גאידמק ראש העיר? נו באמת

"ידיעות אחרונות" הבטיחו לנו תחקיר מעמיק על התכניות המוניציפליות של מר גאידמק ושות'. לכבוד המאורע אפילו רכשתי במיטב כספי את גליון יום השישי בציפייה דרוכה ליפול מהכיסא לנוכח הגילויים המרעישים. אבל איך אמרו גששינו? "לא דובים ולא סולר". שום דבר שלא ידענו בעבר. מחזור ואריזה מחדש של כל שברי הידיעות שהופיעו בעיתונות לגבי מפלגת "צדק חברתי". זה לא תחקיר. ידענו שהוא חובר לכל הממורמרים בבחירות האלו, ידענו שהוא עושה דילים עם מי שרק מוכן- כולל עמיר פרץ, ידענו שיש לו הרבה כסף וידענו שהוא מת להיות ראש עיריית ירושלים. מה הכתבה מחדשת? כלום. היא לא לוותה בסקר על סיכויי ההצלחה שלו בירושלים או של כל מתמודד אחר מטעמו ביישוב אחר, לא למדנו מהם שיעורי החשיפה למפלגה הזו ומספר המתפקדים לפי נתוני "צדק חברתי" עומד על 110 אלף, יותר מהליכוד, קדימה או מפלגת העבודה. אני לא מאמין לנתון הזה אפילו לא לשנייה. הם יכלו גם להגיד 150 אלף, איפה המסמכים הרשמיים? תחקיר בד"כ מתבסס על כמה מקורות, על מסמכים מרשיעים, על הקלטות/ צילומים מסויימים. מה בדיוק תוחקר פה? עבודת הארכיון ויכולת החיפוש של הכתבים.

אני ארשה לעצמי לשחרר תחזית קטנה לעתיד: "צדק חברתי" הולכת להיות הפלופ הכי גדול בפוליטיקה הישראלית מאז ומעולם. גדול יותר ממפלגת המרכז, מהדרך השלישית או מד"ש. נכון, הליכוד, העבודה או קדימה רחוקות מלהיות מפלגות מתפקדות אבל בדיוק בשביל זה המציאו את ש"ס. גאידמק לא הולך לכבוש אף אחד מהערים הגדולות או הבינוניות. מקסימום לכבוש כמה עיירות פריפריה (ובו בשורה די גרועה עבורן). הבנאדם לא הולך להיות ראש עירייה ולא סגן של ראש עירייה. המרוץ שלו בירושלים יהיה מביך ולא ייצא לו ממנו כלום. אני מוכר כלייה אם לגאידמק יש יותר מ- 50,000 מתפקדים אמיתיים, שגם שילמו דמי חבר. גאידמק הוא תופעה פרובניציאלית ויישאר ככה גם בעתיד. נקעה נפשו של העם מהמיליארדר המוזר הזה.

ובעניין ירושלים: בכתבה "נחשפנו" לתכניות של גאידמק לגבי ירושלים. קודם כל הבנו שהוא לא מתכוון להיות ראש עיר אלא שר- על לענייני ירושלים. מצויין. תישאר שם ולא תבוא. שנית, הבנו שהוא מתכוון להביא לעיר אוליגרכים מוסלמים ונוצרים שהוא מכיר. וואו. באמת מרעיש. אם נתעסק בחיים האמיתיים ולא במציאות המדומה, הרי שהדבר הכי חשוב לעשות בירושלים לקראת הבחירות זה שינוי תודעה של הציבור הלא-חרדי ביחס אליהן. הרוב בעיר מתנהג כמו מיעוט נרדף ולא מבין שהוא יכול בבחירות האלו לקחת את גורלו בידיו ולנהל את העיר בצורה טובה יותר. רוב הציבור בירושלים ניזון ממיתוסים תוצרת העיתונות התל אביבית והחרדית, מפולקלור עממי, מכתבי דיבה ושטנה על העיר שנכתבים על ידי כמה מתוסכלים ומנבואות זעם שמפריח כל זב חוטם על "עיר גמורה" או "אבודה". מעט מאוד עובדות יש בשיח על ירושלים ולצערנו רוב הציבור לא מכיר אותן ומכאן נובעת האדישות והתבוסתנות. את המגמה הזו צריך לשנות הרבה לפני שמדברים על פרסונות.

