עגלה ריקה

קבלו אותה!

 

 

 

 

 

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".36 תגובות

 • דצמבר 26, 2011

  שני

  בפייסבוק היא פרסמה הבהרה שדבריה הוצאו מהקשרם והיא התכוונה כמובן רק ל"ערים חרדיות הומוגניות"…

  אני עדיין מחכה להבהרה על ההבהרה.

 • דצמבר 26, 2011

  דתי לאומי מודאג

  סתם התנפלות.
  אני מעריך מאוד את אומץ ליבה של השרה לומר דברים כל כך לא פופולריים בימים כאלה.
  ספציפית יש סיבות לחשוב שהיא טועה (בעיקר טור שפורסם לא מזמן של דתיה-לאומית בני ברקית, שספרה שכך בדיוק העיפו את הדתלי"ם מבני ברק), אבל יש אמת בעקרון לפיו לצבור יש זכות לקבוע את דרכו בד' אמותיו.
  הרי נגד הדרת נשים בבית הכנסת לא יצאתם.עדין.

 • דצמבר 26, 2011

  דתי לאומי מודאג

  ואם כבר עגלה ריקה, חשבתי שהתכוונת לזה:
  http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=2223942

  שזה לדעתי שערוריה גדולה ב10 סדרי גודל על פרשיית ההבל של דן כנר.
  שרת תרבות היתה צריכה להתפטר אחרי בזיון כזה.

 • דצמבר 26, 2011

  שני

  דל"מ-
  1. ד' אמותיו זה לא המרחב הציבורי. אני לא מוכנה שיכתיבו לי על איזו מדרכה ללכת, היכן לשבת באוטובוס ומה ללבוש רק בגלל שמישהו מחליט שזה בתוך ד' אמותיו.
  2. אוטובוס זה בית כנסת? רחוב זה בית כנסת? הטיעון הזה מזכיר לי את ח"כ ניסים זאב שתהה אתמול למה לא כועסים על בית"ר ירושלים שלא משחקת בה אפילו שחקנית אחת. אני באמת לא יודעת איך לענות לטיעונים כאלו, אני מרימה ידיים.

 • דצמבר 26, 2011

  דתי לאומי מודאג

  שני
  לבנת לא דברה על אוטובוס שאת עשויה ליסוע בו או על מדרכה שיש סיכוי שאת תלכי בה.
  היא דברה על קווים פנימיים בתוך ריכוזים חרדיים.אלמלא החדד לזליגה החוצה היה בזה הגיון.
  דרך אגב – גם בית כנסת הוא מרחב ציבורי.

 • דצמבר 26, 2011

  עמוס

  וואללה דל"מ, חשבתי שרק אני ראיתי את הקטע המגוחך עם "שירת דבורה" כשבטעות הגעתי לאיזה ערוץ נידח (הכנסת?) בזמן ניסיון להתחמק מפרסומות. מי בכלל צופה בדברים האלו? לא יודע איך בדיוק התמזל מזלי ליפול על הקטע הזה. כבר לא הייתי בטוח שאני זוכר נכון והלכתי לחפש באינטרנט, ואז מצאתי שזה לא עד כדי כך מופרך כי יש אכן קשר בין שירת דבורה לשירת הים והאחרונה היא ההפטרה של הראשונה (וגם מבחינה ספרותית היה מי שניתח ומצא דמיון בין השתיים).

  אבל מצחיק זה אכן היה.

