בקשר לארינה…

אני לא סופר במדוייק, אבל מתישהו בסביבות פסח הכריז ראש העירייה כי תוך 60 יום ייצא מכרז להקמת האולם הרב-תכליתי ליד איטצדיון טדי. עברנו את שבועות ואני מקווה שיש כתב וחצי בעיר הזו שמחכים ללופו עם הסטופר ביד. אני מזכיר שהבטחתי שאם המכרז אכן ייצא אני משבית את האתר לשבוע ולא כותב מילה. לא פסוטים, לא טוקבקים, כלום.

המאבק הציבורי בנושא קצת נרדם, או הורדם- בגלל דחייה של הישיבות או קביעתן על מועד משחקי כדורסל כדי שהאוהדים לא יגיעו לישיבת המועצה. אני רוצה להציע הצעת ייעול למפגינים בעד הארינה. המיקום הראשוני המתוכנן שלה היה ליד בנייני האומה. בלחץ השכנים החרדיים היא נדחקה למלחה- כמו יתר השימושים שהחרדים לא אוהבים (קניון, איצטדיון כדורגל). זה יוצר עומס גדול מדי על דרום העיר. בעוד שיש הגיון בכך שאיצטדיון כדורגל, הפעיל בעיקר בשבתות, יהיה ממוקם הרחק משכונות חרדיות, הרי שבעניין הארינה אין חשש כזה ומיקומה בדרום העיר לא יביא שום תועלת- להפך. ארינה במתחם מלחה תגביר את עומסי התחבורה באזור, תארו לכם איזה גיהינום יילך שם בימי ראשון כשבית"ר תארח משחק בליגת העל ובמקביל הפועל בכדורסל תארח. כמות של 30-40 אלף איש ישטפו שם את האזור, שלא עורך לקלוט מסות כאלו של חניה ורכב פרטי. מה הטעם לתכנן מערכת הסעת המונים או לשקם את מרכז העיר כאשר עוגני הקהל הגדולים ממוקמים הרחק מקווי תחבורה ציבורית או ממרכז העיר? לעומת זאת, מיקום הארנה ליד בנייני האומה יאפשר הגעה למשחקי בתחבורה ציבורית הן בגלל הקרבה לקו האדום של הרכבת הקלה והן בגלל הקרבה לתחנת הרכבת המהירה לתל אביב. לאוהדי הרכב הפרטי גם לא צריכות להיות בעיות בגלל חניון הלאום הסמוך והגישה הנוחה מכביש בגין לכביש 9 וכביש 443. אחרי המשחקים יהיה קל ונוח להגיע למרכז העיר לחגוג ולבלות. אם אינני טועה, התב"ע להקמת הארנה בכניסה לעיר כבר אושרה ושונתה לאחר מכן כך שלא צריך להמציא את הגלגל מחדש. האוהדים צריכים לדרוש ארינה אמיתית של מעל ל-10,000 מקומות. הרשות לפיתוח ירושלים, חברת "עדן" וסיטיפס צריכים לדרוש את העברת הארינה למקומה המקורי.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".אסור להגיב. למה? ככה.