לסיום. כך נראה העמוד הראשון של YNET הערב. אברם גרנט בכותרת, אדם ברוך ז"ל למטה. אם כך נראה סדר העדיפויות של אנשי ידיעות, ברור מדוע התחקירים שלהם נראים כפי שהם.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".5 תגובות

 • יוני 1, 2008

  עכברתול

  פוני לראשות עיריית ירושלים! (פוני לכל מצביע, או מאזדה 3 – תלוי בתקציב)

 • יוני 3, 2008

  דודו

  לכל קוראי הבלוג

  עמית בחו"ל עד ה-10/06/08

  תתאפקו עד להגעתו

 • אוגוסט 28, 2008

  לימי

  לפי דעתי מגיע לארקדי להיות ראש העיר של ירושלים , ברקת הוא עוד לוזר שחושב את עצמו , לא בא לי על עוד דוס שינסה להיות בסדר עם כולם , ירושליםן היא לא כל עיר אחרת וארקדי הוא איש של עשייה , יהפוך את ירושלים לירושלים המודרנית.. 😉

 • אוגוסט 28, 2008

  ג.ע.א.א.א

  לימי, זאת פרובוקציה? או שהוא משלם לך? או שאת סתם מאותגרת תודעתית?
  גאידמק:
  א. לא ישראלי
  ב. לא ירושלמי ולא מכיר את ירושלים
  ג. לא דובר עברית
  ד. מאפיונר
  ה. מתחנף לחרדים
  ו. איש מוזר
  ז. חושב שהוא יכול לקנות שלטון בכסף
  ח. כל התשובות נכונות

  אוי לירושלים אם ההזוי הזה יעזור לחרדים לתפוס את השלטון, באשמת אנשים כמוך.

  במה חטאנו שנוסף לכל הצרות אנחנו צריכים להתמודד עם הארקדי הזה?

 • אוגוסט 28, 2008

  עמית

  לימי- צר לי לאכזב אותך אבל כל מה שארקדי נגע בו עד עכשיו הפך לחרא. הפועל בכדורסל, חברות הנדל"ן, הקשיים הפיננסיים וכמובן החצר הביזנטית ששמה בית"ר ירושלים. רק לראות איך הוא מנהל את העסק הזה מעביר בי צמרמורות כשאני חושב מה הוא יכול לעשות לעיר. להעיף מאמנים על ימין ועל שמאל, להביא את האנשים הלא מתאימים לתפקידים הלא נכונים, לבזבז עשרות מליוני שקלים על אוכלי חינם שרק רוצים להיות קרובים לצלחת ובסוף- להגיע להישגים מביכים. דאבל בארץ אפשר לקנות בהרבה פחות ממה שהוא השקיע. מה יישאר בבית"ר יום אחרי שהוא יעזוב? בדיוק מה שנשאר בהפועל כדורסל אחרי שהוא התאדה: גרעונות, אי קיום התחייבויות ואפס השקעה בתשתית של המועדון. בבית"ר ההתרסקות תהיה כואבת יותר כי הוא בעל הבית (בכדורסל היו חכמים יותר ולא נתנו לו בעלות מלאה). זה הגורל הצפוי גם לירושלים בניהולו של הפריק הזה. לשמחתי, אין אדם בציבור הדתי-חילוני שחושב להצביע לו ברצינות. היחידים שחושבים על זה הם כמה אוהדי בית"ר וכמובן חרדים שמתפעלים מהגביר החדש בעיירה. אם כך- מצבנו לא רע בכלל.