בנוגע לעזה

רציתי לכתוב כבר לפני כמה ימים על המצב בעזה אבל מבצע "עופרת יצוקה" הקדים אותי. הנה בכל זאת כמה מילים לגבי המצב הלא פשוט. הדבר הכי מסוכן במצבים כאלו זה אנשים שיודעים מה הפתרון / מה בטוח לא הפתרון. אנשים שמשוכנעים שהם ורק הם מחזיקים את המפתח לפתרון המצב ברצועה. תעשו לי טובה ותתרחקו מאנשים שאומרים לכם: "להיכנס בהם כי הערבים מבינים רק כוח" וש "צריך לכבוש את כל הרצועה מחדש ולטהר בית-בית" ועוד כל מיני חוכמות כאלו. במקביל, תשתדלו גם להיזהר מאנשים שאומרים לכם ש"מבצע בעזה הוא בטוח לא הפתרון למצב" ובטרם עברו 10 שעות מתחילת המבצע כבר יודעים שהוא לא יזיז שום דבר וצריך למחות ולהיאבק נגדו. האמת לא נמצאת אצל אף אחד מהצדדים האלו. אני מקווה שמקבלי ההחלטות שלנו יודעים קצת יותר טוב מה הם רוצים ויכולים להשיג מהמבצע הזה, שהם יודעים להגדיר מטרות נכונות וריאליות ולא מבטיחים לנו את גלעד שליט בחזרה ואת חיסול שלטון חמאס בסיום הקרבות. אני מקווה שהם יידעו מתי לעצור  את הכוחות ולפנות את הבמה לדיפלומטיה ולמגעים מדיניים, שיבינו מהן מגבלות השימוש בכוח ובעיקר אני מקווה שאף בן כספית לא יגלה לנו איזה מנהיג נולד כפי שאהוד אולמרט נתגלה לעיניו בראשית יולי 2006. אין כאן צ'רצ'ילים. ש"מעריב" לא יוציאו סטיקרים מטומטמים נוסח "אנחנו ננצח" ובכלל, שפחות אלופים בדימוס ויועצים יישבו באולפנים וינתחו בשידור חי את מהלכי צה"ל. שהתקשורת לא תתלהם , שלא תהסס לשאול שאלות קשות אבל שלא תהפוך כל אובדן כואב של חיי אזרחים או חיילים לתבוסה ניצחת. בקיצור, אני מקווה שנהיה מאוזנים, ביקורתיים כשצריך ושלא נשכח שהחמאס הוא האויב שלנו ולא כל העם הפלסטיני.

לגבי המבריקים שכבר יוצאים למחות בכיכרות אני רק רוצה לשאול איפה הייתם בשבע שנים האחרונות? הצביעות פה זועקת לשמיים. 7 שנים תושבי שדרות והדרום חוטפים וקולכם לא נשמע. אם אתם כל כך דואגים לפלסטיניים אולי תלמדו אותם לקחת אחריות על ההזדמנויות שהם מקפידים לא להחמיץ. לא יודע מה אתכם, אני מרגיש קצת יותר בטוח שליד ההגה יושבים ברק-אשכנזי מאשר פרץ-חלוץ.זה לא אומר הרבה כרגע, נקווה שיוכיח את עצמו בימים הקרובים.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".8 תגובות

 • דצמבר 27, 2008

  עמית (אחר)

  "שהתקשורת לא תתלהם , שלא תהסס לשאול שאלות קשות אבל שלא תהפוך כל אובדן כואב של חיי אזרחים או חיילים לתבוסה ניצחת."

  אתה יש לך דרישות… 😆

 • דצמבר 27, 2008

  הכתם

  מארק טוויין אמר פעם שכשיש לך פטיש כל בעיה נראית כמו מסמר.
  למרבה הצער ארגז הכלים של הממשלה הולך ומתדלדל.
  חבל, היה יכול להיות פה מגניב.

 • דצמבר 27, 2008

  הכתם

  הנה קישור לעוד דעה ירושלמית על המצב.
  גילוי נאות: אינני קשור בשום צורה לבלוג הנ"ל
  http://cheotica.blogspot.com/2008/12/blog-post_27.html

 • דצמבר 27, 2008

  עכברתול

  לזיין להם ת'אמ-אמא.
  ושהתקשורת תפסיק באמת לבלבל במוח, הם גם ככה לא יודעים כלום.

 • דצמבר 28, 2008

  איזמיר

  אני מניח שאתה צודק לגבי שדרות. לא מגיע לאף אחד לחטוף פצצות על הראש מדי יום. אבל בלי להיכנס לפוליטיקה, כשיורדים לפרטים הקטנים בסוף יוצא שעיקר הסובלים הם ילדים, קשישים ויתר בני התמותה שאינם לוחמים בדה ואינם עומדים מאחורי פצצות וטילים. אני רואה את זה מעזה, שם אני מתגורר לאחרונה בקרב הפלסטינים.

 • דצמבר 28, 2008

  דתי לאומי מודאג

  בתור ימני פנאט שאתמול ירד מהעצים ו2 המילים היחידות שהוא יודע לומר זה "מוות" ו"לערבים",אני דוקא חושב שמאוד צריך לשאול שאלות עכשיו.ממש עכשיו.
  מה המטרה? מה ייחשב להצחלחה? מהייחשב לכשלון?

  הכל נראה כזה דה ז'ה וו של מלחמת לבנון השניה….

 • דצמבר 28, 2008

  עמית

  דתי לאומי- אלו בדיוק השאלות שצריך לשאול שם. אולמרט אתמול במסיבת העיתונאים היה נראה לי קצת מהוסס והרבה פחות מתלהם ממה שאני זוכר ביולי 2006 וטוב שכך. שמעתי שהתושבים בעוטף עזה מרגישים טוב יותר, נקווה שזו לא מטרת המבצע.

 • דצמבר 28, 2008

  ירושלים האחרת?

  כתמעושן ואפוף היידרו! מארק טווין גם אמר שיש לישב את ארץ ישראל השוממה ביהודים ושרק הם יוכלו להפריח את השממה. "למה היהודים לא חוזרים לארצם?" -שאל.אבל אותי לא מענין מה הוא אמר…
  כיום יש מספיק פטישים אך מי שמחזיק בהם הם ה"שמאלנים" שדואגים למחזר את עצמם שוב ושוב כמו היו אקולוגיסטים חסרי פשרות ודופקים בהם על ראש ההמון .
  תנו לנו להילחם ולנצח