מהבטן

הוא עוד יתחרט על זה. תחושת הבטן שלי בסוף השבוע בו הוכרז על בחירות מיותרות בישראל היא שנתניהו עוד יתחרט עליהן. כן, שמעתי את הפרשנים וקראתי את הסקרים שהכתירו אותו למנצח הגדול של הבחירות, שטוענים שזו החלטה מבריקה אבל אני בינתיים  לא מתווכח עם תחושות בטן. נתניהו עוד יצטער על היום שבו החליט להקדים את הפריימריז רק כדי להיפטר מסילבן שלום, החלטה שהייתה אבן הדומינו הראשונה לקראת הבחירות, שאחריה הוקדמו הפריימריז בקדימה ובעבודה ויאיר לפיד נכנס לפוליטיקה ומשם הסוף כבר בלתי נמנע. מתברר שגם קואליציה יציבה בישראל היא לא ערובה לשום דבר.

אז נכון, כרגע גוש הימין מוביל  בפער ניכר, נתניהו והליכוד יזכו על פי הסקרים ליותר מ-30 מנדטים, קדימה על הקרשים, יאיר לפיד עוד לא ממריא ואהוד ברק נמחק. אבל- יש עוד 4 חודשים וזה נצח. המצב הכלכלי מדשדש, הממשלה לא מסוגלת להעביר שום מהלך משמעותי ויש ליריביו את כל הזמן (אבל לא הרבה כסף…) כדי לנגוס מהעוגה, והפער לא כזה גדול. את בחירות 2009 נתניהו התחיל מעמדה נוחה יותר אבל קמפיין הבונקר השמרני וחסר המעוף התנקם בו בקלפיות. וחוצמזה- שאול מופז אוהב להיות אנדרדוג, רק תמנעו ממנו לצאת לקורס קצינים או להתמודד על הרמט"כלות מול נסיכים בעלי יחוס, עוד לא ראינו את השמות של יאיר לפיד, לא ברור מה יהיו נזקי פייגלין בפרימריז של הליכוד ויחימוביץ' עובדת.

אז למה הוא עשה את זה? חוץ מהסיבות הידועות- איגוף אובמה, מיקום המצב בסקרים, חשש מסחטנות (פחחח…כי ב"מחיר  למשתכן" הוא נכנע כמו טעטעל'ה)  ויתר הסיבות שהוזכרו. הבטן שלי אומרת שהוא הולך לקלפי מתוך תסכול. כי הוא גילה שבקואליציית "אף שעל" אי אפשר לעשות כלום. לא רפורמה במינהל מקרקעי ישראל ולא חוק לתכנון ובנייה, לא ועדת ריכזיות ואת המלצות טרכטנברג שותפיו "הטבעיים" קברו ועיקרו בלי בושה- מיצוי כושר השתכרות עף מהחלון, המלצות תעסוקת חרדים בכלל לא הגיעו לדיון  ואטיאס בשקריו הבוטים עשה מה בא לו.  גם בנושא האיראני, שקרוב לליבו, הוא גילה שאי אפשר לעשות כלום כי בשביל זה צריך קואליציה בינלאומית וכזו אי אפשר לגבש עם שר החוץ הנוכחי, כשאי אפשר להראות אפילו שמץ של מחווה כלפי הפלסטינים, לגלות בדל של נכונות לאכוף את החוק מבלי שעסקני יש"ע  ייבבו ובטח לא כאשר דני דנון עובד במרץ להסרת המילה "דמוקרטית" מתעודת הזהות של המדינה. ומה בממשלה? אלי ישי עסוק בתגובות היסטריות לכל סופר גרמני שוטה, השר לביטחון פנים נופל לכל מלכודת תקשורתית של מטסים הזויים, שטייניץ ממנה מועמדים שלא עוברים את תנאי הסף למשרות בכירות באוצר ומתפעל מהתקציב הדו-שנתי (תזכורת: העולם עדיין לא מאמץ אותו), ישראל כץ לא משתלט על רכבת ישראל ולא על סיטיפס ואף אחד מהשרים לא נהיה כחלון. מה שנשאר זה לקחת רפורמות מימי ממשלת קדימה ולהרחיבן (אופק חדש לתיכונים). בקיצור, העסק תקוע ובמצב הזה אין הרבה מה לעשות חוץ מלזעזע את הקבוצה.

