בענייני רחביה

רציתי לכתוב תשובה לדודו אבל אז הבנתי שיש לי הרבה יותר מדי נקודות בשביל לכתוב אותן בתגובה.

כותב דודו שניסיון ההשתלה של הציונות החילונית נכשל בירושלים. ובכן עוד לא נכשל, בכל אופן לא נכשל יותר מהניסיון הזה במדינת היהודים כולה. במקום ציונות שפויה, ליברלית אנחנו צועדים יותר ויותר לציונות משיחית, הפועלת ממתוך תחושת מצור והעולם כולו נגדנו. ציונות שאינה מבחינה באור שבקצה המנהרה, האור של רכבת דמוגרפית ששועטת לקראתה. ציונות שמסרה את נכסיה התרבותיים (גיור, שבת, נישואין, קבורה) לידי כוחות דתיים-חרדיים קנאים. ציונות שויתרה על סולידריות חברתית לטובת אינדיבידואליזם קיצוני. ירושלים לא דפוקה יותר בעניין הזה מיתר חלקי הארץ. עד כאן בעניין ציונות.

המרחב הציבורי הוא הסוגיה הכי רלבנטית להישארות של אוכלוסייה משכילה, חזקה ויצרנית בעיר הזו. לא מחירי דיור ולא תעסוקה ולא נעליים. תנו לאנשים 10 פארקי מסילה מעניינים, רחובות עם התרחשות טבעית וטיפוח מושכל בגינות ובשטחים הפתוחים והם יגורו פה גם בקופסת קרטון בקרן רחוב. לצערי, לא הרבה במערכת העירונית מבינים את זה. אנחנו עדיין דורשים הפרשות לשטחים ירוקים עצומים, שלא ברור מי יפתח ויתחזק אותם ואם יהיו בשימוש מספיק אינטנסיבי. על ניקיון אין מה לדבר (אגב, הייתי בעיר העתיקה היום ויש שיפור גדול. אולי צריך להפריט את המערך?) ועל טיפוח ופיתוח מקומות נוספים אפשר לחלום. המשאבים לצערי הרב לא מופנים לשם. לא מספיק. אבל מרחב ציבורי הוא לא רק ניקיון ותחזוקה. הוא גם היכולת של העירייה לאפשר התרחשות במרחב הזה. בהקלה לפעילות בתי העסק, בהגנה מפני התנכלות משטרה, ברישוי מושכל ובקביעת כללי משחק ברורים מה מותר ומה אסור. אם לשים את האצבע על הבעיה- הרי שהיא טמונה במדיניות, בציפיות ברורות ושקופות.

אתן דוגמה מתחום ההתחדשות העירונית. יש שתי דרכים לבצע פינוי-בינוי. האחת היא במסלול רשויות מקומיות, במסלול זה הרשות היא מגישת התכנית החדשה ומנהלת את כל הפעילות במתחם שהוכרז לפינוי-בינוי. המסלול השני הוא מסלול יזמים. דו"ח מבקר המדינה מהשבוע שעבר חשף את מה שמוכר כבר שנים רבות. למדינה התקשרויות בסך 250 מליון ש"ח עם רשויות מקומיות בנושא פינוי-בינוי. 100 מליון מהם כבר שולמו. כמות התכניות שמגיעה בסופו של דבר למימוש מזערית. אין לעיריות שום יתרון יחסי בכך, אם כבר יש להן חסרון יחסי. התמונה דומה בירושלים. מתוך 8 מתחמים מוכרזים רק אחד, שנכנס בו לפעולה יזם פרטי, באמת התקדם. היתר מקרטעים בלשון המעטה.

אם חושבים בסופו של דבר על תפקיד העירייה, באירועי תרבות במרחב הציבורי, בפתיחת מוסדות בשבת, בתכנון עירוני או בניקיון העיר, כנראה שאם העירייה תעשה את כל הפעולות האלו בעצמה היא לא תעשה כמעט דבר ואת מה שהיא תעשה היא תעשה לאט ורע. לא רוצה מסיבות רחוב שמאורגנות על ידי העירייה. מבחנה הוא לא כמה מסיבות רחוב רשות הצעירים הפיקה אלא לכמה יוזמות כאלו היא אפשרה לצמוח מהשטח וקידמה. לצערי לא מספיק.

