קוסטה בראוו

שיחקו אותה רוח חדשה והתעוררות בזכייה במכרז בקוסטה ריקה ל-80 דירות. הרבה חששות היו בדרום מערב העיר כאשר 670 הדירות שהוצעו במכרזים היו "באוויר" בחודשים האחרונים (290 במורדות קריית יובל- ליד תחנת פז, 380 במורדות קוסטה ריקה-עיר גנים). לפני כמעט שנה, עם ההודעה הראשונית על השיווק המתוכנן, החרדים כבר סימנו את השטחים כמיועדים להתרחבות המגזר, ברוח המסורת שלהם לפגוע ברגשות של כל מי שאינו חרדי. גורם בסביבתו של שר השיכון אמר לאותו אתר כי: "כי למרות שמקבץ השיווק הנוכחי מיועד ברובו לציבור החילוני, בירושלים ישווקו בפועל רוב הדירות לציבור החרדי". איזו ממלכתיות. באוגוסט האחרון, כשיצאו המכרזים, נכתב בעיתונות החרדית כי ההתמודדות במכרז חשובה לא רק על מנת לתת מענה למצוקת הדיור החרדית אלא חיונית ל"ציבוריות החרדית בירושלים ובקריית יובל".מת עליהם.

לשמחתנו, הציבוריות החרדית תצטרך למצוא לה מקומות אחרים ולא תבוא על חשבון תושבי קריית יובל וקריית מנחם. לא שהמחיר לדירה (1.2 מליון ש"ח)  הוא כזה דיור בהישג יד. אבל מחיר ממוצע של דירת 4 חדרים חדשים בירושלים הוא 1.5 מליון ש"ח כך שעל פניו נראה שחברי הקבוצה עשו עסקה טובה. ואם כבר להרגיע את המחירים- צריך להתחיל ממשהו. הזכייה במכרז חשובה כי היא משדרת מסר שמעבר למסיבות רחוב ובלאק פארטי ואמו פראטי- הצעירים פה כדי להישאר והצליחו לפרוץ דרך בתחום הקשה ביותר- בדיור. כוחנו באחדותנו- ולזיווג בין רוח חדשה והתעוררות (שאינו מובן מאליו) צריך לצרף גם את הצלע השלישית: ירושלמים. אין מקום לאגו ארגוני וחשבונות עבר.

בניגוד לסאגת מעונות שטרן, המכרזים האחרונים עברו בשקט יחסי בגזרת החרדים-חילונים. בלי הרבה  כותרות וטוב שכך. אנשים לא באים לגור בסרט מלחמה, הם רוצים לגדל ילדים בשכונה נורמלית. צריך להמשיך כך. לא לספור את החרדים יותר מדי, לא לחשוש מהתמודדויות וחייבים להעלות בצורה מתמדת את האטרקטיביות של השכונות הלא-חרדיות. בשמחות.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".4 תגובות

 • אוקטובר 28, 2010

  ערן טרבלסי

  שים לב למשפט הבא בקישור שהבאת:
  "362 יחידות דיור ייבנו בשכונת רמות – החרדית כמעט לגמרי, ו-290 דירות ייבנו בשכונת קריית יובל – שכונה מתחרדת למחצה"

  עד כמה שידוע לי ברמות יש כ-40% חרדים, ובקריית-יובל אני יודע שהם ממש מיעוט קטן. אפשר לתבוע על הוצאת דיבה?

 • אוקטובר 28, 2010

  דתי לאומי מודאג

  מיליון מאתיים ל4 חדרים בירושלים זה מחיר הוגן בהחלט.
  לא הבנתי מה קרה ליתר 210 הדירות בקריית יובל.

 • אוקטובר 28, 2010

  עמית

  אני מבקש לא לבלבל אותם עם העובדות. ככל שהם יהיו מנותקים יותר מהמציאות- יותר טוב לנו. כמו המצרים ב-67'.
  יתר הדירות הלכו לקבלנים שאינם קשורים לקבוצות החרדיות.

 • אוקטובר 29, 2010

  עמית (אחר)

  אני לא מבין מה הבעיה. לשר אטיאס יש בוס, לא? מישהו צריך להבהיר לו שירושלים היא לא רכוש פרטי שלו.