פשוט לתת שירות

לפני חצי שנה עברנו, אני ואשתי, לרחוב שקט בתלפיות. מאז שעברנו לא היינו בטיילת ארמון הנציב. ארבע דקות הליכה מהבית, אחד הנופים היפים בעולם ואנחנו לא ביקרנו שם. היום סוף סוף ארזנו אוכל, עיתונים, בקבוק יין ושמיכה ויצאנו לנו לטיילת, לבלות בה אחר צהריים קיצי של שבת.

ברגע שהגענו לטיילת הבנו למה לא באנו לבלות בה עד עכשיו ולמה כנראה תעבור עוד חצי שנה עד שנגיע אליה בפעם הבאה. האתר שכל אוטובוס תיירים עוצר בו, שריאל מדריד ביקרה בו רק לפני שבועיים, חלון הראווה המרכזי של העיר פשוט מטונף. זבל נערם על השיחים והשבילים, שקיות אשפה שלא פינו בזמן נקרעו על ידי בעלי חיים ותוכנן התפזר על הדשא. לצד הזבל החדש יחסית היו תקועות בשיחי הרוזמרין שקיות שנמצאות שם לפחות מאז החורף. גם הדשא היה קצת עצוב ומלא קרחות.

אם מישהו במכון ירושלים לחקר ישראל או באוניברסיטה יעשה פעם מחקר על מצבה של ירושלים, כדאי לו להתחיל אותו בטיילת של ארמון הנציב. את התשובות הרגילות על דיור-תעסוקה ותרבות כבר שמענו. אני הייתי רוצה לדעת כמה אנשים עוזבים את העיר בגלל ההזנחה שלה, בגלל הלכלוך בנופים שאין להם דומה בעולם, בגלל חוסר הטיפוח של עיר כל כך יפה. אני חושב שהלכלוך הזה מבריח הרבה אנשים מהעיר וגורם לאחרים לא לרצות לגור כאן או לטייל פה.

אם הבעיה היא שאנשים מלכלכים, העירייה צריכה לקחת את הפקחים הכי נבזיים שלה ולהעמיד אותם באתרי התיירות כדי לקנוס את מי שמעז ללכלך את העיר. אבל העירייה לא עושה את זה וגם את האשפה של מי שכן אוסף ומנקה אחריו היא לא טורחת לאסוף. אם את השירות הבסיסי הזה העירייה לא מסוגלת לספק לתושביה- אני לא יודע מה היא כן.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".אסור להגיב. למה? ככה.