  ובאשר לנושא המקורי: אתה בטוח שכל החרדיות רוצות בהפרדה? המרחב הציבורי הוא לא שלהן, גם אם בתוך ק"ק זו או אחרת? לפחות אחת תוארה בסוף השבוע האחרון בכתבה ארוכה ב"הארץ" כבעלת עמדה מוצהרת ונחרצת השוללת את ההפרדה. ברור שהיא לא לבד. עד לשנים האחרונות גם בריכוזים חרדיים לא היתה הפרדה כזו – אז מה, פתאום מצאו הלכה חדשה? קודמיהם דגלו בחיי פריצות?
  בית כנסת זה גם מרחב ציבורי, נכון. ובכל מרחב ציבורי שוררים כללי התנהגות מוסכמים. בבית כנסת לרוב גם חובשים כיסוי ראש, לפחות בזמן תפילות. יש בתי כנסת בהן לא נהוגה הפרדה בין גברים לנשים. חוף הים הוא מרחב ציבורי ממש כמו אוטובוס – בכל זאת נדרשים בהם כללי התנהגות שונים. סליחה, אבל לטעון שבית כנסת הוא מרחב ציבורי ולכן צריך לדרוש גם לגביו אי-הפרדה (ונדגיש: כיום, בעתיד זה יכול להשתנות) זו פשוט דמגוגיה.

 • דצמבר 26, 2011

  שני

  דל"מ-
  1. הגדר "קו פנימי". הגדר "ריכוז חרדי". או יותר נכון, ספר לי מי אמור להגדיר מושגים אלו. אני שואלת ברצינות, מה המנגנון אותו אתה מציע?
  2. אל תקבע עבורי באלו מדרכות ובאלו אוטובוסים אין סיכוי שאשתמש. אני נוסעת די הרבה בתחבורה ציבורית וגם צועדת לא מעט.
  3. בית כנסת הוא מרחב ציבורי. הממ. אני משערת שהמסקנה המתבקשת היא שחובה להציב ארון קודש בפינת כל רחוב! (לוגיקה תמיד מבלבלת אותי…)

 • דצמבר 26, 2011

  דתי לאומי מודאג

  עמוס –
  הקונספט שמישהו אמור להציל את החרדים מעצמם פשט את הרגל.כל עוד לא מדובר בעבירה פלילית אלא בנורמות מעוותות, אני חושב שאין מה להתערב.שיסתדרו בלעדינו.
  שני –
  1. אין לי מנגנון מדויק.בשביל זה יש מחוקק, יש וועדות ומשלמים להם כסף.בפשטות קו פנימי בקריית ספר או בבית"ר עילית לא מאיים על החיים של החילוניות בשום מקום.
  2. אם את לא חושבת שכאשר את משתמשת בקו עירוני במודיעין עילית, יכול להיות שתצטרכי להתאים את עצמך לכללי המקום, יש בינינו חוסר הסכמה בסיסי.
  3. כנראה שעבר זמן רב מאז שעשית פסיכומטרי.

 • דצמבר 26, 2011

  יאיר

  דלמ – יש הרבה דברים שאדם לא יכול לעשות גם בדלת אמותיו, כי זה לא חוקי, לא מוסרי, או סתם אכזרי. אנחנו מנסים לטעון שהפרדה מיגדרית מפלה היא אחד מהם.

  ולרוב לא נהוג לשאול את הקורבן אם זה בכל זאת בסדר מבחינתו.

  אה – ולגבי בית כנסת – זה לא נחמד להיפרד מאשתך או מבתך בכניסה למקום כה משמעותי, אבל נראה לי שזה בכל זאת יוצא מן הכלל. יש עוד כמה מקומות כאלו, אבל לא צריך להסיק מזה שאם בבית כנסת זה בסדר אז בכל מקום מותר.

 • דצמבר 26, 2011

  עכברתול

  אני מת להבין, למה התקשורת עושה כזה טררם כשמדובר בחרדים, ולא כשמדובר ב"הדרת נשים" אצל הערבים?
  מה עם
  רצח נשים על חילול כבוד המשפחה
  הדרת נשים ממקומות עבודה במגזר הערבי, וגם הדרתן מבתי-ספר כדי לשמר את אחוז הבערות הגבוה (פי 3 מנשים ישראליות)
  האלימות המטורפת (גם האלימות המינית) במגזר הערבי נגד נשים שאין לה אח ורע בחברה הישראלית
  העדר היצוג הפוליטי לנשים ערביות

  נורא קל לגשת לחרדים ולבקר אותם על איך שהם מתייחסים לנשים שלהם, ומצד שני לתבוע (ובצדק) שלא ידחפו את האף לאיך שאנחנו חיים את חיינו.
  למה אף אחד לא מעלה את השאלות היותר קשות, הנוגעות לנשים הערביות?
  למה כל הארץ רועשת וגועשת רק עכשיו, ורק בגלל החרדים?