לזכותו ייאמר שהרפתקן צבאי חסר אחריות כמו קודמו הוא לא. הביקורת של דיסקין ודגן הייתה חייבת להיאמר וטוב שנאמרה אבל תחושת הבטן שלי היא שאם נתניהו היה ליד ההגה ב-12 ביולי 2006 הוא היה יודע להכיל את אירוע החטיפה בתגובה ישראלית חריפה ומכאיבה מבלי להיגרר למלחמת הארוכה בתולדותינו מאז תש"ח ומבצע "עופרת יצוקה"  לא היה נמשך כמו מסטיק אחרי שהאפקט המרכזי הושג תוך 10 ימים.

ומה יוצא לנו מכל העסק? קודם כל אם הכנסת תפוזר השבוע ייחסך מאיתנו מרתון הישיבות החגיגי לרגל יום ירושלים. בכלל, זו ממשלה שעשתה מעט עבור ירושלים, כיאה לממשלת ימין גאה וציונית.  תכנית הצמיחה שעברה בשנה שעברה היא הד חיוור לתכנית הראשונה שהעביר אריאל שרון ב-2005 (גילוי: אני עובד ברשות לפיתוח ירושלים שאמונה על מימושה וזו דעתי האישית בלבד), שנת לימודים חינם ללומדים בירושלים הם נזכרו לתת באיחור של שנה  והפער בין הצהרות למעשים ממשיך להיות גדול מדי. חוק התכנון והבנייה הלך לפח, וכנראה שזה טוב והכי חשוב- הסיכוי להקמת קואלצייה ממלכתית אחרי הבחירות גדל בעיני לאור האווירה הציבורית בעניין.  היחלשות ש"ס על פי הסקרים  (על אף שהיא נוטה להכות אותם ביום הבחירות עצמו) עשויה לאפשר את העניין הזה ולכל הפחות את הוצאת משרדי הפנים והשיכון מידי שריה.  יתכן שבסופו של יום נתניהו ישאר המאמן אבל עם הרכב אחר לגמרי של שחקנים, הרכב שיחייב אותו לשחק אחרת.

 כדי שזה יקרה צריך ללכת ולהצביע. שיעור ההצבעה חייב לעלות מעל 75%, בעיקר מצד הדור שלנו. אם כל החבר'ה שהיו באוהלים ובשדרות בקיץ שעבר ייצאו להצביע וייקחו איתם חבר אחד או שניים אזי יש סיכוי אמיתי לדללת את כחם של החרדים ושל קבוצות הלחץ בפוליטיקה שלנו. צריך להפסיק עם פארודיות כמו הגימלאים או עם תנועות של אנשים ערכיים לעילא אבל נטולות סיכוי לעבור את אחוז החסימה ופשוט להצביע בגדול.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".34 תגובות

 • אז אתה מציע בעצם לצרף את דפני ליף, סתיו שפיר, ואיציק שמולי לאחת מהמפלגות החילוניות (הן גם מכלילות את הדתיים אבל בעיקר את החילונים) הגדולות כדי לחזק אותן על חשבון המפלגות החרדיות? כי לדעתי רק כך תוכל לתרגם את הכח של הקיץ האחרון לאלקטורים

