זה חייב להיגמר בתבוסה

הקמפיין של משה ליאון חייב להסתיים בתוצאה אחת מבחינתי: תבוסה מוחלטת. לא על הקשקש, לא ניצחון בנקודות, לא 49:51 צמוד עד הרגע האחרון. זו חייבת להיות תבוסה מוחצת. מה קוראים אותה באנגלית: Landslide.

גילוי נאות: אני עובד עבור הרשות לפיתוח ירושלים, שליאון היה היו"ר שלה עד לא מזמן. לא עבדנו צמוד. אין לי מילה טובה או רעה להגיד עליו ועל תפקודו כיו"ר. המרחק ביננו היה כנראה המרחק הטבעי שבין מנהל פרויקטים זוטר ובין יו"ר. מהמרחק הזה ההתרשמות שלי היא שהוא אדם טוב וחיובי שנקלע לסיטואציה בעייתית מאוד. וגילוי נאות מס' 2, לכל מי שקורא פה פעם ראשונה: אני תומך של ניר ברקת.

אז למה תבוסה? כי הגיע הזמן לומר אחת ולתמיד שעידן ממליכי המלכים וקבלני הקולות נגמר, שהעסקונות הקטנות של הסניפים צריכות לעבור מן העולם, שכמה מאכערים לא יסגרו עלינו דילים בחדרי חדרים. רק תבוסה תשדר מסר מספיק חזק שהעיר הזו אינה למכירה. לא שזה יגרום לעסקנים לחזור בתשובה אבל לפחות יחשבו פעמיים לפני המזימה הבאה.

על היומרה, על המופרכות של המועמדות הזו, על החוצפה ועל עליבות הקמפיין ורדידות המסרים- על כל אלה הסיבוב החמוד של ליאון ופטרוניו צריך להיגמר בגירוש מהעיר, בכישלון מהדהד שיישמע עד כיסיהם העמוקים של התורמים למסע הזה.

זה יכול להיות אחרת. זה היה צריך להיות אחרת. מגיעה לנו מערכת בחירות אמיתית, על נושאים עקרוניים. אנחנו לא מגיעים לדיון הזה כי המועמדות הזו נולדה בחטא. היא עקומה מהיסוד. בעולם אחר ליאון היה פורש מתפקידו לפני שנה, מעביר את המשפחה לירושלים, לדירה שהוא רכש במלוא כספו והופך את העיר למרכז חייו וחיי ילדיו. מהמקום הזה היה נכון וראוי שיתחיל את המסע שלו לקומה 6. עם פעילים אמיתיים ולא פיקטיביים, עם חבורה מסייעת שיש בינה מכנה משותף קצת יותר רחב מ"ניר ברקת דפק אותי ועכשיו אני אסגור חשבון", עם תומכים שיודעים לחבר 2 משפטים רצופים בעברית, לבנות טיעון בהיר ואם אפשר- ללא שגיאות כתיב ועם קמפיין קצת יותר אינטילגנטי שמכבד את הבוחרים ולא סותם להם את הפה.

בגלל כל הדברים האלו ובגלל שנשללה מאיתנו הזכות לנהל דיון אמיתי על מצב העיר- ההרפתקה הקטנה הזו צריכה להסתיים בכישלון ובמסר שיחלחל לכל אופורטוניסט באשר הוא שיושב כרגע בחדר חשוך ומתכנן את ההשתלטות על היעד הבא על ירושלים, קריית מלאכי או כפר מנדא.

התבוסה הזו תגיע. יכול להיות שאני חי בבועה, יש סיכוי שהדפ"א המסוכנת תתממש אבל מהדיונים ברשתות החברתיות ובסביבה שלי עושה רושם שליאון לא מתרומם לשום מקום. גם חרדים שפגשתי לא עשו רושם שישכבו על הגדר בשבילו, גם אם הרבנים יגידו לתמוך. עופר ברקוביץ' ורחל עזריה עשו את ההחלטות הנכונות. כלפי הריצה של מרצ אני יכול להבין מאיפה זה בא אבל אני לא יכול להבין אותה. אני חושב שמרצ מנהלים קמפיין של 1988 לפתיחת בתי קולנוע בשבתות ולא של 2013- בתי הקולנוע פתוחים, מה עוד? זה שיח ישן שלהערכתי עוד יפגע במרצ בקלפיות.

