התחלה חדשה

לפני שלוש וחצי שנים הגעתי לפגישה מקרית במינהל קהילתי לב העיר עם אורי עמדי. הייתי אז קשור באופן די רופף ל"רוח חדשה" וחשבתי שזה יהיה רעיון טוב לחבר בין הסטודנטים ובין המינהל הקהילתי שאחראי על מרכז העיר, נחלאות ושוק מחנה יהודה. הממשלה התחילה אז לחלק מלגות לסטודנטים ששוכרים דירה במרכז העיר. מהפגישה הזו יצאו הרבה דברים טובים וחיבורים מוצלחים. התחלנו בכל מיני פעילויות, חלק יותר מוצלחות וחלק פחות. משם דברים התגלגלו לעבודה של ב"צעירים במרכז" וב"רוח חדשה" בשנתיים וקצת האחרונות.  הרמנו את אירועי ה"דג מלוח", את "מבצע כורש", "שרים במרכז", כנס ירושלים לצעירים ואיך אפשר בלי פעילות "מלונה". זכיתי להכיר הרבה אנשים, ללמוד המון ולהיות חלק משינוי גדול שמתחיל בירושלים. אני יודע, הוא עוד לא חלחל מספיק, יש עוד הרבה לעשות, אבל הוא התחיל ואין שום דרך לעצור אותו.

בימים האלו אני יוצא לדרך חדשה. כחלק מהשינויים בעיריית ירושלים אחרי הבחירות הוחלט לארגן מחדש את החטיבה לתכנון אסטרטגי. הוצע לי להצטרף לצוות המתהווה וקיבלתי את ההצעה. אני עושה את המעבר מהמגזר השלישי לממסד העירוני שעד לפני כמה חודשים היה האויב. זה מאוד מוזר לי מבחינה אישית. אהבתי את העבודה בצוותים של "רוח חדשה" ו"צעירים במרכז" ופתאום צריך להתרגל למשהו חדש. מארגונים לא-פורמליים, גמישים ויצירתיים לעבוד בתוך העירייה האינסופית הזו. המעבר הזה ישפיע מן הסתם גם על הכתיבה שלי כאן. הבלוג הצנוע הזה נועד לקדם את השיח על ירושלים והצביון הראוי לה בעיני. מטבע הדברים אהיה הרבה יותר מרוסן כשאתייחס לעירייה ולראש העיר. ברור לי שתהיה לכם ביקורת, וטוב שכך, אבל לא על כל השאלות אוכל לענות ולא את כל המהלכים אוכל להסביר ולנמק. כמובן שגם מה שכן אכתוב ייצג את דעתי בלבד. אני מקווה שהשינוי הזה ייקח גם את הכתיבה והדיונים כאן למקום אחר. דעתכם כקוראים-תושבים והרעיונות שעולים פה חשובים מאוד וכמובן שאני מזמין אתכם לשתף- בדיונים קבוצתיים או במייל.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".17 תגובות

 • פברואר 8, 2009

  יובלוג

  שיהיה המון בהצלחה בהמשך פועלך לשיפור החיים בעיר הזאת.

 • פברואר 8, 2009

  בן

  בהצלחה!!! טוב שיהיו לנו עוד אנשים עם האורנטייציה הנכונה בעמדות הכח וההשפעה.
  ואל תדאג, נמשיך להציק ולנדנד לעירייה שצריך, גם שהחברים הם חלק מהממסד… 😉

 • פברואר 8, 2009

  אורי

  בהצלחה נקווה שתצליח להביא לשינויים שכולנו מייחלים להם.

 • פברואר 9, 2009

  אלי

  שחק אותה!

 • פברואר 9, 2009

  הראל

  כמובן, בהצלחה ומיטב הברכות. ובכל זאת, מתגנבת ללב תחושת תוגה קלה, כי הניסיון מלמד שחבירתם של פעילים לא ממסדיים לממסד מובילה ליישור קו ולמחשבה פחות יצירתית וביקורתית. מקווה שלא תתקלקל!

 • פברואר 9, 2009

  דתי לאומי מודאג

  מצד אחד, מדאיג, מצביע על כוון של התמסדות וביקורת מתמעטת.
  אם כל הבלוגרים יעברו את הכביש, מי באמת יצעק כשצריך?
  מצד שני, משמח, שבארץ הקיטורים הבלתי נגמרים,יש גם אנשים שמוכנים להפשיל שרוולים ולאמץ גישה קונסטרוקטיבית.