 • מאי 5, 2012

  זיו

  קראתי את הרשומה שלך וגם אני חושב שהבחירות המוקדמות מיותרות… אבל יש לי סיבות אחרות לחשוב כך.
  המטרה של מחאת הקיץ הקרוב לפי מה שהבנתי הייתה להביא לפירוק של הכנסת, וזה בעצם קורה מעכשיו בעצם, לכן אני חושב שזה תופס את כל המוחאים מבולבלים מה לעשות: האם להצטרף לבחירות או להשפיע או לצאת לרחובות שוב (ואז מה?).
  אצלי זה בא בטיימינג לא טוב כי אני מאלה שמאמינים שאם אתה רוצה לשנות משהו בממשלה הבאה או בכנסת לא יעזרו שיעורי הצבעה גבוהים בבחירות, אתה צריך להתפקד למפלגה חזקה שחביבה עליך ולפעטל ביחד עם קבוצה שלה יש את אותם אינטרסים כמו שלך להיות קבוצה משפיעה שם, הרי זה מה שקורה עם החרדים בכל מפלגה והפייגלינים בליכוד. אלו קבוצות כוח שיש להן באמת הרבה יותר כוח מרוכז מאשר לפי כמה יותר מצביעי בחירות כלליים.
  מאחר שאני מאמין בהתפקדות יותר מאשר כמה הפגנות של מיליון שבוע אחר שבוע, מצאתי את עצמי מתפקד לליכוד, ויצרתי קשר עם "הרשימה האזרחית" שמתכוונת לעשות בערך הפוך לפייגלין ע"י הרצה של מתמודדים פנים מפלגתיים למקום טוב במפלגה עצמה.
  הכל טוב ויפה אלא שלכל מפלגה יש "תקופת אכשרה" לחבר חדש, מה שקובע למשל בליכוד, שחבר שלא מלאו לו 16 חודשים כחבר מפלגה לא יוכל להצביע.
  כלומר, כל מי שחשב כמוני והתפקד למפלגה חזקה כלשהי אחרי הקיץ האחרון לא ממש יוכל להצביע לפריימריס וכך לא יוכל לשנות בתוך המפלגה.
  לכן, אני חושב שאין לנתניהו כל כך מה להצטער על מועד הבחירות, הוא דואג שאנשי מפלגתו יהיו אותם אנשים כמקודם – כלום לא השתנה ולכן כלום לא ישתנה כשתהיה כנסת חדשה.
  גם אם הרבה אנשים יצביעו למפלגות חזקות, לא יהיה בהן שינוי של ממש, והשליטה של הגורמים החרדים/ימניים רק תתחזק.
  בסופו של דבר יהיה איזה משחק כיסאות מוזיקליים בין הח"כים שיש לנו כרגע, ואולי יצטרף אליהם יאיר לפיד וקצת מחבר מרעיו, זו התחזית שלי… והיא לא אופטימית גם כן.

 • מאי 6, 2012

  עמית (אחר)

  מה שהכי מבאס בבחירות האלה הוא שאין לי אף מפלגה להצביע לה. התנועה הירוקה? ניסיון נחמד, אבל מכיוון שרק בירושלים ובעוד מספר קטן של יישובים הם עברו את אחוז החסימה ולא נראה לי שצפוי מהפך (אלא אם כן הם ימצאו כוכב בסגנון לפיד האב ו"שינוי" – אולי אברי גלעד ייכנס לפוליטיקה?) האופציה הזאת כרגע לא על הפרק, כי ממש לא בא לי לבזבז קול. מרצ? פוסט ציונים מדי; עבודה? אף פעם לא התלהבתי מסוציאליזם; קדימה? נו באמת… לפיד? כנ"ל; ליכוד? לא רוצה לחזק את החזקים (וגם האידאולוגיה של רוב הח"כים לא ממש לרוחי). הגענו לליברמן… האמת? אני לא מהנגעלים-מראש למראה דמותו. בלא מעט דברים שהוא אומר יש צדק (אבל מעט מאוד חוכמה) והוא אולי נושא דגל האג'נדה האזרחית האחרון בממשלה (אם כי לא ברור מה המניע). הבעיה היא הנטייה הימנית-קיצונית של חלק גדול מחכ"יו שגובלת בפשיזם. נקודת זכות גדולה (בעיניי המאוד סובייקטיביות) – המפלגה שלו הייתה המפלגה הלא-דתית היחידה שקיימה כנס בחירות בירושלים.