אנשי העירייה עוד לא למדו שתפקידם לאפשר. אף אחד לא מודד אותם על פי יזמות שהם קידמו. אם כבר, הם נמדדים על יזמות שהם חסמו. במקום להיות פרו-אקטיביים ולמשוך יוצרים ויזמים מעניינים ולחבק אותם העירייה מעוניינת להוכיח לכולנו ששלה הכי גדול מכולם. מסיבות רחוב זה לא הקטע שלי. אני רוצה דרך בית לחם בשישי בצהריים. המקום של איציק, קאלו, בית לחם והעסקים הקטנים. אחד מוציא ברז בירה, שני מחריג כמה כסאות מעבר למותר, שלישי מוציא דוכן אמנות. שפיות עירונית. בכל יום שישי המקום הזה יכול להפתיע מחדש. אני רוצה הפתעות כאלו בכל רחוב. שאנשים לא יגיעו רק בגלל איזה "מוזיאון חי" או אירוע מתוזמן ומגודר אלא שיבואו סתם כדי לשוטט, כי לך תדע במה ניתקל בדרך- פתיחת תערוכה, נגן רחוב, הקרנה של אירוע ספורט בפאב או סתם מכות בין ערסים לתלמידי ישיבה בכיכר ריבלין. העירייה אם כך צריכה להגדיר את כללי המשחק במרחב הציבורי. מה מותר ומה אסור, מה דורש רישוי ובאילו רמות של רישוי. ברור שאין דין מסיבת רחוב כדין תערוכת תמונות בשדרה. מתי ראינו לאחרונה "קול קורא" ליוצרים להציג עבודות במרחב הציבורי? הפעם האחרונה שהעירייה ניסתה להגיד מה מותר ומה אסור בחיי הלילה יצא לה עקום נורא.

כתב דודו שאין בעיר מספיק כוחות יזמיים בעיר הזו לדחוף תרבות עצמאית. אני חושב שיש. רק שלא סופרים אותם כי הממסד העירוני מעריץ מגה אירועים ולא סופר דברים קטנים, שהם החשובים בעיני. "סלמנקה" עשו אירועים מגניבים במרחב הציבורי. "מבצע כורש" נפל על פוליטיקה ארגונית מפגרת, קבוצת "כתובת" עזבה את מינהל קהילתי לב העיר בגלל קשיים כלכליים ולמזלנו מצאה בית בבי"ס מוסררה. המערכת אוהבת "כוכב נולד" ומגה אירועים אבל שוכחת שצריך מדרג. שבלי הדג מלוח, הופעות רחוב ספונטניות, קבוצות שירה וחבורות אמנים- אין פה תשתית לצמיחה אמיתית של תרבות מקומית. אפשר להביא 30 אמנים ערב אחרי ערב לבריכת הסולטן- זה לא ישאיר פה אמנים שמסיימים בצלאל או סם שפיגל.

לגבי התעוררות ורוח- נראה לי שהדבר הכי לא כיפי בעולם זה לצאת לבלות עם חולצה של ארגון. מה זו הבליינות הארגונית הזו? כבר מאאתים שנה רוח חדשה עושה ערבי שוטטות- לא מספיק? לשתות בירה אני אעשה עם חולצה אדומה ואקלל את הנהלה של המועדון המחורבן הזה שכל עונה מצליחה לשבור של ביזיון.

יצאתי מה זה בעד הפרטה בפוסט הזה. בטח כל המפא"יניקים יזעמו…

שבוע לא פשוט תרבותית עובר עלינו- סמדר נסגר וכך גם "טיים אאוט" ככל הנראה. מצד שני, "הערת שוליים" הביא כבוד לעיר. גם זה משהו.

עדכון מפרויקט "עיר.אקדמיה": ביום ראשון, במסגרת שבוע החינוך בירושלים יתקיימו שני פאנלים מעניינים בנושא השכלה גבוהה כמנוף לפיתוח עירוני והצגת חזון ההשכלה הגבוהה בירושלים לעשור הקרוב. הכנס במוזיאון ישראל, סיור במוזיאון בשעה 15:30 והמושבים עצמם בשעה 17:00 ו-19:00. להרשמה:  academic@jda.gov.il


 

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".32 תגובות

 • מאי 25, 2011

  ערן טרבלסי

  טיים אאוט נסגרים? אבידה גדולה אומנם, אבל היה צפוי (כבר לפני כמה חודשים חשבתי שזה הולך לקרות – כשכ"כ הרבה אנשים, ביניהם אני, לא מקבלים את העיתון באופן סדיר, וכשהשיווק לא מספיק בולט, זה מה שקורה).

