כבר שנתיים

שנה וחצי כתבתי במדור הספורט "כל העיר" המנוח, כשעוד חשבתי שיום אחד אהיה עפר שלח. מאז הבנתי שאי אפשר להבין הכל בהכל וגם אם כן- אין מצב לעשות תכנית תחקירים בפריים טיים ובלילה לשדר NBA ועוד לרוץ מרתון. מאז גם גיליתי שלא צריך עיתון בשביל לכתוב, אפשר לכתוב מה שבא לי, מתי שבא לי והכי חשוב- יהיה לי קשר טוב יותר עם מי שקורא אותי. הנה סיבה להשוויץ- הזמינו אותי לפאנל בבית אבי חי, פרטים בהמשך. זה לא היה קורה אם הייתה לי תווית של "העיר כל העיר".

הקיצר, היום יום הולדת שנתיים לבלוג הצנוע הזה. מגרדים את ה- 65,000 כניסות בשנתיים האלו. הרבה דיונים והרבה חוויות. ביום שלישי נפגשו חלק מחברי הכת הסודית הזו והיה ממש נחמד להכיר את האנשים שעד עכשיו הייתי איתם בקשר במייל או בתגובות פה למטה. רציתי לומר תודה למי שהגיע, למי שקורא ולמי שהביאני עד הלום. הבלוג השתנה בחודשים האחרונים. אני לא חושב שהוא "איבד מהרלבנטיות" כמו שיובל האחר כתב פה השבוע. הוא פשוט השתנה. היה כיף מאוד וגם לא ממש מסובך לצעוק מבחוץ. לכתוב ביקורת, להיזרק מישיבות מועצה, לארגן צעדות רפאים. היה באמת אחלה. ד"ש ליהושע פולק. גם המפרסמים הגדולים שלנו היו מרוצים מהרייטינג בחודש נובמבר האחרון. אבל מה לעשות ורייטניג זה לא הכל בחיים (הא, דודו?) וצריך גם לנסות ולהזיז משהו באמת. אז הדיון ימשיך, גם אם בכיוונים אחרים. תמשיכו להציק, לשאול, להשתמש בי כדי לקדם אירועים חשובים ותודה.

לקינוח, תמונות מהמפגש (תמיד נחמד לגלות גלריה חדשה שנפתחת בעיר) הנה פוסט מעולה של רפרם חדד, קישור לבלוג של "עיר עמים" וסרטון קטן של מגמה ירוקה.  בשמחות.
[gv data="rLab0N27gG8"][/gv]

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".7 תגובות

 • יוני 4, 2009

  macphista

  and the beat goes on…
  Happy Blogthday

 • יוני 5, 2009

  לרמן

  מזל טוב לך ולירושלים עיר הנצח, אמן סלה!

 • יוני 5, 2009

  יובל האחר

  יא אללה. חזרתי ממילואים ואני רואה שאני כבר סלבריטי שמזכירים בפוסט עצמו! כבוד.

  אני רוצה רגע להבהיר משהו – אין לי שום בעיה עם המעבר שלך לעירייה. מהלך מבורך בעיני, אני בהחלט חושב שזה רק יכול לעשות טוב לעיר.
  אבל אני חושב שבלוג עירוני שמנוע מלהתייחס לעירייה (ומה לעשות, אתה מנוע מלהתייחס לעירייה – לחיוב או לשלילה) מאבד מהרלבנטיות שלו. לא סתם המאבקים שלך לפני שינוי התפקיד התמקדו בעירייה – העירייה היא הגוף המרכזי (אם כי לא היחידי) שאחראי לאיך שהעיר נראית ופועלת. מבין כל העמותות, ארגוני הסטודנטים, החברות הפרטיות וכו' – לאף אחד אין את המשקל ויכולת ההשפעה שיש לעירייה לגבי תכנון עירוני ומדיניות עירונית. אז נכון – יש עדיין המון במה לעסוק, אבל יש את התחום הענק והמאוד רלבנטי שעליו אי אפשר לכתוב.

  אגב – לגבי "יובל האחר". אני מוכן לקבל את הכינוי החדש בשמחה ולו רק כי גם אלישע בן אבויה נקרא אחר. מי יתנני תמיד להתלות באילנות כה גבוהים.

  ומזל טוב על שנתיים לבלוג.

 • יוני 6, 2009

  עכברתול

  מזלטוב!
  יומולדת שמח, בנאדם. תמשיך לעשות עבודה אדירה, האינטרנט מלא ביותר מדי זבל.

 • יוני 6, 2009

  אודי

  ב-17:00 הפגנת הנגד החילונית בככר ספרא.
  בואו בהמוניכם

 • יוני 6, 2009

  שני

 • יוני 7, 2009

  בן

  טוב..נראה את העירייה בשבוע הקרוב…זה היה באויר וטוב שהתפוצץ הבלון…