 • פברואר 9, 2009

  יוסי סעידוב

  קיבלת את ההחלטה הנכונה – גם אז וגם עכשיו. בהצלחה!

 • פברואר 9, 2009

  הראל

  אפשר לבקש בקשה, רגע לפני שאתה מצטרף אל הממסד? תוכל לתת לנו סיכום של דעתך על מאה הימים הראשונים של ברקת (קצת פחות, אבל עיגלתי כלפי מעלה). אני יודע שזה מוקדם, אבל אני חייב להרגיש שיש לי קצת תחושה שבעצם שום דבר בכלל לא השתנה.

 • פברואר 9, 2009

  ערן טרבלסי

  הראל, יכול להיות שלא מספיק השתנה, אבל זה שביטלו את המנ"דים בוורבורג (חבל שלא ביטלו גם בקטמון), ושניתן לראות את כל ישיבות המועצה ואת הפרוטוקולים של ישיבות הוועדות, אלה שינויים לא מבוטלים בכלל. זה שיש שמתוך חמישה סגני ראש עיר, שתיים מהן נשים – גם זה שינוי לא מבוטל בעיני (למרות שאת ההיא מירושלים ביתנו הייתי מחליף ברחל עזריה בלי להסס בכלל). בכל אופן, זה רק מה שאני זוכר בראש כרגע. אני מניח שיש עוד הרבה, אבל החשוב ביותר – תאר לך איך הכל היה נראה אם פרוש היה נבחר.

 • פברואר 10, 2009

  עמית

  הראל,
  א. אני כבר משוחד.
  ב. אני חושב שערן נתן סקירה יפה, אוסיף את הכפלת התקציב למוסדות התרבות, סגירה פיננסית של הארנה והוצאתה למכרז, הקמת מועצת חינוך עירונית, כינוס ועדות שלא כונסו זה שנים והנעה של תהליכים כמו קידום עסקים או דיור בהישג יד שייקח זמן עד שנראה את התוצאות. התקציב עדיין לא משקף את סדר העדיפויות החדש של ראש העיר, עם זה נמתין לשנה הבאה.

 • פברואר 10, 2009

  עמית (אחר)

  הכל טוב ויפה, אבל מה עם הניקיון??

 • פברואר 10, 2009

  בן

  והס מלציין את הנסיון לקבור את עמודי העירוב בועדה..(למה להקים ועדה למה שנקבע כלא חוקי ע"י היועץ המשפטי?? מישהו אמר להכשיר את השרץ?!)
  אבל אני לא מתלונן…

 • פברואר 13, 2009

  אורח לרגע...

  הרמתם את אירועי הדג מלוח? מוזר

  עמית היקר אני לא מכיר אותך אך אני יודע שהשבוע "דג מלוח" חזרו לפעילות עם הקרנת הסרט "שיטת השקשוקה" בפאב הטוביה.

  לא זכור לי שהיה שם איזכור ל"צעירים במרכז" ושלא לדבר על "רוח חדשה", מי שנאם שם היה אדם אחר, שלא הזדהה.

  דרך אגב היח"צ של האירוע היה כנראה מאוד טוב כי ה"טוביה" היה מלא מפה לאוזן. דבר לא אופייני באמצא השבוע.

 • פברואר 13, 2009

  עמית

  אני גם לא מכיר אותך אורח לרגע אבל אתה די חצוף.
  א. תבדוק את ארכיון הבלוג.
  ב. הפקת דג מלוח נעשתה בשיתוף פעולה, רעיון טוב שהגיע ל"צעירים במרכז". אנחנו תקצבנו, הקצנו כוח אדם, אמצעי פרסום וקישורים לארגונים נוספים שתרמו לאירוע.
  ג. אנחנו בקשר עם בעל הרעיון המקורי, שהרים השבוע את האירוע בטוביה ללא עזרתנו, לגבי חידוש האירועים לקראת סוף מרץ, כשמזג האוויר יתייצב.

 • פברואר 13, 2009

  עמית (אחר)

  מזג האוויר התייצב כבר בדצמבר…

 • פברואר 14, 2009

  עכברתול

  בהצלחה, עמית!!!!
  כל הכבוד, מזל טוב וטפו טפו טפו! צריכים אנשים כמוך בעירייה.
  חמסהחמסהחמסהחמסהחמסה

 • פברואר 15, 2009

  לילי

  מגניב! שיהיה בהצלחה!
  ואם כבר אתה בעמדת כוח, וירושלמי אמיתי, וכל זה – יש לי שאלה: זה נכון שרוצים להרוס את המפלצת? יש משהו שאפשר לעשות בנידון?