 • מאי 25, 2011

  בועז

  עברתי היום בסמדר ושאלתי את השומר לגבי סמדר.
  הוא אמר, בהתאם לשלט במקום, שממחר בית הקולנוע נפתח (בתחילה עם הקרנה אחת ביום ולאחר כמה ימים יחזור למתכונת הרגילה). בית הקפה בשיפוצים.

 • מאי 25, 2011

  עמית (אחר)

  מה אני יגיד לך, צודק מאה אחוז. זה נכון אגב לתחומים אחרים בחיינו ובחיי מדינתנו, שעם כל הליברליות הכלכלית וההפרטות על ימין ועל שמאל, משרד האוצר שלה הוא מהריכוזיים בעולם אם לא הריכוזי בעולם המערבי כולו. כנ"ל לגבי רשויות התכנון שבתוצאה מהתנהלותן קשה עד בלתי אפשרי לקדם דברים בזמן סביר.

 • מאי 25, 2011

  החיידק

  הידיעה בנוגע לטיים אאוט קשה. ניסיון שהקדים את זמנו ונקווה שעוד עשר שנים תיווצר פה סביבה שתצדיק כלכלית את קיומו.
  אגב, שבוע הבא, כמו כל יום ירושלים, מכון ירושלים מפרסם את הנתונים הדמוגרפים של השנה שחלפה.
  בהקשר של טיים אאוט – אני פסימי ולדעתי לא נראה שינוי ניכר במגמות משנה שעברה. יש פה מישהו שרוצה להמר?

 • מאי 26, 2011

  ערן טרבלסי

  קריוס (או שמא בקטוס),
  אני לא באמת מכיר את הנתונים, אבל אני בספק גדול אם באמת יש בעיה כלכלית להחזיק כאן את טיים-אאוט, ולו במתכונת המצומצמת יחסית שבה הוא הופיע במעט החודשים האחרונים. הם פשוט עשו עבודה לא טובה בשיווק והפצה. אני זוכר את זה עוד מהזמן שבו הם התחילו ) ונדמה לי שאף כתבתי את זה כאן) – חוץ מאשר ביום הסטודנט לא ראיתי בשום מקום נוכחות שלהם, למשל בדוכנים. בארומה הייתי צריך בכל פעם מחדש לבקש שיביאו ערימת גיליונות לעמדה (הם פשוט לא חידשו בעצמם. לפעמים העובד/ת לא ידע/ה בכלל שהם מחלקים), כבר כתבתי שאחרי שעשיתי מנוי – לא קיבלתי הביתה את רוב הגיליונות (ואני יודע שאני ממש לא היחיד), והיו עוד בעיות בנושאים הללו. כנראה שגם בקשר עם הלקוחות הייתה להם בעיה – דודו כתב להם כמה פעמים על התמונה של "בית מזי"א – הם שמו תמונה של המבנה הלא נכון. קיבל התעלמות מוחלטת בתגובה. ככה אף חברה/גוף לא יכול/ה להצליח. לא בירושלים ולא בשום מקום.

 • מאי 26, 2011

  ערן טרבלסי

  לגבי שנה שעברה – כבר כתבתי בשנה שעברה – לא היה טוב, אבל לא הייתי קורא לזה גם רע. וכתבתי על זה תגובה מפורטת, מוזמנים לחפש בבלוג.

 • מאי 26, 2011

  מיכל

  בשני הפוסטים האחרונים אנחנו מקטרים על העדר יוזמה הצומחת מהשטח.
  אנחנו השטח.
  במקום להיות מהפכני כורסה, בואו ניזום.
  לא פסטיבל ישראל או מרתון ירושלים.
  משהו. בקטנה.

 • מאי 26, 2011

  עמית (אחר)

  בבקשה ערן:
  http://otherjerusalem.com/?p=514

  מעניין מה צופן לנו יום הקיטורים השתא.