 • דצמבר 26, 2011

  ערן טרבלסי

  עכברתול,
  כפי שכתב מישהו בפייסבוק בתגובה לשאלה דומה – מנוולי עירך קודמים.

  ומעניין לעניין באותו עניין – הלוואי, הלוואי שזה יקרה:
  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4166275,00.html

 • דצמבר 26, 2011

  בן

  עכברתול,אני חושב שלנו כחברה דמוקרטית נאורה יש הזכות להתערב בקהילות "אחרות" בשם עקרונות של שיוויון, מוסר וכדומה(תחת מגבלות של סובלנות וזכות ביטוי עצמי וכו'..) וזה כולל גם את החרדים הערבים ואותנו … לצערינו, הבערות והקלקול החרדי מורגשים ומשפיעים על חיי היומיום שלנו, לכן זה בוער בעצמותינו יותר ומנקודות חיכוך אלו זה עלה והציף גם את עניינם פנימה.

 • דצמבר 26, 2011

  יאיר

  עכברתול – הסיבה היא שלצערנו אף אחד לא שם על הערבים. מזל שיש אנשים כמוך שמזכירים שגם שם יש בעיות קשות.

 • דצמבר 26, 2011

  בן

  ולעגלה אחרת – הפועל חטפה בראש מהבקעה 81-59 , לפחות אפשר לחסוך את הברוך של הארנה.

 • דצמבר 27, 2011

  עכברתול

  בן, אף אחד עדיין לא מדבר על הערבים והערביות.
  כלומר אולי נשמעים פה ושם הדים עמומים, אבל גם אם כן זה בהחלט לא בפוקוס המתאים. בדיוק כמו שיאיר אמר – אף אחד אצלנו לא שם באמת על הערבים, ובינינו – אף אחד גם לא באמת שם על החרדים. אנחנו רק לא רוצים שישפיעו על החיים שלנו.
  רק אז זה בוער בעצמותינו.

  אנחנו רק מתרעמים כשנוח לנו וכשזה משפיע עלינו, אבל כל הבלבולי שכל על שלום ואהבה וכמה שאכפת לנו מערבים וכמה שגם הם בני אדם וכל זה זה חרטא. במבחן התוצאה החברה הישראלית מוכיחה שאכפת לה רק מהתחת שלה ושלה יהיה נוח.
  אנחנו לא מטפלים בבעיות מהשורש, אנחנו מטאטאים אותן מתחת לשטיח כדי לא לפגוע ברגשות המפגרים של מיעוטים כאלה או אחרים שיש לתקן להם מערכת המוסר והערכים כך שתתאים לזו של חברה המערבית.

  לא אכפת לנו בשיט מהערבים בדיוק כמו שלא אכפת לנו בשיט מהחרדים, אנחנו רק רוצים שיעופו לנו מהעיניים ושלא נראה אותם ואנחנו מוכנים לשלם לשם כך בכובדנו העצמי ובחופש שלנו.

 • דצמבר 27, 2011

  בן

  אני מסכים איתך שהשיטה פה היא טיפול קצר טווח ולא טיפול מהשורש ולעתיד.
  אני באופן אישי סולד מכך, ולא כי אני אוהב אדם הומניסט מטיבעי. אני חושב שמי שמסכן את ערכי החברה שלנו צריך לטפל בכך באופן אימננטי, אבל השיטה הזו לא מביאה מנדטים לבחירות הבאות…

 • דצמבר 27, 2011

  בן

  בדיוק סיימתי צ'אט בשירות לקוחות של שטראוס, לברר למה לעזאזל רוב המוצרים שלהם הם בד"צ העדה החרדית, שאני אישית לא מוכן לממן את פעילותם. בסופו של דבר- אני עדיין בצום תפוצ'יפס. (איך אני מעלה תמונת מסך של השיחה?)