  אז מה עושים? אני חושב שיותר מלהחליט לאיזו מפלגה להצביע צריך להכריח את המפלגות להעלות סוף סוף את הנושא הבוער ביותר לראש סדר היום. ומהו אותו נושא? לדעתי אפשר לקרוא לזה התפוררות הציונות. הסימנים לכך כבר נראים בשטח – אם אינני טועה, כבר היום רוב תלמידי כיתה א' בישראל (אני לא מדבר על ירושלים….) לא משתייכים לזרמים הממלכתיים. החרדים תמיד ידעו לנצל את הפילוג חסר השחר בין "ימין" ל"שמאל" במחנה הציוני לצרכיהם ואת המחיר הכבד נשלם כולנו אם לא נתעורר. ואני מכריז מעל במה זו – אני מוכן להצביע אפילו לליברמן אם הוא יכריז שהוא מוכן לוותר על האידאולוגיה המדינית-ימנית לטובת משהו הרבה יותר חשוב – ממשלה ציונית ללא השפעה חרדית. אותו כנ"ל לגבי שלי יחימוביץ', אם כי אצלה יש בעיה קשה יותר – היא לא באמת מודעת לסכנה החרדית. אם הבחירות האלה יהיו פתח להקמת ממשלה צודקת יותר, ציונית יותר וחרדית פחות, היה שווה.

 • מאי 7, 2012

  הוטלז ירושלים

  אני חשוב שכולם יודעים טוב מאוד שכרגע אין אף אחד לבחור בו, אני מכוון שאלו שבכנסת התעשתו על עצמם וידעו איך לנהל את המדינה הזו בצורה טובה יותר שמכבדת את כל תושבי מדינת ישראל, נכון לעכשיו אנחנו לא נראים הכי טוב בעולם!!!

 • מאי 7, 2012

  עבודות חשמל ביוב ריצוף תאורה וליטוש

  נכון!!!!!!
  בכלל צריך שיהיה מנהיגים, ואם אין מנהיגים אז שאלו שבכנסת התעשתו על עצמם ויהבינו לאן הם לוקחים את המדינה שלנו בידיים כי אין לנו ארץ אחרת!!! וכמה שיותר מוקדם נהבין את זה יהיה עדיף לכל עם ישראל, וטובה שעה אחת קודם.

 • מאי 8, 2012

  ערן טרבלסי

  הספיק להתחרט עוד לפני שביצע. אין בחירות.

 • מאי 8, 2012

  עמית

  לא נותר אלא להסיק שנתניהו ואנשיו קוראים את הבלוג.

 • מאי 8, 2012

  עודד

  חייב להודות שעד היום לא היה כמעט שום דבר טוב שיכולתי להגיד על ביבי, היום ובעצם בחודשים האחרונים הוא הוכיח שהוא נחש מתחת לקש ופוליטיקאי מומחה שיודע לכרות ראשים ובריתות כשצריך. הוא טרף את הקלפים לכולם חוץ מלעצמו, החליש את החזקים ולא חיזק את החלשים. עכשיו רק נשאר לו להראות שבאמת אכפת לו ממדינת ישראל, כי את הכח שיש לו עכשיו לא קיבל ולא יקבל אף מנהיג בשיראל כל עוד היא לא מדינת הלכה. ביבי מלך ישראל. שאול מצא את האתונות, יאיר עם הראש בקיר, ליברמן בענן, החרדים מפחדים, שלי משחקת בנדמה לי.

 • מאי 8, 2012

  עמוס

  הבחירות הללו היו מיותרות ובזבוז כסף כי לא היו מביאות לשינוי משמעותי בכל מקרה, אבל גם עכשיו לא יהיה שינוי. קואליציית "אף שעל" רק תתחזק, והקריאה להגדלת שיעור ההצבעה נכונה תמיד. עוד לא הצלחתי להבין למה המממשלה הזו נידונה מראש לכהונה של 4 שנים וחצי ולא ארבע, ומדוע הבחירות לא אמורות להיות בפברואר 2013.

