יאללה סיינה!

הערב מתחיל הפיינל פור במדריד, הזדמנות מצויינת לאחל בהצלחה לסימונה פיאנג'יאני, מאמן סיינה, ולבחוריו המצויינים נגד מכבי תל אביב. תשפילו אותם, תקרעו אותם, ששמעון מזרחי יחזור מבואס לארץ. אין לי כוח להסביר יותר לטרחנים מאזור המרכז ששואלים למה אני לא תומך בקבוצה של המדינה, ראשית צמיחת גאולתנו, כאשר היא נלחמת בגויים הקמים עלינו לכלותנו ווויל ביינום מצלינו מידם. מכיוון שאין לי כוח להסברים, הנה לכם טור שכתבתי למגזין אינטרנטי הזוי בשם "דורבן" לפני שנתיים. הימים ימי טרום מונדיאל 2006 בגרמניה, מנויי הכבלים נדרשו לשלם 492 ש"ח עבור הזכות לצפות בבונקרים המשמימים שמצמיח לנו הכדורגל המודרני ומכבי שלנו התמודדה מול הגויים בפיינל פור:

מי שלא בוגד צהוב

פסח רק נגמר וכבר הם נוחתים עליך. בזה אחר זה אתה מקבל מנה גדושה ומרוכזת של לאומיות, וממלכתיות ישר לווריד. אחרי החגים הדתיים מגיעה עונת החגים הישראליים: ימי הזיכרון השונים, יום העצמאות אליהם התווסף יום ירושלים ובשנים מוצלחות, כמו השנה, מתמזגים בטבעיות גם האירוויזיון והפיינל פור של מכבי. כולם משתלבים בנראטיב אחד של עם קטן מוקף אויבים, שנטבח ונזרק מאירופה והנה הוא בא ללמד אותם איך שרים נכון ואיך משחקים כדורסל כמו שצריך (עם שכירי חרב אמריקאים כמובן). כאילו קו דמיוני מחבר בין "אנחנו על המפה" של טל ברודי ובין "הר הבית בידינו" של מוטה גור וכל אלו מתמזגים בהללויה אחת גדולה. כבר אינך מבחין בין תחקיר על הכור האירני או שמא סודות מחדר ההלבשה של צסק"א מוסקבה או בכלל דיווח ממטה ההצבעה של האוסטרים באירווזיון. והכותרת בעיתון הבוקר: "מחזיקים לכם אצבעות", למי היא מכוונת? למתמודדי חידון התנ"ך? למצטייני צה"ל? לבחורים של פיני גרשון או לרקדניות של אדי בטלר? אכן ימים טרופים.


 
הפיינל פור מעורר בחילה
 
 

 

בעוד שאת שלושת האירועים הראשונים אני משתדל לקיים בחרדת קודש של יהודי ציוני, ולהרגיש באותם ימים כבמעיין עשרת ימי תשובה ישראלים, כולל תפילה וקריאת מגילה בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, דרך "שבת תקומה" לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות וכלה בשירים מול המדורה וקבב כהלכתו. הרי שמשלושת האירועים המלאכותיים האחרים אני שומר מרחק כמו מאש. מסרב להשתתף בחגיגה הזו, של אומה מוזרה שבטוחה שהעולם כולו נגדה ולכן מכבי חייבת לנצח, לכן צריך להראות להם מה זה באירוויזיון. אם לתחרות הזמר של איגוד השידור האירופאי אני מתייחס כקוריוז ביזארי שכבר מזמן הפסיק להצחיק הרי שהפיינל פור ויום ירושלים על גסותם מעוררים בי בחילה וקשה לי להחליט מי יותר.

 
קחו כסף על האירוויזיון, תנו מונדיאל בחינם
 
 

אולי זו ההתגייסות לטובת בחורינו בצהוב, המכונים משום מה "הקבוצה של המדינה", שבגללה אלו ימים בהם אני חש כמיעוט נרדף. כל סטודנט לא ירושלמי חייב לתחקר ולהשתאות איך זה שכאן, בעיר החשוכה הזו, לא מאחלים להצלחתה של מכבי. שנתיים בקבע, לחימה בשטחים, שירות קרבי, סיכון חיים. הכל נמחק ברגע שהכרזתי שלא רק שאיני מחזיק אצבעות לבחוריו של פיני גרשון אלא שאני אתפלל לתבוסתם. מיד הפכתי לעוכר ישראל מהסוג הגרוע ביותר. כאילו מייסיאו באסטון ודרק שארפ הם ממשיכי דרכה המסורים של ההתיישבות העובדת ואני הפרחח הקטן מעיז לקלקל. ולאחר ההאשמות מגיע תורם של רגשות האשם והנפוץ מביניהם: "עד שיש לעם הזה הזדמנות לשמוח". בחייכם.

ויום ירושלים? מה יותר פאתטי מחגיגות איחוד של עיר שבימים אלו מחלקים אותה מחדש ומעולם בעצם לא חוברה לה יחדיו? כירושלמי עקשן אני מסרב לקחת חלק בשמחת המתריסים כלפי אחינו הירושלמים ממזרח העיר. מצעדי הדגלים המנופפים באצבע משולשת כלפי אלו שמעולם לא רצו להתאחד עמנו, ההקפות של מטורפי הר הבית, צעדות ההצעדה ההזויות. הכל כל כך מלאכותי ומאולץ.

המלצתי לשנים הבאות ברורה: לגבות 492 ש"ח עבור מי שיבקש לצפות באירוויזיון וכך לשדר את המונדיאל בחינם. כנ"ל לגבי מכבי תל אביב בכדורסל, ואם אפשר להיגמל מהכותרות הצהובות-כחולות בעיתונים זה רק יעשה רק טוב. ומה לגבי יום ירושלים? במקום חגיגה של התרסה ומשיחיות, אפשר להפוך את היום הזה לחג של עיר נורמלית, עבור כל תושביה וילדיה, ללא הבדל דת גזע וצבע תעודת זהות. לפתוח את המוזיאונים לכולם, לארגן הופעות רחוב, אולי פסטיבל תיאטרון יהודי-ערבי. לקפל יפה את הדגלים, להגיד תודה לנשות נעמ"ת על הצעדה ולהפסיק להכריז שזוהי בירתנו המאוחדת לנצח נצחים בזמן שהדחפורים בשטח עושים בדיוק את ההפך.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".4 תגובות

 • מאי 2, 2008

  עכברתול

  יאללה סיינה!!!
  מי יתן ו-40 הפרש ונפסיק לראות את הצהוב והכחול המגעילים האלה בעיתונים.

 • מאי 3, 2008

  עמית (אחר)

  🙁 הפסדנו. נתראה בגמר.

 • מאי 3, 2008

  בן

  יאללה צסק"א ❗ ❗ 😈

 • מאי 3, 2008

  עכברתול

  זה יהיה הרבה יותר מתוק כשצסק"א תנצח. בין היתר בגלל שהיא אדומה.