העוזרת הפלרמנטרית של ליברמן

שמעו סיפור.ביום שני השבוע הגעתי לדיון ועדת הכספים בכנסת בנושא הדיור. אחד מלפחות עשרה דיונים חסרי תוחלת בנושא שהייתי בהם בכנסת בשנה האחרונה. למה אני ממשיך ללכת? לא יודע. בתקווה שמישהו יגיד סוף סוף: "רגע, לא הגיוני לנצל את הרפורמה בתכנון ובנייה כדי להכניס כמה סעיפים על דיור בהישג יד?". הרגע הזה עוד לא הגיע אבל להתחרות מי צועק יותר חזק כדי לתפוס כותרת- הם יודעים מצוין.

נחזור לסיפור. מולי היה מושב ריק. מתישהו, אחרי שסיימתי על לעבור על כל המיילים והפסקתי להתרשם מהאמירות הלוחמניות של יו"ר הוועדה משה גפני, שיענו יצא נגד הממשלה שסיעתו חברה בה,  נכנסה לחדר ח"כ חנין זועבי. בדיוק אז ידבר ח"כ יעקב כ"ץ מהאיחוד הלאומי על הצורך לחזור לבנייה תקציבית (סבסוד בניית דירות מתקציב המדינה). זועבי ישבה בשקט 15 שניות ואז חזרה שש פעמים, כמו רובוט, על המשפט הבא: "אתה שודד קרקעות ומדבר על סוציאליזם?". כצפוי פרצה מהומה אדירה, מירי רגב פתחה פה והאחרים לא רצו לפספס הזדמנות להכניס לזועבי, שיצאה בשוך המהומה. אירוע של שתי דקות. את הפריים שלה לכתבה שעשו עליה היא קיבלה. לא עניין אותה מחירי דירות ולא נעליים. העיקר הויז'ואל לכתבה.

זועבי היא בסך הכל העוזרת הפרלמנטרית של ליברמן. ההתנהגות שלה רק מוסיפה שמן למדורה ששר החוץ שלנו מדליק. ההתנהגות שלה משרתת אותו מול בוחריו והוא משרת אותה מול בוחריה. אשרינו שאלו נבחרי הציבור שלנו.

הערה: משהו רע מאוד עובר על "ידיעות ירושלים" וכתבתי את זה לא פעם. מה הניע את עורך מדור הספורט לתת את הכותרת הדרמטית: "פרוטוקולים מהמלחמה" לויכוח בין יובל נעימי ואביו להנהלת הפועל? ניסיון עלוב לעשות קישור לחשיפת הפרוטוקולים שכאבו לאלפי אנשים במדינה ממלחמה אחרת, אמיתית, והחזירו אותם 37 שנים אחורה.  עורך מדור ספורט שנותן כותרת כזו הוא מטומטם או דביל ויש סיכוי לא רע שהוא שילוב של השניים. טעם רע.

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".4 תגובות

 • אוקטובר 18, 2010

  אלי

  איזה קטע, כשראיתי את הכתבה חשבתי שאתה מונית להיות העוזר הפרלמנטרי של זועבי.

 • אוקטובר 19, 2010

  מיכל

  על-אף משנתי הפמיניסטית: לא חסרות נשים סתומות.

 • אוקטובר 19, 2010

  מיכל

  ועוד אחת:
  תתחדש על כל הפטנטים האלה בצד.

 • אוקטובר 23, 2010

  זועביק

  תגיד יא בלון מנופח כמה כסף העירייה משלמת לך בשביל שתניח את העכוז הרופס שלך על כורסה בחדרי ועדות בכנסת ותאזין שם לדיוני סרק? חשבת פעם על זה שבכסף שאתה ושלל המינויים הפוליטיים של ראש העיר הכי טיפש בארץ מקבלים היה אפשר להעסיק עוד עובדי תברואה? להאיר עוד פינה חשוכה ואלימה? לסבסד חוג לילד ממשפחה ענייה? אולי במקום להמשיך ולקרקר את השטויות המנופחות באוויר של חשיבות עצמית תלך לעשות איזו עבודה יצרנית ותשחרר את קופת העירייה מהנטל המיותר והגרוטסקי הזה ששמו פוני? די. שילמנו מספיק משכורות עבור מלקקי אשכיו של מזוגג המבט משרתם של החרדים ואנשי הימין הקיצוני האוויל הנודע מר ברקת. לך הביתה. לך כבר