  ההנחות של עמית (אחר) דורשות תשובה בכל מקרה, גם אם הבחירות נדחו – בהזדמנות אני מקווה להתייחס.

 • מאי 8, 2012

  עמית (אחר)

  זה בסדר עמוס, אין לי בעיה לחכות שנה וחצי.

  ולגבי נובמבר: זה החוק במדינת ישראל – הבחירות אמורות להתקיים בנובמבר שאחרי 4 שנים מהבחירות הקודמות. עוד משהו מעניין – גם הבחירות לרשויות המקומיות צפויות להיערך באותו זמן. בפעם הקודמת שזה קרה (נובמבר 1988) הזיזו את הבחירות המקומיות לינואר 1989.

 • מאי 8, 2012

  עודד

  חוק יסד: הכנסת, מועד הבחירות:
  הבחירות לכנסת יהיו ביום ג' השלישי לחודש חשון של השנה שבה תמה כהונתה של הכנסת היוצאת,
  אולם אם היתה השנה שלפניה שנה מעוברת, יהיו הבחירות ביום ג' הראשון לאותו חודש.

  מעניין למה.

 • מאי 8, 2012

  עמוס

  תודה לשניכם. לא ידעתי שיש מועד קבוע, ועוד בעל תאריך עברי.
  מעניין כמה ממערכות הבחירות התקיימו באמת בחשוון….

  לגבי הבחירות לרשויות המקומיות – בעבר הן התקיימו תמיד יחד עם הבחירות לכנסת. למי מפריע שאם זה יוצא באותו מועד בערך, זה גם יתנהל יחד? נראה לי חסכוני יותר, ועוד יותר חשוב – יגדיל את שיעור ההשתתפות בבחירות לרשויות המקומיות.

 • מאי 8, 2012

  עבודות חשמל ביוב ריצוף תרגום וליטוש

  עמוס, מר חשוון בשבילך.

 • מאי 8, 2012

  עמית (אחר)

  באמת אין לי מושג למה רצו להפריד לפני 23 שנים. יכול להיות שמישהו מפחד מאחוזי הצבעה גבוהים בבחירות לרשויות המקומיות?

 • מאי 8, 2012

  גליתחתן

  והחל מהבוקר – אין בחירות. יש דפקט אחר.

  שאלת ל"ג בעומר: מקובל לעשות מדורות בסטף? קטנות, סטייל קומזיץ, לא תבערה גדולה.

 • מאי 8, 2012

  עודד

 • מאי 9, 2012

  עמוס

  פסטיבל מנגינות בגינות (הקהילתיות) נפתח היום עם מארש דונדורמה בגינה במעגלי יבנה (http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=497224&blogcode=13251423). שווה!

 • מאי 9, 2012

  עמוס

  לפני כמה חודשים דברנו על תכניות איכותיות בערוץ 1, כמו זו שירדה בשבוע שעבר. כעת יש עצומה להחזרתה. אתם מוזמנים להוסיף את קולכם: http://www.atzuma.co.il/mehayom

 • מאי 9, 2012

  עודד

  בקריאה מחדש של 'מהבטן', נוכחתי שגם את עמית ביבי השאיר מאחור, וחוץ מהפיסקה האחת לפני אחרונה בעצם הכל פאסה. לגבי אחוזי הצבעה- תמיד נכון. זיו יכול להתפקד למפלגה כאוות נפשו ולהצביע בבוא המועד, לעמית האחר יש הזדתמנות לשקול מחדש במי לבחור. השאלה מה קרה לעכברתול.

  מדורה בסטף- בירושלים, כמו בכל מקום אחר בישראל, עושים מדורות איפה שרוצים. אחד המקומות המפתיעים הוא גן סאקר, על הדשא, אבל אפשר לנסות למצוא דרך עפר מתחת לכבל מתח גבוה ולראות מה קורה (ראיתי). אם בסטף בכל זאת- הייתי הולך על איזור החניון העליון ולא ממש על צלע ההר, נראה לי הרבה לסחוב עצים בנפתולי השבילים. הנוף למעלה שווה בכל שעה.

