מפגש מוצלח והמשך עבודה

חמש דקות לפני שש ביום רביעי הסתובבו בגלריה ברבור אולי חמישה אנשים. כולל הכתבים מג'רוזלם פוסט ומרדיו ירושלים וגם צוות צילום מתל אביב שמלווה את המאבק שם ובא לבדוק מה קורה אצלנו. בסוף היו שלושים איש שמילאו את החלל ודיברו על המצוקה. זה היה פחות אופרטיבי ויותר תיאורטי- מה הפתרונות שצריך לקדם. האם רנט קונטרול את תמריצים ליזמים יפתרו את הבעייה. הגענו למסקנה שזה לא סותר. צריך גם לתמרץ את היזמים לבנות יותר להשכרה, להגדיל את ההיצע ולהחזיר את השוק לשפיות וגם להסדיר בחקיקה את היחסים בין משכירים לשוכרים כדי שהטירוף לא יחזור.

אנחנו נתחלק בימים הקרובים לארבעה צוותים: דוברות, פעילות, לובי, מחקר. מתנדבים מוזמנים להירשם כאן ואנחנו ניצור קשר.

הנושא מקבל חשיפה חיובית בימים האחרונים. ב"כל העיר" הקדישו לנושא את שער המוסף הכלכלי, הפלוס, ואתמול דיברתי על זה ברשת ב'. התגובה של העירייה די מאכזבת. הם טוענים שזו שנת בחירות ושזה עניין פוליטי. העירייה מצדה טוענת שהיא עושה הכל בעניין. קודם כל העירייה מתגוננת כשאף אחד לא התקיף אותה. זה לא קמפיין נגד, זה אפילו לא קמפיין- רק מפגש פעילים ראשון. עוד לא ניסחנו סלוגן ועוד לא קבענו מי קהל היעד. שנית, העירייה היא כתובת לדיאלוג בעניין. ברגע שייווצר פורום לפתרון הבעיה, שאנחנו נהיה שותפים לו, זו בהחלט תהיה הצלחה. שלישית, העלנו את הנושא כבר מספר פעמים מול החברה העירונית "עדן" ומול מנכ"ל העירייה. לא זכינו להתייחסות. יותר נכון, אמרו לנו שזה השוק החופשי. אז למה מצפים מאיתנו? מהנדס העירייה דווקא נשמע מעוניין ונפנה אליו באופן מסודר בימים הקרובים.

הערת אגב אחרונה בעניין מלחה, המאבטח וכו': אתמול התפרסם בספורט ידיעות ראיון עם אנתוני פארקר ומייסאו באסטון, שניים מהצהובים יותר סימפטיים ששיחקו כאן. שניהם שמעו על המקרה, שניהם מודים שמעולם לא חשו מאויימים במלחה, עם כל היריבות וההתלהבות. שניהם מפגינים הרבה יותר חוכמה מהאיש ששילם להם משכורת.

שיר לשבת: קצת אופטימיות עם  Jerusalem של אלפא בלונדי. ותודה לדפנה ודוד על הקישור. שבת שלום.

[gv data="HqHaRWb5aYg"][/gv]

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".6 תגובות

 • נובמבר 18, 2007

  דקס

  אילו הייתי יודעת על המפגש הזה בזמן – הייתי מגיעה. למדתי עליו רק מהדיווח בכל העיר ושמחתי לשמוע שאני לא המטורפת היחידה שחושבת שיש פה בעיה רצינית. חבל שלא היה אופרטיבי, חלקנו מחוסרי דיור, אבל בכ"ז, אפשר אולי לשמוע פרטים נוספים? אפשר לעזור במשהו? מה שקורה בעיר הזו מטריד אותי מאד מאד מאד.

 • נובמבר 19, 2007

  בן

  עמית,
  היה מפגש טוב (כפי שציינת פחות אופרטיבי יותר תאורטי..) וטוב שהתקיים, יש לי רק 2 שאלות לגביי הפרסום:
  למה לעזאזל יקיר שגב (אתה יודע שאני "מת" עליו) מצוטט בכתבה כאחד מנוכחי המפגש ?? לא זכור לי שהוא היה (עוד השתרברבות…? וכן , אני יודע שהוא פעיל איכפת לו וכו'..)
  שאלה נוספת, החברים במערכת לא נתנו לך אפשרות להגיב לתגובת העירייה? היה שווה לטרפד את הנתונים שהם דחפו על כניסת הצעירים למכז העיר ע"י העובדה שצויינה במפגש שמטרת הפרוייקט היתה לאושש את מרכז העיר ולא לבוא לקראת הצעירים(שלא זוכים לשכר דירה מוזל)…
  באותו נושא אבל אופרטיבי לשם שינוי…אני צריך לשתף אותך ברעיון שהיה לי ודודו הציע שהעלה אותו..

 • נובמבר 20, 2007

  עמית

  בן ידידי, מבלי להיכנס לתסביכים הלא פתורים של עורכי "כל העיר" עם עצמם (בטח קשור למיתוג מחדש), עם יקיר דיברו אבל הציגו בכתבה שהוא היה במפגש. ככה עושים לפעמים. בכל אופן יקיר הוא חלק מהמאבק ומלווה את הסיפור מהיום שזה נולד. נושא הדיור מאוד מעניין את רוח חדשה ואני מתעסק בו כבר שנה וחצי, עכשיו נוצרה הזדמנות להרים על זה קול צעקה אז טבעי שרוח תהיה שם.
  לגבי אופרטיביות- מתי שתרצה.

 • נובמבר 21, 2007

  נעמה

  קצת באיחור אבל הצעה:
  הדבר היעיל ביותר שיכולים לעשות בירושלים הוא קמפיין מסיבי באוניברסיטאות הקורא לסטודנטים לשנות את כתובתם. ואולי אפילו לאמץ את הרעיון התל אביבי ולהעמיד דוכנים עם טפסי משרד הפנים שיאפשרו לאנשים החליף כתובת במקום. ככה יווצר ציבור מסיבי בעל זכות הצבעה. ואז יש להניח שיספרו אותו.

 • נובמבר 21, 2007

  דודו

  נעמה זה בתכנון ועוד מעט תראי ותשמעי על כך

 • נובמבר 21, 2007

  העלמה עפרונית

  דקס,
  מה זאת אומרת "מחוסרי דיור"? למיטב הבנתי בכפר הסטודנטים יש דירות ריקות (לפחות בשנה שעברה היו – והרבה, אין לי סיבה להאמין שהשנה זה השתנה פלאים. אתם מוזמנים לתקן אותי), בפסגת זאב, ארמון הנציב, רמות, תלפיות – חיפשת?