 • דצמבר 27, 2011

  עכברתול

  אי אפשר להעלות לכאן. אתה צריך להעלות למקום אחר ולתת פה את הקישור.
  הפתרון שלי הוא אפילו יותר יעיל, אבל כאן זו כנראה לא הבמה לכך.

 • דצמבר 27, 2011

  שחר

  עכברתול,
  מדינת ישראל אכן מעדיפה להעלים עין בכל הנוגע לנעשה במרחב הפרטי בחברה החרדית ובחברה הערבית. לעומת זאת, מרגע שהם פולשים למרחב הציבורי שלנו ההבדל בין שתי האוכלוסיות הוא תהומי – בחרדים אנחנו מטפלים בכפפות של משי לעומת איך שאנחנו נוהגים בערבים שמחליטים להפר את הסדר. בערבים אנחנו יורים כדורי גומי ורימוני גז, ואם תהרוג ערבי תוך כדי התפרעות מצבך המשפטי לא כזה חמור. כשהייתי בסדיר במארב שהשתבש בשכם לפני עשור כמעט ירינו בטעות בערבי בן 93 שעמד בחלון הבית שלו ולא היה קשור לשום אירוע פח"ע. נראה לך שמישהוא עשה משהוא בעניין?

  עם חרדים זה אחרת- יש להם כוח פוליטי, בכל זאת כולנו יהודים…אלף ואחד תירוצים. אין שום השוואה בין מצבו הנחות של הערבי בישראל לבין מצבו המשופר בהרבה של החרדי הקיצוני.

 • דצמבר 27, 2011

  בן

  תמליל השיחה עם שרות לקוחות של שטראוס:
  נורה: שלום בן
  בן: שלום
  בן: רציתי לדעת מדוע איני יכול להשיג מוצרים שלכם שאינם "בד"צ העדה החרדית"?
  נורה: אם הבנתי אותך נכון, אתה מחפש מוצרים שהם לא בכשרות בד"צ
  בן: כן, למשל תפוציפס שבכל מקום יש עליו תוית "בד"צ העדה החרדית" , ואני כמו רבים אחרים איני מעוניין לממן את פעילותה של קבוצה זו.
  בן: לצערי אני נאלץ להמנע כבר תקופה ארוכה מלרכוש את מוצריכם בשל כך.
  נורה: הבנתי. יש מספר מוצרי מלוחים שאינם בכשרות הבד"צ, הרוב כן בככשרות זו
  נורה: אשמח לשתף אותך ברשימה. יחד עם זאת, חשוב לי לשתף אותך כי שטראוס גרופ הינה חברה ישראלית, וככזו – היא מתחשבת בכלל האוכלוסיות והמגזרים שבמדינת ישראל.
  בן: זה חבל מאוד. מדובר על קבוצה שמתנגדת לרב הערכים של מדינת ישראל וראוי שחברה גדולה כשלכם תציע כשרות זו רק כחלופה, אם בכלל.
  נורה: כפי שציינתי, החברה עושה מאמצים כדי לתת מענה לכלל המגזרים בארץ. גם למגזר החרדי. אשמח לקבל את פרטיך להעבירם לגורמים הרלבנטים לידיעה
  בן: אלו פרטים? מה יעשה בנידון?
  נורה: פרטיים אישיים – על מנת להכניסך למאגר הלקוחות שלנו. חשוב לי מאוד להעביר את המסר לנוגעים בדבר
  בן: להעביר את המסר זה בסדר גמור, אך כפי שציינתי איני לקוח של רוב מוצריכם בשל כך.
  נורה: צר לי מאוד לשמוע, אך אני מכבדת את החלטתך, דעותיך ורצונותיך. לשטראוס מגוון רחה של מוצרים ובניהם מוצרים שהם לא בכשרות הבד"צ, כולי תקווה שתוכל להנות ממוצרים אלו.
  נורה: *רחב
  בן: גם אני, אולם כפי שציינתי אשמח לדעת שחברה ישראלית גדולה כשטראוס אינה מסייעת לקבוצה כ"העדה החרדית" לממן את פעילותיה ומוצאת פתרונות חלופיים ללקוחותיה.
  בן: יום טוב
  נורה: שיהיה לך המשך יום מקסים ושבוע טוב!