 • מאי 9, 2012

  ערן טרבלסי

  http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/366/060.html?hp=54&cat=869&loc=1

  הבנאדם אומר שהואר לא אוהב את הכינוי רובין הוד. נחשו איזו כותרת נתנו לריאיון?

  שווה לקרוא בלי קשר.

 • מאי 9, 2012

  עמוס

  ערן, הכותרת שאני רואה היא "בגובה העיניים עם מוביל המחאה נגד הרכבת הקלה".

  אני לא תמיד אוהב את הסגנון של עדו נווה. בשבוע שעבר בהפגנה בכיכר ספרא הוא צעק די הרבה במגאפון, ובצורה די מזלזלת כלפי ברקת – בלי קשר לכך שההתנהלות של ברקת בנושא ראויה לדעתי לביקורת אני חושב שזו לא צריכה להיות בוטה כל-כך. עם זאת אני מעריך מאד את מה שהוא עושה. מישהו שם בתגובות ממש עצבן אותי ויצאה מין התנגחות מפגרת.

  עמית – מה עם אישור התגובה מאתמול? למה מי שטרח וחיפש את הלינק הקשור למה שהוא מדבר עליו צריך להיות בעונש?

 • מאי 10, 2012

  ערן טרבלסי

  אז שינו אותה. כשאני קראתיי, הם קראו לו רובין הוד של ירושלים.

  מסכים הן לגבי הסגנון שלו והן לגבי ההערכה (העצומה) כלפיו.

 • מאי 11, 2012

  מיכל

  מקיאביבי. האיש גאון.
  מה קרה שכולכם אחרים? קצת לא הייתי בארץ, אני חוזרת ביבי ושאול חברים, בקריית מלאיכס מחזירים עטרה ליושנה, יש קרנפה שקוראים לה קרן פלס(מה היה רע בקרנפה הקודמת בשם הזה) ועכשיו כולכם אחרים.
  קצת יציבות בבית הזה.

 • מאי 11, 2012

  עמית (אחר)

  הייתה איזה קומבינה בין עמית (אחר) לעכברתול (אחר), אבל לא יעזור להם. אני עדיין מקדים את כל ה(אחר)ים בירושלים ה(אחר)ת במספר ה(אחר)ים ש(אחר)י שמי.

 • זין עליך!

 • מאי 11, 2012

  עכברתול (אחר)

  מסכנה הקרנפה, קיבלה שם של היפופוטם.

 • מאי 11, 2012

  זיו

  לא הבנתי מה מפריע לכם שעידו נווה בוטה כל כך.
  גם אני הייתי בהפגנה בכיכר ספרא בשבוע שעבר, הוא אכן צעק וצחק על ראש העיר, אבל זה כי הוא לא עושה את עבודתו נאמנה ולא יורד אפילו לדבר איתנו.
  אחרי שהייתה ההפגנה והתקיימה הישיבה חברת מועצת העיר רחל עזריה שאלה אותו מה יהיה עם התחבורה הציבורית בעיר והוא אמר לה שהיא עושה שערוריות ושהתחבורה הציבורית במגמת שיפור… סליחה אבל זו תגובה ממש לא לעניין.

 • מאי 12, 2012

  עודד

  מפריע כי אנחנו מתים על דיונים על האיך ולא על המה. ככה אנחנו ואל תגיד לנו איך להתנהג.

 • מאי 12, 2012

  ערן טרבלסי

  אני בהחלט מדבר גם על המה. כשניסו להסביר לו שאם הוא מעודד אנשים לעבור על החוק (על-ידי העברת כרטיסים שנותר בהם עוד זמן) הוא צריך לפחות ליידע אותם שזו עבירה, הוא פשוט לא היה מוכן להקשיב.

