חכו רגע

קראתי לא מעט פוסטים ומאמרי דעה מהאז תחילת השריפה הגדולה. צריך להיזהר מכל המומחים, מכל בלוגר/ בן כספית שאחרי שיטוט של 3 דקות באינטרנט כבר הופך מומחה בינלאומי לכיבוי שריפות. פחות מ-24 שעות אחרי שלמדנו על האילושין הרוסי, הנה מגיע הג'מבו סופר טנקר האמריקאי ואיך אין צעצוע כזה לחיל האוויר שלנו. כולם הפכו למומחים בקריאת כתובות אש שעל הקיר ושולפים כתבות מהארכיון. חברים, חכו רגע עם המסקנות. האם שירותי הכיבוי צריכים לעבור רפורמה? כנראה ורצוי שזה יקרה מהר ולא בקצב הבירוקרטיה. האם צריך לגייס עוד כבאים ולתגבר את הציוד? ודאי. ומטוס כיבוי מרב תכליתי שיכול לפעול ביום, בלילה בערפל ובכל מזג אויר? בטח. תקנו שניים. האם אלי ישי צריך להתפטר? הלוואי אבל לא יקרה.
צריך להיזהר ממומחים בשקל, מאלו שתמיד התריעו. זה כמו העיתונאים שתמיד ידעו על קצב ויחסיו עם נשים. יופי של שאלות יודעים לשאול שם עכשיו בתקשורת אבל זו חוכמה קטנה שלאחר מעשה. מתי נושא הכבאות, הפיקוח על הבנייה ואיכות הסביבה פתח מהדורת מחדשות במדינה לאחרונה? מתי עורך החליט שהוא מתאבד על נושא אזרחי ולא סקסי בעמוד השער?
אנחנו מתים על זה, על ההלקאה העצמית הזו, על הבכיינות שאנחנו בעצם "מדינת עולם שלישי", המהדרין יאמרו רפובליקת בננות. אנחנו אוהבים להכניס לעצמנו, מכורים לזה. היה מגעיל מאוד לקרוא את יוסי שריד בשישי בבוקר. כבר ספד רבין לגורודיש ואמר כמה אנחנו אוהבים להגביה את גיבורינו מעלה מעלה ואז להשפיל אותם בבת אחת. אז האמת כנראה באמצע. גם ארה"ב הגדולה ורוסיה ויוון התמודדו עם שריפות מטורפות. לא תמיד בהצלחה גדולה יותר. יש כשלים ויש הרבה לקחים להפיק אבל ראוי שהדברים ייעשו בצורה מקצועית, קרה, ובלי התלהמות של עיתונאים צמאי דם. יש כבאים, שוטרים, חובשים, טייסים ומפעילי צמ"ה בשטח שנלחמים ומסכנים את חייהם, יש משפחות שקוברות את יקיריהן. חכו עוד רגע עם הביקורת, תכתבו מהראש ולא מהבטן . קחו דוגמה מהפוסט האחרון שלי על עובדיה יוסף…שבוע טוב.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".8 תגובות

 • דצמבר 5, 2010

  יאיר

  אין לי הרבה לומר בזכות התקשורת, אבל כשרוה"מ מאגף את התקשורת ומתנהג בעצמו כדובר ולא כמנהיג, הוא לא משאיר לה הרבה ברירות.

 • דצמבר 5, 2010

  עמית

  גדול!! כנסו כנסו
  http://www.twomuch.info/?p=829

 • דצמבר 5, 2010

  ערן טרבלסי

  אני דווקא התרשמתי יחסית לטובה מהתקשורת במקרה הזה. יוצא דופן לרעה מבחינתי היה עמנואל רוזן – בשישי בערב הוא היה באיזשהו מקום שבו נקלטו תושבים מהכרמל, ואמר משהו על הממשלה ואחריותה. ערד ניר שהיה באולפן הזכיר לו שזה מחדל מתמשך, שהרבה ממשלות אחראיות לו, והוא בשלו, ממש בכוח דוחף את המלים שלו נגד הממשלה הנכוחית דווקא, תוך התעלמות מערד ניר.
  אח"כ הבנתי שהתעלמות היא מוטיב חוזר אצלו – הוא ראיין תושב עין הוד שביתו נשרף. אותו תושב הראה ספר של ברטולד ברכט ששרד, ושהיה מסומן בדיוק בעמוד של השיר "בודהה בבית הבוער" (או משהו כזה, לא זוכר בדיוק את שם השיר), וניסה לומר כמה שזה סמלי, ותוך כדי שהוא מדבר (ממש באמצע המשפט שלו) רוזן החזיר את המיקרופון לפיו שלו והתחיל לדבר על נושא אחר.
  בקיצור, הבנאדם השאיר עלי רושם של אפס מוחלט.

 • דצמבר 5, 2010

  עמית

  לא ראיתי את הקטע הראשון. הקטע עם ברכט היה גדול. פשוט טמבל.

 • דצמבר 6, 2010

  מיכל

  יש לכם מושג איך אפשר להעביר תרומות למשפחות בצפון (שלא באמצעות הסוכנות היהודית..)?

 • דצמבר 6, 2010

  ערן טרבלסי

  אני יודע שאסתי קירמאייר קשורה לאיסוף תרומות לתלמידים יתומים מימין אורד.
  http://www.facebook.com/?ref=home#!/notes/esti-kirmaier/bqbwt-hswn-bzpwn-qyblnw-pnyyh-mbyt-hytwmym-bymyn-wrd/457928952819

 • דצמבר 6, 2010

  מיכל

  תודה ערן. משהו לסרבני פייסבוק?

 • דצמבר 6, 2010

  ערן טרבלסי