 • דצמבר 27, 2011

  עודד

  יצא לי פעם לראות איך עובדים בשירות לקוחות של חברת היטק עם מוצר להמונים. את כל התשובות מכניסים ל auto text בוורד, ככה אף פעם לא צריך להתאמץ.

  מזוית שונה- ניסיתם פעם למצוא מסעדה לא כשרה באתרי המסעדות השונים- rest, mapa וכו'?
  יש כמובן חיפוש מובנה למסעדות כשרות, אבל אם תחפשו לא כשר תמצאו- את הכשרות..

  אני מוקסם ומאחל לכולם המשך יום קסום וגו'

 • דצמבר 27, 2011

  עמית (אחר)

  גם אני מאחל לשטראוס יום מקסים, קסום ומלא קסם.

 • דצמבר 28, 2011

  ערן טרבלסי

 • דצמבר 28, 2011

  עמוס

  ערן, תודה. מעניינת התלונה שלהם על שברקת לא נלחם בהדרת הנשים בקרב החרדים – שוב מדגיש את העובדה שגם בקרב החרדים לא חסרים כאלו המתנגדים להפרדה ונפגעים ממנה, ושאין שחר לדברים של לימור לבנת.

  אבל מה שהכ מושך שם את תשומת הלב זו הגזענות החרד"לית – צמח שכבר הכה שורשים והולך וגדל. אני חרד ממה שעוד מצפה לנו ממנה.

 • דצמבר 28, 2011

  דתי לאומי מודאג

 • דצמבר 28, 2011

  ערן טרבלסי

  http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/320/871.html?hp=54&cat=869&loc=58

  אחד הריאיונות המעניינים שיצא לי לקרוא לאחרונה. הוא מצביע יפה מאוד על הבעיות ועל היתרונות. הכתבת כמובן לא יכולה להתאפק וכותבת שאי-אפשר כמובן בלי השוואה לתל-אביב. הוא נותן תשובה יפה בהחלט.

 • דצמבר 30, 2011

  בן

  משטרת ירושלים שווה לתחת!
  צעקות "שבס" הוציאון אותי החוצה לראות ששוב 6-7 חרדים עומדים מחוץ לחנות הרוסית ביפו (סגורה) וצועקים בקולי קולות. בזמן שאני מחייג למוקד ראיתי שכבר ישנה ניידת, אך השוטר עומד ומסתכל ומסביר לי שאין לו מה לעשות כי זה לא נכנס עדיין לקטגוריה של "הפרעה בשעות מנוחה", לא עזר להסביר לו שזו הטרדה שבועית שמפריעה גם לשכנים ושהם מרגישים בנוח לעשות כך כי הם רואים שהמשטרה לא עושה כלום.. פשוט פחדנים.

 • ינואר 1, 2012

  ערן טרבלסי

  http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/321/940.html?hp=54&cat=869

  לפחות אנחנו יודעים עכשיו איזה שכונות סומנו באופן רשמי.

 • ינואר 2, 2012

  בן

  ערן, כל שכונה היא פוטנציאל להכנס, בעיקר אלו שסמוכות לשכונות חרדיות כבר. אין כאן כל חדש למעשה.

 • ינואר 2, 2012

  ערן טרבלסי

  בן, אבל יש ריכוז מאמץ, ועכשיו אנחנו יודעים בדיוק איפה (אלא אם יש כאן לו"ם). גם חידוש יש כאן – הגדלת המאמצים בכל הנוגכע להקצאת מוסדות.

