הקמפינג שהיה

ביום שני שעבר (4/8) ערכה קבוצת "מלונה" קמפינג בככר ספרא. האמת מקום לגמרי לא רע לאירועים מסוג זה. אין לחות, אין צפיפות ואין מים אבל גם בכנרת אין. ברצינות, נושא הדיור לא יורד מסדר היום- להפך. בסביבות 100 צעירים באו והלכו מאתר הקמפינג, שרו, הפגינו, שיחקו ונטלו חלק במאבק משמעותי שנוגע לחיים שלהם ואת ההישג הזה אף החלטה שרירותית של אף מנכ"ל העירייה (שאסר עלינו להקים אוהלים…) לא יוכלו לבטל. על אווירת הערב תוכלו להתרשם מהתמונות שבלינק הבא,  יחד עם הכתבות שכבר עלו ב NRG ווואלה ושוב ב NRG וגם YNET ואצלנו בבלוגוספירה הירושלמית חתולה על גג לוהט מסקרת (וכלכליסט וג'רוזלם פוסט וגל"צ ורדיו ירושלים היו ותיעדו). האירוע מאוד הביך את העירייה וגרם לה לשחרר באותו יום הודעה על כך שגויסו 100 אלף ש"ח לועדה בנושא דיור בהשג יד. צירוף מקרים מדהים. נסתרות דרכי ה'. איפה הם היו שמונה חודשים מאז שהבטיחו לנו שתקום ועדה? כבר היינו צריכים להיות אחרי הגשת מסקנות. מעט מדי ומאוחר מדי. "מלונה" כקבוצה לא תחכה לאף אחד- החברים ימשיכו להגיש התנגדויות לוועדות התכנון, לשבת עם מחוקקים, לבנות דיאלוג עם תושבי חוץ, להיפגש עם כל משרדי הממשלה הנוגעים בדבר וכל מה שצריך. אם העירייה תהיה שם איתנו- מצוין. אם לא- נסתדר בלעדיה.  מה שהכי חימם לי את הלב באופן אישי זה טוקבק לכתבה על הקמפינג בוואלה! ששאל איך זה שרק בירושלים יש אקטיביסטים בכל תחום? זה המסר האמיתי בעיני. כל עוד יהיו בעיר צעירים שילחמו למענה- יש תקווה.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".2 תגובות

 • אוגוסט 11, 2008

  בן

  לצערי הייתי חולה ולא יכולתי להגיע כמתוכנן, כך שקיבלתי את ההתרשמות בעיקר דרך התקשורת – והרושם מהסיקור היה מאוד חיובי כלפי "מלונה" בעוד שהעירייה הצטיירה באור די מגוחך (מפתיע).
  דר"א היה גם סיקור בערוץ 1 "מהיום למחר" ובו הציגו את דברי דודו על המחדלים מול דברי עמדי על פעולות העירייה… כמו שאמרתי לדודו – מול עמדי לא חוכמה להשתכנע בדבריי הצד השני,י אבל שמקבלים מתנות לא מתלוננים 🙂

 • אוגוסט 11, 2008

  דודו

  היום פגשתי את הכתב שראיין אותי ואת עמדי. הוא סיפר לי שהוא ניהל שיחה עימו לפני ולאחר הכתבה. עמדי אמר לו "אין מה לעשות צריך לבנות פה לעשירים אבל צריך למצוא פתרון לאוכלוסייה הצעירה". שימו לב לסמנטיקה!!. בראיון עצמו הוא סיפר שעמדי אמר דברים מגוחכים שלצערו לא היה די זמן להכניסם לכתבה. הכתב עצמו יליד ירושלים אמר לעמדי יש לכם אינטרס שאני כבן ירושלים שנולד בה וסיים ללמוד באוניברסיטה העברית אשאר פה אבל אתם עושים מעט להשארת צעירים בעיר. וכרגיל העמדי התחיל לקשקש לו כל מיני פרופוגנדות תוצרת סוריה.