מרכז מחזור בירושלים

זהירות: אני הולך להגיד פה מילים טובות על עיריית ירושלים. כל מי שרוצה להגיד שקנו אותי בכסף, נהייתי בלוגר חצר וכו' וכו'- לבריאות. האמת, אין לי יד ורגל עם הפרוייקט שאני הולך לכתוב עליו. נתקלתי בו במקרה ונראה לי ששווה להביא את דבר קיומו לידיעת הציבור הרחב (לפרסם בעיתונים ולא בבלוג הזה). בגבעת שאול נפתח מרכז איסוף למחזור. מקום קטן וחמוד שפועל שישה ימים בשבוע ומאפשר להביא לשם כל סוג של פסולת למחזור שרוצים. אפשר להביא לשם בקבוקי זכוכית, פסלטיק, נייר ובטריות- כרגיל. אבל מה ששווה את ההגעה לשם זה האפשרות להביא ספרים, בגדים וכל ציוד אחר שבא לכם להיפטר ממנו והשוס- מחזור ציוד אלקטרוני. הציוד ממוחזר או מועבר לשימוש חוזר.

ביום שישי האחרון פרקתי שם שש שקיות של בגדים וארגז ספרים והיה מצויין. עוד שני אזרחים הגיעו להיפטר מציוד שלהם והמקום נראה סה"כ סבבה. אז אחרי המילים הטובות נהייה קצת נודניקים: למה בגבעת שאול? למה לא במרכז העיר או במינהלים הקהילתיים? צודקים. כמו שאמרתי אני לא קשור לעניין אבל אם המקום יוכיח שהקהל מגיע ומשתמש בו- אני מניח שיהיה אפשר לדבר על הרחבה. אני מקווה שאנחנו רק בהתחלה. פתיחת של מרכז כזה, תחנת מיון ופתרונות נוספים לפסולת מוצקה שמדברים עליהם והשתתפות ביום כדור הארץ לראשונה (כן, אני יודע שזה קשקוש יחצ"ני, אבל זה מעורר מודעות). אולי משהו מתחיל לזוז? המרכז פתוח א'-ה' 10:00-16:00, שישי 10:00-14:00 ועוד מידע כאן.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".9 תגובות

 • מאי 3, 2009

  שני

  נהדר. גם הבשורה על תרגום מסמכי העיריה לערבית משמחת מאוד.
  שאלה לא קשורה:
  למה לרחובות במזרח העיר אין שמות ומספרים? באחריות מי לתת להם שמות ולמה זה לא קורה?

 • מאי 3, 2009

  יאיר

  כל הכבוד לעירייה, אבל היה יותר עדיף, הרבה יותר עדיף, אם היו אוספים את הזבל הזה מהבתים של האנשים – כמו שאוספים אשפה. ואז מרכז המיחזור לא היה צריך להיות נגיש בכלל (לא שעכשיו הוא נגיש למי שאין לו רכב), ואפשר היה למקם אותו בכל חור שרוצים. ככה עושים בהרבה מקומות בעולם.

 • מאי 3, 2009

  עמית

  יאיר- זה יקרה בעזרת ה', אנשים יצטרכו להפריד במקור וכך הזבל יאסף.
  שני- שמות לרחובות- לא יודע, אבדוק.

 • מאי 3, 2009

  בן

  נעמי צור דיברה על המרכז בגל"צ(תוכנית לפתרון בעיות אזרחים) והצהירה שהמטרה הסופית היא איסוף שכונתי קרוב ויעיל יותר. הרעיון מבורך, רק שבאמת בעייתי למי שאינו בעל רכב..
  דר"א איסוף פסולת אלקטרונית ישנו גם בחנייה של מוזיאון בלומפילד למדע.

 • מאי 3, 2009

  העלמה עפרונית

  עמית, כל עוד איסוף הזבל נעשה במרוכז אין שום משמעות להפרדה במקור. הנה, ברגע שיש פתרון נגיש וסביר לבקבוקי הפלסטיק, אנשים התחילו להפריד אותם מהזבל ה"רגיל".

 • מאי 3, 2009

  נמרוד אבישר

  כל עוד מרכז המחזור נגיש רק ברכב, הוא לא שווה את הקרקע שהוא מוקם עליה.

 • מאי 3, 2009

  עמית

  נמרוד- הוא מוקם במתחם עירוני בכל מקרה,במרכז התחזוקה כך שלא הקצו קרקע מיוחדת לסיפור הזה. אני חושב שזו התחלה חביבה וטוב שהאפשרות נפתחת לציבור. ברור שזה לא מספיק ואם אחרי חמש שנים זה יהיה כל ההישג בתחום המחזור הרי שלא עשינו כלום.
  עלמה- אם אנשים יצוו להפריד במקור אז האיסוף כמובן יהיה בנפרד.

 • מאי 6, 2009

  haketem

  There was an attempt to open a jerusalemite agora-like site here:
  http://www.jlm.israel.net/jerusalem-notenet/
  If any of you have something to get rid of just post it there

 • יולי 7, 2011

  שלמה

  מדוע לא ניתן למחזר בלי הצורך לזהם על ידי נסיעה מיותרת מקצה לקצה של העיר? היכן השכל הבריא באווירת איכות/בריאות הסביבה???