תתחילו לתחקר!

יצירתיות דלה מאוד מגלים מקומוני העיר השבת. שלושתם התהלבו מחברת ההימורים שהקימו בלם/ מגן בית"ר בדימוס, שמוליק לוי ואביו, אברם לוי. בסך הכל חברה שטוענת שהשיטות שלה במילוי טפסי ההגרלות יגדילו את סיכויי הזכייה של הלקוחות. במילה אחת: חארטה. בשתי מילים: חארטה בארטה ותסלחו לי על השפה. המקומונים מקדישים לסיפור המקוקש הזה מקום נרחב למדי ונותנים לחברה הזו יחסי ציבור חינם אין כסף. עצה שלי לעורכים: הייתה פעם חברה בשם "טולוטו זהב", הבעלים היה שמוליק לוי, אותו שמוליק לוי. גם היא ביקשה לפצח את סוד הזכיות בהגרלות ההמונים. תבדקו מה היה הסוף שלה לפני שאתם מעניקים למשפחת לוי אינצ'ים על נייר עיתון שהולך ומתייקר.

הנה עוד עצה לעורכי המקומונים: תתחילו לערוך תחקירים. לא חסרים נושאים, בחלקם אתם אפילו מטפלים מדי שבוע. רק להושיב כתב לשבועיים ולתת לו את כל מה שהוא צריך כדי שיוציא תחקיר בעוצמה של 8.5 בסולם ריכטר. הנה נושא לדוגמה: הארינה. גם "ידיעות ירושלים" וגם "כל הזמן" טיפלו בנושא הארינה השבוע. ב"כל הזמן" כתבו שהבנייה תחל או טו טו, במתחרה שלו כתבו שחסרים עשרות מליוני שקלים לפרויקט. הרעיון עצמו עלה לפני 12 שנה. הייתי בכיתה י' והפועל ירושלים זכתה בגביע המדינה הראשון בתולדותיה. ראש העירייה, אחד אהוד אולמרט, הבטיח אולם מודרני של 15,000 מקומות בכניסה לעיר. התרגשנו כולנו. עברו השנים, אני התגייסתי לצבא, שרתתי חמש שנים וכשחזרתי הבייתה גיליתי שעדיין אין ארנה. אולמרט עזב, הארנה הוזזה מהכניסה לעיר לפאתי מלחה. מספר המושבים ירד אבל אפילו אבן לא הוזזה בשטח המיועד. לפני ארבע שנים פחות חודש, ב-14באפריל 2004, עמדתי עם עוד 10,000 ירושלמים בכיכר ספרא, יחד עם גביע יול"ב אחרי ניצחון אדום בגמר הגביע האירופי בבלגיה על ריאל מדריד. שמעתי את ראש עירייתנו מבטיח שתוך 3 שנים יהיה לנו אולם מודרני. המועד חלף מזמן. כלום לא זז. מספר המושבים בינתיים ירד ל-5,700. התעסקתי קצת בנושא בתור כתב כדורסל, לפני 3 שנים. איש אינו יודע מה קורה עם הפרויקט. הרשות לפיתוח ירושלים ירדה מהרעיון כשהבינה שהולכים לבנות אולם התעמלות לבית ספר תיכון ולא אולם רב תכליתי יוקרתי. מפעל הפיס, המממן הראשי, הודיע שאם עד תחילת 2006 לא יתחילו בביצוע העבודות- הכסף המיועד יועבר למקום אחר. מה עשתה עיריית חלם? בשבוע האחרון של 2005 השטח המיועד גודר והוצבו בו שלטים. אנחנו בתחילת 2008, בסוף הרבעון הראשון ושוב העירייה מוכרת לוקשים והעיתונות המקומית מתעסקת בהוקוס פוקוס בטוטו.

הערות לסדר:

1. בלי להתכוון, כיוונתי לדעת הרשות לפיתוח ירושלים עם הפוסט על הפקת סרטים ותכניות טלוויזיה בעיר. תודה לדודו על הקישור. אני רק אומר שמענקים זה נחמד, אבל אם הפקיד בעירייה יתזז את המפיק מאגף לאגף, יכביד איפה שלא צריך, יתקטנן על קוצו של יו"ד או על דקה של כניסת שבת- המפיק יגיד שלום ותודה ויחזור לנוחות התל אביבית.

2. מקום חדש נפתח בעיר, במדרחוב ש"ץ- בצלאל. נקרא קפה בצלאל וממוקם מול המחלקה לארכיטקטורה, בתוך מדרחוב מלא חנויות מעצבים סימפטיות. עדיין בשלבי הרצה. בשבתות הקרובות יתחיל לפעול גם בשבת אחה"צ, כרגע הם מושכים ביום שישי אחר כניסת השבת. נסו ותהנו.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".3 תגובות

 • מרץ 17, 2008

  יאיר

  רגע – העבודות על הארנה התחילו. התחילו עוד לפני שהתוכנית אושרה (איזו זריזות) עם הבטחה שבמקרה הדמיוני שבו התכנית תידחה – ישוקם האתר. התכנית נדחתה… את הפצע בהר כולם רואים (כשנוסעים מטדי לגן החיות מצד שמאל).

 • מרץ 17, 2008

  עמית

  זו לא הארנה, זה האמפי תיאטרון יענו קיסריה שרצו לבנות שם. הארנה היא מהצד השני של טדי- לכיוון גילה.

 • מרץ 18, 2008

  עידו

  ארנה שמרנה, הנהלת הפועל צריכה לקחת את העניינים לידיים ולהרחיב את מלחה בלי לחכות לעירייה.
  הייתה גם תקופה שדיברו על "אוהל" שיכיל 5000 מקומות, גם מזה לא יצא כלום.