל אחת בשכונתה.
  יובל- מחזיקים חזק ומקווים שהאוניברסיטה לא תעשה שטויות. כל לחץ בעניין יכול לעזור.

 • יוני 11, 2009

  ח'ליל

  אתה אולי מתנגד ליהודים בשכונות פלסטיניות אך מציאות היא ששכונות כאלה ממשיכות להבנות בשטחים פלסטיניים. אתה כמובן לא יודע זאת אך השכונה שטרן יושבת על אדמות פלסטיניות של כפר אלמלחה. השאלה עכשיו נוקבת מתמיד. ואתה עוד קורה לה שכונה ישראלית. זה ממש מקומם.

 • יוני 12, 2009

  ערן טרבלסי

  ח'ליל, הטענות שלך זהות לטענות של היהודים שרוכשים בתים במזרח העיר (לפחות בחלק מן המקומות במזרח העיר) – הםטוענים, ובמקרים מסויימים כנראה בצדק, שעד לחורבן האזורים הללו היו מיושבים ביהודים.

 • יוני 13, 2009

  שני

  ח'ליל יקר,

  1. אלמלחה שוחרר/נכבש (הקף בעיגול את המועדף עליך) ב-1948. מדובר היום בשטח ריבוני של מדינת ישראל מכל הבחינות. משום כך, לקרוא שכונה ישראלית זאת עובדה. אתה מתקומם מזה? אז תתקומם. זכותך.
  2. אתה בטח לא יודע, אבל הכפר אלמלחה הוקם בזמנו על חורבות הכפר התנ"כי מנחת. סתם ככה לידע כללי.

  בברכת דו-קיום לבבית,
  שני.

 • יוני 14, 2009

  עמית

  חלאס, לא צריך להגיב לכל פרובוקטור.