 • ינואר 2, 2012

  עכברתול

  דחיל רבאק, איך זה שהם כאלה חכמים??!!
  הם פאקינג דוסים. דוסים חרדים. אלה ששחורים כמו מיקרוסופט דוס.
  כל חרדי שאי פעם דיברתי הוא אידיוט ברמה כזו או אחרת, חוץ מאלה שחכמים מאוד אבל בטוח שמשהו ממש דפוק אצלם (אחרת הם לא היו חרדים) – אבל כקבוצה הם פשוט חכמים מאיתנו בכל כך הרבה רמות.

  זה ממש לא צחוק. אם תהיה פה מדינת הלכה יום אחד (ואנחנו כבר מספיק קרובים לזה) זה יהיה ממש חרא.
  כמו יותר ויותר אנשים לאחרונה, אנחנו כבר מזמן לא נאיבים. אנחנו מבינים את זה שלברוח זה לא הפתרון. אנחנו מודעים לכך שהחרדים ידחפו לנו לחיים בכל מקום שרק נלך אליו, וזה רק עניין של זמן, כי הם מתרבים מהר מדי והם הרבה יותר חכמים מאיתנו. אנחנו אלה שנלחמים ברובודוסים עכשיו עושים זאת כדי שצאצאינו לא יחיו תחת משטר הבאבא סאלי ויוכלו לחיות את חייהם. אנחנו אלה שלא מזיינים את השכל בתקשורת על כמה שהעיר מתפרקת אלא מבינים שכל המדינה הזאת מתפרקת. אנחנו צריכים להוביל את המאבק הזה נגד הכיבוש החרדי.

  אחרת, אתם יודעים מה יקרה. עוד שבועיים, לאף אחד כבר לא יהיה אכפת. התקשורת תמצא איזו שטות חדשה להטפל אליה כי עוד מעט יש בחירות. ביבי השתמש בג'קוזי ובמיני בר במלון. שרה זרקה סדן על הילדים המאומצים שקנתה בדיוטי פרי של סנגל.

  אי אפשר לתת לחרא הזה להשכח יותר.
  התקשורת מזניחה את העניין הזה מאז ומעולם, היא תמיד הציגה רק פיסה קטנה מהתמונה המלאה – זה רק מפחיד כשזה קורה בירושלים.

  בקיצור, אנחנו חייבים לקום ולעשות מעשה. כדי להחזיר את החרדים לעם היהודי ולהשיבם על דרך הישר.
  אבל קודם לכן חייבים להציב בפני החרדים גבול ברור שאותו הם לא יכבשו, והגבול הזה הוא המרחב הציבורי החילוני בישראל. אחרת המדינה תהרס והחלום הציוני יהפוך לאפר ועפר.

  כי כרגע החרדים הולכים ומתפשטים ישר אל הבתים שלנו. זה כבר לא ברמת השכונה או הרחוב – בקרוב מאוד עשויים להשתלט לנו על החיים. עוד 10 שנים החשמל עוד יהיה בידי הרבנות, בטלוויזיה יהיה לנו סמל של בד"ץ בפינה למטה מימין במקום מספר הערוץ. המים יעברו במתקן התפילה, בכל המדינה הזאת במקום כוסיות או אפילו סתם נשים על שלטי חוצות יהיו לנו פוסטרים של הרב שלמה איפרגן. מתי בפעם האחרונה הייתם בבאר יעקב? יש שם בסופרמרקט פוסטר של 2 על איזה 4 מטר של הרב שמעון איפרגן או איזה מישהו אחר. וזה סתם מקום שיצא לי להיות בו במקרה לא מזמן. עוד יתקינו לנו שעון שבת באוטו, זה עוד עשוי באמת לקרות פה.

