זה רדיו!

לפני חודשיים בערך שלחתי את תלונתי לרשות השנייה על פרסום גלוי ובוטה בתכניות רדיו ירושלים. בין הררי הניירת שהצטברו על שולחני (רובם חשבונות כמובן) מצאתי גם מכתב תשובה מנציב התלונות של הרשות השנייה ובו מודיע לי עוזר הנציב כי:

"העברנו את מכתבך לתגובת התחנה…במקביל בחן אגף רדיו את השידור ומצא כי יש בו עבירה לכאורה על כללי הרשות השנייה. לאור זאת פתחה הרשות השנייה בהליך הפרות לכאורה מול הזכיין שבסופו ייקבע מהי הסנקציה שתושת עליו כמקובל במקרים אלו".

מאוד שמחתי לקרוא את התשובה הזו. שמחתי עוד יותר לקרוא את תגובתו הפאתטית משהו והעילגת לא פחות של עובד לוי, מנכ"ל רדיו ירושלים. ציטוטים נבחרים להנאתכם, עם הערות שלי:

"התלונה שהתקבלה נבדקה לעומק ונמצא כי אכן היה אייטם פרסומי בתכנת הבוקר. האייטם לא היה של סובארו או שמעון ברזילאי אלא של סוכנות רכב אחרת…

אז השם "שמעון ברזילי" הוא המצאה שלי? שקר ברור. כנראה שיש לשניים היסטוריה משותפת בתחום הפרסום הגלוי ולוי מנסה להסתיר משהו.

יש לציין כי למרות המגמה המתחזקת של אמצעי התקשורת השונים לשלב תוכן שיווקי (פרסום סמוי) במהלך השידורים רדיו ירושלים נמנע מלעשות זאת.

נכון, אתם נמנעים מפרסום סמוי ועוברים לפרסום גלוי.
במהלך תכנית הבוקר אנו משמיעים אייטם פרסום מוקלט אך זה נעשה במסגרת "תשדיר זהב" או בתחילת מקבץ הפרסומות כך שקיימת הפרדה ברורה בין תוכן התכנית לבין מקבץ הפרסומות, כפי שמתבקש בחוק.

אבל לא דיברתי על תשדיר "התכנית משודרת בחסות…" אלא על אייטם פרסומי בתוך התכניות.

לגבי הרמיזה של המאזין פוני, כי קיים פרסום סמוי רב ברדיו ירושלים, אנו נמצאים כעת בזמנים מאוד רגישים וש לא מעט גורמים שהיו שמחים לפגוע ברדיו ירושלים לקראת תוצאות המכרז"

רדיו ירושלים הוא שה תמים. בשנה האחרונה הם לקחו יועץ לענייני קהילה, את ג'קי לוי כיועץ תוכן והם בכלל לא נערכים לקראת המכרז, אבל שהציבור יביע את דעתו על הרדיו? חס וחלילה.

מישהו יודע מתי נפטרים מעונשם של אלו?

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".3 תגובות

 • אפריל 29, 2008

  שני

  כשאני נמצאת בזמנים רגישים אני פשוט אוכלת גלידה.

 • אפריל 29, 2008

  דודו

  עמית
  אחד הפוסטים המשובחים, ללא ספק, שקראתי אצלך!

 • אפריל 29, 2008

  עכברתול

  הפעם הראשונה והאחרונה ששמעתי את 'רדיו ירושלים' היתה בזמן שהלכתי למכולת. דפדפתי בין התחנות כדי למצוא תחנה טובה, וכשנחתתי ב-101 אף.אם ושמעתי את דידי הררי כמעט נמלאתי זעם בלתי-נשלט וכמעט שזרקתי את הרדיו שלי לזבל.

  בעצם, היתה עוד פעם אחת ששמעתי את הרדיו הזה, והוא נשמע כמו הרדיו של אילת או יהוד או משהו כזה. אני חושב שזו הסיבה שאני לא שומע דבר חוץ מגלי צה"ל.

  לעזאזל, למה לבייש את ירושלים? אתה צודק, העיר הזאת ראוייה בהחלט לרדיו רציני ואיכותי.
  אני מעלה את האפשרות שנקים רדיו אלטרנטיבי (לא, לא כמו רדיו הר הצופים) אלא משהו רציני שיתחיל לתפקד דרך האינטרנט. זה לא עולה ממש כסף אם נעשה את זה כפודקאסט. יש בעיר הזאת מספיק כישרון וכשרונות כדי שלא נצטרך להתפשר על שדרני רדיו ירושלים (ובטח שלא על מיקור חוץ של דידי הררי, וזו הפעם האחרונה שאני אומר את השם הזה בחיים שלי).