הקרב על הדיור- יוצאים למלחמה

המלחמה על הדיור בירושלים נמשכת ומתרחבת. בשני בדצמבר יתקיים כנס גדול במשכנות שאננים בנושא "למי יש את הזכות לגור בירושלים". נציגי המאבק מטעמנו ידברו שם על האפקט של רכישת דירות על ידי תושבי חוץ על הצעירים בירושלים. עד אז צריך דעת קהל תומכת בעניין וצריך לעורר מודעות לנושא. ב"כל העיר" התפרסם פרויקט גדול בשבוע שעבר, ב"כל הזמן" מדווחים השבוע שמנכ"ל העירייה ומנכ"ל משרד השיכון מקדמים תכנית לבניית שיכונים לזוגות צעירים ברחבי העיר, לא ברור אם זה רק שחרור של אוויר חם כדי להוריד את הלחץ, כמו שעשתה עיריית תל אביב השבוע (והנה לרמן על עיריית תל אביב), או מהלך ממשי. יש עוד הרבה שאלות שצריך לשאול (איפה הדירות ייבנו ומי יגור בהן?) אבל משהו מתחיל לזוז במערכת העירונית שלנו. גם מהנדס העירייה אמר שהוא מוטרד מהתופעה בראיון לפני מספר שבועות.

כדי שהדברים ימשיכו להתקדם בצורה שאנחנו רוצים צריך ללחוץ ולעורר את קהל הצעירים והסטודנטים בעיר. לשם כך נתכנס ביום רביעי הקרוב, 14/11, בשעה 18:00 בגלריה ברבור בנחלאות, רחוב שיריזלי 6. חשוב מאוד שכמה שיותר אנשים יגיעו עם רעיונות יצירתיים למאבק בנושא. אסור שתופעות הקיץ האחרון יחזרו על עצמן.

ואם כבר אנחנו באווירת מלחמה, הנה קצע מצוין של אנשי הערוץ הראשון נלחמים על השידור הציבורי. עוד מוסד ישראלי-ירושלמי שהחייאתו תעשה רק טוב לעיר הזו. צפו ותהנו.

[gv data="uYmH9eZLMF4"][/gv]

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".2 תגובות

 • נובמבר 10, 2007

  ג'ני מהבלוק

  אכן חשוב מאוד.
  אני אזמין את כל מי שאפשר.

 • נובמבר 11, 2007

  לרמן

  בהצלחה. הצלחתכם הצלחתנו (אם תל-אביב תקרוס לתוך עצמה לפחות יהיה לאן לברוח).