  אנחנו חייבים להיות אלה שיובילו את המאבק הזה. אסור שתשתלט עליו עוד איזו דפני ליף אחת. אנחנו צריכים להוביל אותו מירושלים, הכי טבעי בעולם שזה יגיע מכאן כי העיר הזאת היא לב המדינה הזאת ועם כל הדימוי השלילי שמרחו על העיר, העם שלנו עדיין מחובר לירושלים בקשר רגשי הדוק מאוד. מה שעמית דיבר עליו בהקשר של המחאה החברתית חייב לקרות במחאה החברתית האמיתית של המדינה הזאת, שמתבשל כבר מאז 1949.

  אין מהפכה יותר צודקת מזו שיכולה לקרות כאן עכשיו.
  כל מה שהיה עד עכשיו בשנים האחרונות היה סתם חרא של התקשורת. או שזה שחיתות של כלמיני מנהיגים שמוקים או שזה פסטיבל השטויות העונתי או מלחמת תודעה פוליטית, אבל הפעם סוף סוף משהו אמיתי מתחיל לבעבע.

  אין באמת בעית דיור, אין באמת שכר נמוך, אנחנו חיים בסדר גמור ולאף אחד לא באמת אכפת מהעובדות הסוציאליות.
  יש כאן בעיה אמיתית ועמוקה שנעוצה עמוק בלב העם שלנו, ועכשיו הגיע היום שבו אנחנו זוכים לראות אותה צפה ועולה כמו גוש חרא ענקי של איזו זונה שמנה שמישהו שכח להוריד עליו את המים.

  המצב הוא שכבר 30 שנה מדינת ישראל לא מצליחה להתמודד עם הבעיות הקיומיות שלה – הפלשתינאצים, מדינות ערב והשמאלנים – בגלל שהאליטה החרדית חונקת לנו את החיים.

  אם אנחנו לא מנצלים עכשיו את ההזדמנות הזאת אנחנו יוצאים אפסים עלובים שכל היום רק מזיינים אחד לשני את השכל ומדברים על כמה שאנחנו צריכים להיות אדירים אבל לא עושים כלום.

  בואו נקום ונעשה מעשה שיפחיד את הכיבוש החרדי ויבריח אותו מגבולותינו. כדי שנוכל להמשיך לחיות פה. כדי שנוכל כבר להתמודד עם האיומים הקיומיים האמיתיים שלנו. שנחלים את העם הפצוע והטיפש שלנו.

  הגיע הזמן שנתחיל להתנהג כמו הדוסים, להיות פסיכים לגמרי, ולנצח אותם.
  ללכת להפגנות כדי שתוכל לספר לחבר'ה כמה גבר אתה לא עובד.
  במקום ללכת לעוד הפגנה שמאלנית דפוקה של "ישראל חופשית" (זרוע של מרצ) ולשמוע את אחינועם ניני מזיינת את השכל על השקפת עולמה הפוליטית, צריך לעשות דברים.

  צריך להראות להם שאנחנו הרבה יותר דפוקים מהם. למרות שאחרי הקטע עם הפגנת הטלאי הצהוב יהיה לנו אתגר לא קטן.
  אבל אנחנו לא צריכים לנקוט באלימות. רק להיות חכמים מעט יותר מהם.
  רק כך נביא אחדות אמת לעם היהודי.

  בואו נביא ביום שישי 10 זונות לכיכר ציון ונתן להן להזדיין עם כל מי שעובר בלב כיכר ציון.
  נקרא לזה הפגנת הזונות.
  ואז נעשה את מצעד הזונות הגדול. נביא זונות מכל מקום בארץ ונשלם להן כסף שיצעדו בעירום ברחבי ירושלים.
  בראשן נציב מנהיגה, זונה שמנה גדולה ומלוכלכת שתצעד בראש ותנגן בחמת חלילים.

