הפועל קטמון ירושלים- ירושלים באמת אחרת- טור אורח של אורי איילון, מנכ"ל התנועה הירושלמית

 

הספירה לקראת המשחק בין הפועל קטמון לבין הפועל ירושלים לא החלה אתמול ולא שלשום. היא החלה פחות או יותר מהרגע בו נוסדה הפועל קטמון.

אני אוהד קטמון , עקבתי אחרי הקמתה והצטרפתי לשורות האוהדים לא הרבה לאחר מכן , בהתחלה בקטנה ואחר כך עוד טיפה ואחר כך עוד ועוד.

המשחק מחר הוא לא משחק על יוקרה , ולא מאבק על מי טוב יותר, אלא סדר יום רחב הרבה יותר שנוגע לחברה.

איזו מן חברה אנחנו בונים בירושלים , איזו תרבות ספורט אנחנו יוצרים בעירנו ולאיזו מציאות אנחנו מגדלים את ילדינו.

קבוצת כדורגל בעידן שלנו היא חלק מהזהות, השתייכות למועדון מבטאת לא רק אהבה למשחק המטורף הזה אבל גם דרך חיים. ההשתייכות לקטמון היא פשוטה כמשמעה אמירה ערכית.

מה יקר לנו שם כל כך ? החולצה? השם? ההסטוריה? הנוסטלגיה?

כל אלה קיימים שם , אך קצת יותר עמוק מזה מסתתרת אמירה של ציבור שלקח את האחריות לחלק הזה של הזהות לידיו ולא היה מוכן להפקיר את הזהות שלו לאלו אשר בזו לה , והתייחסו בבוז ובביטול לעומקם של הדברים.

בירושלים כמו בירושלים , אין בית קפה שאין לו אג'נדה ואין קבוצת כדורגל שאין לה אג'נדה. הכמיהה וההצטרפות ההמונית של ירושלמים וירושלמיות לשורות האוהדים של קטמון  מבטא גם את הרצון לראות ירושלים סובלנית , יצירתית, מכילה , מחברת והמונעת מכל העוצמות הבלתי הגיוניות שהעיר הזאת מייצרת, אי אפשר לעצור את זה רק לכדורגל , ואכן קטמון כפורצת דרך בחשיבה , גם מביאה את הקול שעושה את ירושלים לעיר ששסעיה הן מקור כוחה.

מחר , אוהדי קטמון יישבו ביציע המזרחי, יציע שאנו לא מורגלים אליו, ויעודדו את אלו אשר מראים לנו מדי יום ביומו כי יש גם דרך אחרת בכדורגל , ביחסים בין אנשים ואוכלוסיות ובירושלים , שהיא ללא ספק העיר המרתקת מכולן.

לי אין התלבטות , מחר אעודד את קטמון, כי לא חיים על נוסטלגיה אלא על תקווה.

אורי איילון

נולדתי וגדלתי בירושלים, אוהבת את העיר הזאת אהבה גדולה. שמחה וגאה לתרום את חלקי בעשייה לטובת העיר ובכלל להיות ירושלמית.3 תגובות

 • נובמבר 14, 2013

  מיכל

  תכל'ס, לא משנה מה התוצאה מחר.
  ניצחתם.

 • נובמבר 14, 2013

  מתכנת

  אתה כנראה לא היית אוהד הפועל ירושלים, כי אם היית כזה היית יודע שאת הדגל של יחסים בין אוכלוסיות ואנשים שונים בירושלים הניפה הפועל מאז ומתמיד, בגלל זה הוא גם מונף בקטמון שאוהדי הפועל הקימו אתה. טור שלם שפספס לגמרי את החשיבות האמיתית של המשחק מחר. הטור הזה היה מתאים יותר למשחק מול בית"ר, חבל.

 • נובמבר 14, 2013

  יהלומה

  מקסים. ללא ספק ירושלים הינה העיר המרתקת מכולן. אכן שסעיה הן מקור כוחה.
  יאללה הפועל קטמון…