 • מאי 12, 2012

  עמית (אחר)

  גם אני רוצה לדבר על המה. מצד אחד המאבק שלו חשוב ואפילו חיוני, וטוב מאוד שיש אחד כזה שזועק נגד עוולות סיטיפס ומוחה. מצד שני, ניתוח המציאות שלו לוקה בחסר וההתעקשות להיטפל דווקא ל"מונופול" במקום לדרוש שירות טוב יותר עכשיו מזיקה למאבק שלו יותר מאשר מועילה לו. מצער אותי גם הזלזול שלו בראש העיר שדווקא כן פועל (או מנסה לפעול) מול משרד התחבורה, אבל בניגוד למר נווה לראש העיר יש גם אחריות והוא לא יכול להסכים לכל דרישה צעקנית ופופוליסטית.

 • מאי 13, 2012

  עמוס

  אני בעיקר מדבר על ה"איך": אני לא יודע אם ברקת באמת זימן את המפגינים לפגישה או שזו היתה רק שמועה, אבל אם ראש העירייה קורא לך אתה יכול לעלות אליו ולא לדרוש שהוא ירד אליך. זה לא מכובד ולא מכבד.
  ושלא תהיינה ספקות: יש לי המון ביקורת על ההתנהלות של עיריית י-ם ושל ניר ברקת ונעמי צור בקשר לסיטיפס והרכבת הקלה. לא התעורות וירושלמים צריכים לפתור את הבעייה החמורה הזו אלא העירייה. יש כאן מונופול פרטי שאשכרה מתעלל בנוסעים והעירייה היתה צריכה לעמוד לצד תושביה ואורחיה מהרגע הראשון, ולא להיגרר לכך רק אחרי ארבעה חודשים או יותר. התחושה היא קצת כמו של ילד שחוטף כמות מבריון ואבא שלו מסתכל מהצד ולא נחלץ לעזרתו. שלא לדבר על כך שהעירייה הזו – שנושאים סביבתיים כל-כך חשובים לה – מתעלמת מהפגיעה המשמעותית של המצב הנוכחי בעתיד התחבורה הציבורית בעיר (ואני ממש לא מגזים). אכזבה עצומה! ואז ראש העירייה עוד מנפנף בגסות את רחל עזריה שהעלתה שאילתה בנושא, מאשים אותה ביצירת פרובוקציות ולא עונה לשאילתה – זו בעיני שערורייה גמורה.
  לפי מקומוני סופהשבוע האחרון יש הצלחה מסויימת למאבק הזה: בינתיים לא מבוטלים קווי האוטובוס לפסגת זאב וממנה, שפועלים במקביל לרכבת. מישהו הצליח לשכנע את משרד התחבורה, ולדעתי לפעילות של נווה יש חלק גדול בכך.

  בלי קשר, התגובה מלמעלה עם צמד הלינקים שהזמינה אתכם לחתום על העצומה להחזרת "מהיום למחר" עדיין ממתינה לאישור. מישהו בהפוגה?

 • דו"ח מבקר המדינה לא אמור לחקור מחדלים כמו התחבורה הציבורית וארגוני הפשע שמנהלים אותה?
  והמלצה חמה לכל אחד שיש לו זוג רגליים פעילות, לאופניים, זה הרבה יותר עדיף.

 • נובמבר 1, 2012

  ספאמר מסריח

  אני חושב שהאדון הראשון דווקא צודק.
  למרות גסות הרוח של אדון המדריך הרשמי למין אנאלי בטוח במשפחה, ניתן לראות כי הוא יודע על מה הוא מדבר, העניין בלהגיד שהבחור הוא דובר של ביבי זה פשוט בושה.
  ליברמן החליט להזדהות גזען כשאמר מזל טוב לבית"ר על הזכיה נגד השמאלנים (הפועל תל אביב? מה הקשר בכלל) ונראה כאילו את הפועל ירושלים הוא בכלל לא מכיר.
  למי אצביע, כנראה נפתלי בנט.

 • נובמבר 1, 2012

  עודד

  יש אנשים שיגידו הכל בשביל קצת תנועה בדף.