  אחר כך נעשה את יום החזיר. יום אחד שחוגג את נצחונה של החיה הנהדרת והחמודה הזאת, האינטיליגנטית יותר מכלב (זה מוכח).
  במקום לאכול חזירים, שזה דבר נורא כי זו חיה רגישה ואינטיליגנטית (לא רק בהשוואה למרקם הדמוגרפי של מדינת ישראל), נתלה על גשר המיתרים פוסטר ענקי של מיס פיגי, עם זין בפה.
  נשנה את דגל ירושלים לדגל של חזיר חמוד. נציב פסלי חזירים בשכונות של החרדים האמריקאים הטחונים, במקום אריות.

  ואחרי זה נעשה את הדבר הבא שיעצבן דוסים.
  נזמין מאיזה שמוק בצלאלניק אחד לבנות פסל ענק של זונה שמנה ועירומה עם פאלולה להיות פסל העיר, ונציב אותו בלב כיכר ספרא.

  נתקין קונדומטים משוריינים בלב השכונות החרדיות. נקנה כמות אדירה של חומר סיכה ונחלק להם אותו בדואר כמו שהמזדיינים האלה של אמנון יצחק מחלקים את הקלטות המזויינות שלהם.

  נשים פסל של שמוק ענק עם קונדום בלב כיכר השבת.

  נהרוס את בית הכנסת של "יהדות" בעלז ונקים במקומו את קולנוע אדיסון החדש, שיקרין מבוקר ועד ערב סרטי פורנוגרפיה קשים, מהסוג שאם אמא שלך מגלה עליהם היא מתחילה לעבור טיפול בתרופות פסיכיאטריות.

  בכל חודש יולי נקיים את הפסטיגל בעירום בעיר. נחרבן להם את הילדים לגמרי. זה יעשה אותם דפוקים בשכל עוד יותר ממה שהם עכשיו.
  ננגן מרמקולים נישאים צלילים וקולות מסרטי פורנו משנות ה-70 בכל יום רביעי בתשע בערב.

  נחליף את שעון השבת הגדול שבכניסה לעיר לשעון שבת גדול עם דמות של זונה שמנה ערומה שפותחת את הרגליים הכי רחב לפני כניסת השבת. נשים לה כיפה על הראש כדי שלא לפגוע ברגשות החרדים.

  נחלק מלגות לימוד ומחיה להומואים חילונים כדי להצטרף לישיבות.

  נממן הבטחת הכנסה למשפחות ברוכות ילדים ונתנה את זה בהשתתפות פעילה של כל המשפחה בסדנת גילוי עריות ואכילת צ'יזבורגרים.

  מה אתם אומרים? זה יכול לעבוד.
  בדקתי כבר, יעלה רק 2,600 שקל להביא זונה שמנה לכיכר ציון ולתת לה לעמוד שם ערומה כל השבת.

  אם נעשה את זה אנחנו עשויים להצליח. אנחנו יכולים להיות אלה שיצילו את המדינה המדרדרת הזאת. בואו נביא זונה שמנה וערומה לכיכר הציון ונציל את המדינה הזאת.

  מי מצטרף אלי?
  עמית, האם תצא גבר?

 • ינואר 3, 2012

  דתי לאומי מודאג

  עמית גמר את התקציב שלו על הגלגל ענק.

 • ינואר 3, 2012

  עמית

  קודם כל, סוכם שימונה מבקר חיצוני לבדוק את החריגות בתקציב הגלגל ענק. עכברתול נדרש לפתוח את כל ההתקשרויות עם הקבלנים.
  שנית, אתה מדאיג אותי- מצטט לי את החלאה גורביץ ומציע לחלק את הארץ?????

 • ינואר 3, 2012

  עודד

  ע. הלל:
  אמר העכבר: אני גיבור! אני גדול כמו הר!
  וההר- הרהר ואמר: מעניין, מעולם לא ראיתי עכבר.

 • ינואר 3, 2012

  דתי לאומי מודאג

  עזבות'ך, אתה יודע כמה כניסות קבלתי מהחברים של ג'ורג' רק ביממה האחרונה?

 • ינואר 3, 2012

  ערן טקבלסי

  דל"מ ועמית – שניכם מדאיגים אותי. מדובר בגלגל *קל*!