מתחילים

בשנים האחרונות ניסינו כל אחד בנפרד למשש את הפילה הזו ששמה ירושלים ולתאר, כל אחד מנקודת מבטו האישית, את האופן שבו הוא חווה את העיר.  אחד עשה זאת מתוך ועדות התכנון העירוני, אחרת מיציעי טדי, אחרים ממרתפי התרבות האלטרנטיבית, מהפוליטיקה של מועצת העיר והשכונות, מביקורת התקשורת ומעוד אלף זוויות. הרבה פיסות קטנות של יום יום שניסו להבין מה בדיוק קורה פה.  וקורה הרבה.
בזמנים בהם התקשורת הארצית והמקומית דיווחו בשבלוניות על העיר הכי מגוונת בעולם- אנחנו ניסינו בכוחותינו הדלים לצייר את הגוונים בתמונת השחור-לבן (או שחור-שחור ליתר דיוק) שבה הונצח דיוקנה של ירושלים.

זה לא מספיק. במקביל בכלי התקשורת המסחריים נשארנו עם מקומון אחד: טיימאאוט היה חובבני מדי, כל העיר וכל הזמן חוסלו על ידי רשתות האם. נשארנו עם אחד. בעיר של 800 אלף תושבים. ועם רדיו ירושלים מחורבן, עוד לא הבנתי מה ההבדל בינו ובין הקודם. זה אסון תקשורתי.

החלטנו שבמקום לתאר כל אחד את הפילה בנפרד, הגיע הזמן להתאחד. כי הוידאו לא הרג את כוכב הרדיו אבל הפייסבוק בהחלט בדרך להרוג את הבלוג. חוץ מהעניין האלמנטרי הזה של לשרוד יכול להיות מאוד נחמד לעשות משהו ביחד, חוץ מפיקניקים אחת לשנתיים-שלוש.  ואולי, מי יודע, אם נכתוב בפלטפורמה אחת נצליח לקבל מושג על הפילה הזו שנמצאת בחדר ולייצר הד יותר גדול.

אז הנה אנחנו מתחילים. הרעיון פשוט: לתאר את ירושלים מגובה המדרכות. לא מהודעות לתקשורת, לא משבלונות ומכותרות מוכנת מראש. ליצור דיון ועניין ותמיד להביא את הקול השונה, האישי.

אין לנו באמת מושג לאן זה ייקח אותנו. יכול להיות שעוד חודש נשוב איש איש לבלוגו ונמשיך לכתוב, כל אחד לבד. בחושך.  יכול להיות שבעוד חודשיים תגיע הצעת הרכישה מגוגל אבל אנחנו נסרב בשביל לשמור על החופש האמנותי. ויכול להיות שלאט לאט הקהילה הזה תתעצם ותגדל ועם הזמן ניצור פה מגזין ירושלמי פעיל ויפה. מספיק שכל אחד יביא את קהל הקוראים הצנוע שלו שיביאו את החברים שלך ואת החברים של החברים של החברים שלהם ובירושלים יוולד מגזין חדש, עם קהל קוראים נאמן וגם שורת הכותבים תתרחב ותתגוון לה. אנחנו פתוחים לרעיונות ולהצעות. לא באנו לעשות כסף.

שנה חדשה. התחלה חדשה. מקווים להצליח.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".8 תגובות

 • ספטמבר 15, 2013

  אודי

  יופי!
  אבל איפה כל הארכיון של הבלוג?

  • ספטמבר 15, 2013

   עכברתול

   יועלה במהרה בימינו

 • ספטמבר 15, 2013

  ירון

  שיהיה בהצלחה! אצלי אתם כבר במועדפים.

 • ספטמבר 18, 2013

  אורן

  הרבה בהצלחה! אבל אתם חייבים איזה טאב של אודות (תכל'ס, אתם יוכולים לשים את מה שכתוב פה באודות).

 • ספטמבר 27, 2013

  עמית (אחר)

  באיחור ניכר – ברכות על האתר החדש ועל איחוד הכוחות.

 • ספטמבר 28, 2013

  עמית

  תודה רבה. אתה בד"כ מהצד של המגיבים אבל כמובן מוזמן להצטרף לנבחרת.

  • ספטמבר 29, 2013

   עמית (אחר)

   אולי כשיהיה לי משהו חשוב לומר…

 • אוקטובר 7, 2013

  עמוס

  ברכות ואיחולים, גם אם באיחור. הייתי כאן גם קודם (אם כי שוב לא הודעתם על המעבר; לפחות הפעם האתר הישן מקפיץ הנה ישירות) אבל לא הגבתי. אז הנה, עכשיו, בשקט בשקט אני מוחא כפיים על היוזמה המופלאה הזו, ומאחל הרבה הצלחה ובעיקר ריבוי דעות.