הרשימות סגורות, המחנה הלא-חרדי לא מפורק לרסיסים. בקרב המפלגות החרדיות הפיצולים מתרבים. הכניסה של "טוב" מבורכת ונקווה שיהיה להם לפחות נציג אחד במועצת העיר. ביום טוב עם אחוזי הצבעה גבוהים ובלי טעויות טיפשיות מצד ברקת / מהלכים מבריקים מצד ליאון- האפשרות להביס את ליברמן בקלפיות היא יותר מסבירה. יש לנו הזדמנות להפוך את שנת 2013 לשירת הברבור של אביגדור ליברמן בפוליטיקה הישראלית. מישהו רוצה לוותר על התענוג הזה? Landslide-Victory-Poster

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".8 תגובות

 • ספטמבר 18, 2013

  מיכל

  my thoughts exactly

 • ספטמבר 19, 2013

  נגה

  עמית,
  הכול טוב ויפה. אך תסביר במה שונה ברקת מליאון מבחינת חופש דת וחופש מדת? מדוע ברקת מבקש לסגור את הסינמה סיטי? השאלה הזו היא רטורית בלבד. ברור שהוא עושה זאת עבור קולות החרדים ועל הדרך הוא מוכר את החילונים.

  ברקת חיובי מאוד לירושלים וכנראה שאתן לו את קולי, אבל הוא מאוד אכזב אותי אישית כחילונית צעירה שעדיין בירושלים ואפילו העבירה לכאן את כתובתה…

 • ספטמבר 19, 2013

  בן

  אני מאוכזב מהצעד של מרצ אבל מבין אותם לחלוטין. השיח אולי ישן אבל לפחות הם מנהלים אותו, החילונים מצפים שנצגיהם יצהירו על היותם כאלו בזמן בחירות ובזמן הכהונה, וזה משהו שברקת לא עושה ובמכוון, רק על זה מגיע לו שאולי יבחר אבל יאבד קולות מרשימתו לטובת נציגי רשימות שלא מתחבאים ומתחנפים לחרדים.

 • ספטמבר 19, 2013

  מוטי

  הי עמית. מזדהה מאוד עם מה שכתבת .גם אותי מאוד מכעיס הטרמפ הפוליטי על גבו של איש זר לעיר שיעלם ממנה וירוץ לג'וב הבא אם לא יבחר.ראשות עירית ירושלים זה לא ג'וב זו שליחות.מוטי

 • ספטמבר 22, 2013

  גלית חתן

  אני מקווה שאתה צודק. איכשהו יש לי תחושה שליאון יקבל תמיכה גורפת נטולת מחשבה (כלומר מישהו יגיד להצביע לו – וכולם אחריו כמו עדר).

  אגב בלי קשר, שמתי לב שבשוק מחנה יהודה אין עדיין הרבה שלטים פוליטיים, למרות כל הכתבות בכל העיר על כך שהסוחרים תומכים בליאון. איך מסבירים את זה?

 • ספטמבר 22, 2013

  ערן טרבלסי

  לא יודע לגבי שלטים, אבל לא כל הסוחרים תומכים בליאון. שמעון דרוויש (יו"ר ועד סוחרי השוק) אכן תומך בו, ואני מניח שגם אלה שבחרו בו ליו"ר, או לפחות חלקם. אבל מי שהתמודד מולו – אלי מזרחי, דווקא תומך בברקת, וכך גם אנשי מסעדת עזורה, ומן הסתם יש עוד.

 • אוקטובר 7, 2013

  דתי לאומי מודאג

  לא רק שמשה ליאון לא ידגדג את ברקת בבחירות לראשות העירייה, יש סיכוי לא רע בכלל שהוא אפילו לא יכניס נציג לעיריה.
  בבחירות הקודמות הליכוד זכה במושב אחד, וגם זה אחרי התגייסות אינטנסיבית של כל המי ומי בליכוד.
  בבחירות האלה סניף הליכוד בירושלים תומך בברקת.

 • אוקטובר 7, 2013

  עכברתול

  לא לטעות, סניף הליכוד בירושלים ממש לא תומך בברקת,
  אבל מצביעי הליכוד בירושלים בהחלט תומכים בברקת.