דג מלוח 7

בנוהל: יום שישי, 13:00-17:00 בגן העצמאות, ליד קפה ג'ו. מוזיקה, בירות, משחקים, סדנאות והפעם יהיה ברייקדאנס. הדג מלוח מכה בשביעית. קחו הפסקה מהמבחנים ותגיעו.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".10 תגובות

 • אוגוסט 13, 2008

  נון

  מה שנחמד זה שבאותו זמן מתוכננת גם מסיבת רחוב בשושן, כך שאפשר "לחתוך" ברגל מאירוע אחד לשני (בזמן האחרון אין פה רגע מנוחה 🙂

 • אוגוסט 13, 2008

  לירון

  אבל העיר גמורה/ שוקעת/ מתה/ מתחרדת, איך זה יכול להיות?. איפה נרי ליבנה?.

 • אוגוסט 13, 2008

  עמית (אחר)

  גם בנזימן מצטרף למקהלה:
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1011072.html

 • אוגוסט 13, 2008

  דודו

  לצערי ישנם משפטים שבנזימן כתב, עימם אני מסכים מאוד כגון:

  "זה שנים שמובן מאליו שאת פני הבאים לעיר מקבל לוח גדול ועליו שעות הכניסה והיציאה של השבת. זה שנים שהעיצוב האמנותי של חוצות העיר מזכיר קישוטים של סוכה. זה שנים שתפארתה של העירייה בימי חג היא בנוסח "הקימונו את החנוכיה הכי גדולה". זה שנים שהמרכיב היהודי-החרדי בנופה של ירושלים הולך ודוחק הצדה את הפסיפס הרב-גוני שאיפיין אותה בעבר".

  לעמית כבר נמאס לשמוע אותי אומר "את מי מעניינת הסוכה/החנוכיה הכי גדולה בעולם או הקרנת סרטי תעמולה פשיסטיים על חומות העיר העתיקה(אהה שכחתי הם מעניינים חרדים-פאשיסטיים-גזעניים).

  "משאלת הלב שהשמיע חלק מהציבור החילוני, עם היבחרו של לופוליאנסקי, שהוא יצליח לייצג את האינטרסים של כלל תושבי העיר, התבדתה: ירושלים תחת שלטונו העמיקה את התחרדותה, לשכונות חילוניות מובהקות חדרו מוסדות חרדיים, נקודת המבט החרדית השפיעה על החלטותיהם של פרנסי העיר בעניינים גדולים (הרחבת שכונת הר חומה, למשל) וקטנים (עטיפת רקדניות צעירות בגלימות בטקס חנוכת גשר המיתרים). העיר מקבלת יותר ויותר אופי קרתני, קנאי, צר אופקים, כאשר פרנסיה נראים כמי שעיקר עניינם נתון לקדם את צרכיה של האוכלוסיה החרדית. הם גם אלה המזדרזים להביע את העמדות היותר מתלהמות ברגעי מחלוקת עם התושבים הפלשתינאים של העיר".

  איכסה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  עכשיו יקפצו כל אל הדוגלים ב"שבת אחים גם יחד" ויגידו "אנטישמיות"!

  אם היהדות היא חרדיות כפי שאנו מכירים אז אני אני גאה להיות אנטישמי.

 • אוגוסט 13, 2008

  ערן

  דודו, איזה סלע נפל עליך הבוקר?
  במה מפריע לך השעון בכניסה לעיר? מצדי שבכל הערים בארץ יהיה שעון כזה.
  מן התמונות שראיתי, לא זכור לי שחרדים היו הפוקדים העיקריים את אזור החומות בזמן הקרנת הסרטים.
  אכן, משאלת הלב בקשר ללופוליאנסקי התבדתה, אבל יש בחירות בקרוב ומשום מה בנזימן כבר החליט שמאיר פורוש צפוי לנצח בהן.
  דודו, זה שבנזימן אומר גם כמה אמיתות, לא מונע ממנו להשתייך לכת הבכיינים ששנינו כה מתנגדים לה.

 • אוגוסט 14, 2008

  עמית (אחר)

  שלוש הערות לדודו:

  1. האסתטיקה של העיר בהחלט נפגעה בשנות שלטונו של לופו, אבל לזכותו ייאמר שהוא רק המשיך בדרך קודמו (וגם הוסיף משלו, על זה אין ויכוח).

  2. כניסתם של מוסדות חרדיים לשכונות חילוניות החלה עוד בתקופת טדי קולק (ומי יודע, אולי אף לפניו). טדי הוא אחד האחראים להתחרדותן של שכונות לא מעטות כשעוד אפשר היה למנוע את זה. לדעתי הוא התייחס לסכנה הזאת בזלזול.

  3. לגבי "העיר מקבלת יותר ויותר אופי קרתני, קנאי, צר אופקים", אתה (או יותר נכון מר ע' בנזימן) מוזמן ללכת שני פוסטים אחורה ("בין העיר לעירייה") כדי להבין שלא הכול בעיר שחור או לבן. לדוגמה, רק עכשיו חזרתי מפסטיבל "קרתני, קנאי וצר אופקים" בכיכר בית הדפוס (ינקיז ושות'). מה אני יגיד לך…

 • אוגוסט 14, 2008

  העלמה עפרונית

  עמית (אחר) – זה שעיר הופכת ליותר קרתנית, קנאית וצרת אופקים, לא אומר שהיא עיר קרתנית, קנאית וצרת אופקים.
  מעבר לכך, מה זאת אומרת "גם בנזימן מצטרף למקהלה"? מה קרה, אסור לבקר את ירושלים? אסור לומר בקול רם שיש כאן בעיות? רק לנו מותר? הרי אנחנו מתלוננים שמחוץ לעיר מתעלמים מהבעיות שיש כאן (כעיר גדולה שהיא לא תל אביב בכלל, וכעיר הבירה בפרט, או להפך) ואז כשמישהו מציף את העובדות הקשות (ולא ממציא עובדות קשות כדי שיתאימו לתיאוריה שלו) אנחנו מתלוננים ש,מה בעצם?

 • אוגוסט 14, 2008

  ערן

  יש לפחות בעיה אחת במאמר של בנזימן – הוא מניח כמובן מאליו שפורוש ייקח את הבחירות. או שגם הוא לא מכיר את הנתונים על אוכלוסיית העיר, או שהוא ממש לא מאמין באוכלוסייה שהוא חלק ממנה.

 • אוגוסט 14, 2008

  דודו

  עלמה!

  תודה, לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר(ולמען האמת לא היה לי כוח).

 • אוגוסט 16, 2008

  ערן

  טוב שיש גם מי שכותבים אחרת (ואם תקראו את התגובות תיווכחו שלמרות שהכותבת גרה ברחביה היא לא חיה בבועה):
  http://cafe.themarker.com/view.php?t=569232