חבר מועצה בירושלים השווה החילונים לנאצים

אתמול (חמישי) בערב נערכה ישיבה סוערת של מועצת העיר. על הפרק היו נושא הארנה ובעיקר נושא הצבה לא חוקית של מבנים ניידים לשימוש האגף לחינוך חרדי, בליבה של קריית יובל שהיא שכונה בעלת אופי חילוני-דתי לאומי ומסורתי.

פתח סוגריים: אין דמוקרטיה בעיריית ירושלים. הוועדות העירוניות לא מתכנסות ולא מטפלות בענייני השעה ולא מזמינות אליהן תושבים לשמוע חוות דעת ודיווחים מהשטח. אני קורא כאן לעיתונים המקומיים לבדוק כמה פעמים התכנסו כל הוועדות האלו. ועדת החינוך של הכנסת הפכה להיות ועדת החינוך של ירושלים בגלל שהעירייה לא מסוגלת לטפל בנושאים האלו. עירייה שאינה מייצגת את רצונם וצרכיהם של תושבי העיר ושמקורה בעיוות דמוקרטי (שיתוקן בבחירות הקרובות, אל דאגה) אינה מסוגלת לפעול בצורה דמוקרטית. באין ועדות ובאין הקשבה נאלצים הירושלמים לפעול בדרך היחידה שהעירייה מבינה- כוח. היינו, להגיע לישיבת המועצה ולהביע את דעתם על אף שאסור להם. את הציבור הירושלמי לא ניתן להשתיק. אנחנו נמצא את הבמה לומר בה את דברנו. סגור סוגריים.

אתמול בערב הועלתה שאילתא למועצת העיר בדבר הצבת המבנים בקריית יובל. ראש העירייה לא נתן תשובות, הפירומן יהושע פולק ליבה את האש והגדיל לעשות חבר המועצה אברהם פיינר שאמר "בגרמניה הנאצית בשנת 1938 ככה דיברו על היהודים". ההשוואה המקוממת בין חילונים לנאצים הוציאה אותי מהכלים. קמתי והתחלתי לצעוק כלפי החצוף ש"פה זה לא גרמניה" ו"אתה לא תקרא לנו נאצים". ראש העיריה, במקום למנוע את זילות זכר השואה הורה להעיף אותי מהאולם. ככה מתנהלים הדברים בעיריית ירושלים. אלו הם פניהם של נבחרי הציבור שלנו.

מה עושים? אז ככה. מספר הטלפון של אברהם פיינר הוא  057-3101122 אתם מוזמנים להתקשר ולומר לו מה אתם חושבים על ההשוואות שלו. המייל הוא: favraham@jerusalem.muni.il והפקס בלשכה הוא 6297120. אה, ותפנו גם את ה-11.11 ותגררו כמה שיותר מצביעים לקלפי. חשוב.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".4 תגובות

 • אוגוסט 30, 2008

  יניב

  על סמך הכרות קצרה עם הבלוג, בעיקר אמצעית (דרך אנשים אחרים),
  אני מניח שהציטוט:

  …עירייה שאינה מייצגת את רצונם וצרכיהם של תושבי העיר ושמקורה בעיוות דמוקרטי (שיתוקן בבחירות הקרובות, אל דאגה)…"

  הינו ציני, ברמה כזו או אחרת.

  חשוב להבהיר עניין זה, למי שלא מכיר ועלול לטעות, שהניצחון מובטח, שהשינוי בדרך, שיהיה בסדר, אם הוא/היא ימשיכו לשבת בבית ולצפות בכוכב נולד, או בסרוגים (להבדיל, אלף הבדלות)
  לצערי, הוודאות לתיקון העיוות, רחוקה מהמציאות.
  בהמשך למוכר מלפני חמש שנים, הסקרים והתקשורת משרים אופוריה לניצחון המועמד החילוני, ברקת, ומרדימים את הציבור.
  לשמחתי, ברקת, ושאר הפועלים בתחום, לפחות מהצד הזה של המתרס, ממשיך לפעול בקדחתנות, אבל עדיין אין עדנה, יש עוד עבודה רבה לפנינו.

 • אוגוסט 30, 2008

  עמית (אחר)

  לא כל כך קשור, או אולי כן…

  בפעם הבאה שמישהו יביא את הטיעון של אלימות במערכת החינוך החילונית/ממלכתית מול החרדים הצדיקים והטהורים, תראו לו את שני הקישורים הבאים (שניהם מתוך "ידיעות ירושלים" של השבוע):

  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3588974,00.html
  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3588581,00.html

 • אוגוסט 31, 2008

  ערן

  יניב, אתה צודק שאסור לשקוע באופוריה, ועמית אף התייחס לכך באחד הפוסטים האחרונים. מן הצד השני, אחד הנתונים המעודדים בסקר (שמשום מה לא הובלט כראוי) הוא הצהרתם של קרוב ל-70% מן התושבים שאינם חרדים שיצביעו בבחירות הקרובות, בניגוד לארבעים ומשהו בבחירות האחרונות.

 • ספטמבר 1, 2008

  עמית (אחר)

  ערן, השאלה היא אם גם בסקר שקדם לבחירות רק 40% מהלא-חרדים הצהירו שיצביעו. אם אני זוכר נכון, אחוזי ההצבעה של הלא-חרדים הם תמיד נמוכים יותר מהצהרותיהם בסקרים. אגב, נתון עוד יותר מפתיע מאותו סקר – רק 63% מהחרדים אמרו שיצביעו בבחירות. האם גם המספר הזה יישמר? צריך לזכור שהחרדים מתייחסים בחשדנות רבה לסקרים ולא תמיד עונים בכנות. אני מקווה שמי שערכו את הסקר מנוסים מספיק כדי לשקלל את ה"סטייה" הזאת.