 • מאי 26, 2011

  ערן טרבלסי

  עמית האחר, תודה. כבר שכחתי איזה וויכוח סוער בתפתח שם 🙂
  אגב, ב"ירושלמים" נקטו יוזמה על-מנת לנסות להשפיע על התכנים שיהיו השתא. תוכן המייל שנשלח יופיע בתגובה הבאה, בנפרד.

  מיכל, צודקת לגמרי. אני הצטרפתי ל"כמה סוכר", ונראה לי שהם ישמחו לאנשים נוספים. את מוזמנת ליצור איתי קשר (כמו גם כל אחד אחר כאן): erantr@walla.co.il. בנוסף, כמובן שחשוב שתהיינה יוזמות נוספות, ובמקומות נוספים בעיר (יש את no coast, שעשו כמה דברים יפים, ואני מניח שיש עוד שאולי רדומים).

 • מאי 26, 2011

  ערן טרבלסי

  שלום חברים יקרים מאוד,
  בהיזכרנו ביום ירושלים של שנה שעברה, בו מצאנו עצמינו מול תקשורת המדברת דיבור עוין ומאוד לא אחראי ביחס לירושלים, חשבתנו שהפעם היינו רוצה שנאחד כוחות להשמיע קול טוב, אחראי ואפילו חיובי מתוך תנועת ירושלמים, מתוך לב החיים והעשייה בעיר.

  כולנו יודעים כי לא חסרה לנו ביקורת על התנהלות העיר, על מגמות שונות המתפתחות בה לרעה וכו' וכו'… אל דאגה, את כל הטכסט המדכא הזה נשמע ובגדול בעוד שבועיים וחצי, ביום-ירושלים. נשמע אותו בעיקר מאנשים לא אחראיים שיודעים לשבת מצוין על הכסא ולשפוך מילים של ביקורת, תושבי ישראל שאינם מבינים את גודל השעה וחשיבות האתגר ובחרו בצעד הקל ביותר – ויתור על העיר.
  אנחנו רוצים להשמיע קול אחר, קול קונסטרוקטיבי ובונה ואפשר אפילו אופטימי, קול הרואה גם את הטוב והמיטיבים (אנחנו למשל..) , קול אחראי שמעוניין בירושלים כעיר בירה רלוונטית לכלל ישראל.

  אנו מציעים לכם לכתוב מאמר דעה/ סקירה/ יצירה וכל דבר אחר, לבקש להעלות סוגיה לדיבור בתקשורת המדוברת וכו'… ואנו נדאג להחדיר אותו לתקשורת הארצית והמקומית.

  להלן כמה סוגיות / רעיונות שניתן לטפל בהם, אשר עשויים לתת כיוון, אך כאמור כל דבר מתאים יתקבל בברכה.
  · ירושלים כמקום שדורש פרקטיקה של חיים משותפים ולא רק שיח "אוטופי", היופי שבאתגר, פתרונות ודוגמאות מהשטח..
  · ירושלים כעיר פלורליסטית מבחינה יהודית
  · ירושלים כבירת תרבות לאומית· ירושלים כמקום מפגש בין שלוש הדתות המונותיאיסטיות ומפגש בין מזרח למערב
  · מערכת החינוך – החודש ה-11, שדרוג מתקני המשחק בגני הילדים וכד'
  · שינוי תרבות המנהל התקין בעירייה
  · מרתון ירושלים כחוויה רוחנית, "המרתון היפה בעולם"
  · העיר שחוברה לה יחדיו – על חיבורים בין יהודים וערבים בעיר, סיפורים מהשטח ומסקנת ביניים
  · תשעה קבין של יופי – מהם?
  · צעירים בירושלים
  · ועוד.

  יש בנינו כאלו שהכתיבה היא שפתם.. אחרים פחות, אך לכולנו יש מחשבות/ רעיונות / דוגמאות מהשטח ומירושלים של מעלה. אתם מוזמנים לשלוח ככתובים, להציע עצמכם כמרואיינים, להפיץ באופן עצמאי (פייסבוק, מייל) וכמקשרים לערוצי תקשורת שונים.
  הדוברים והכותבים יחתמו בשמם ובתארם וכפעילים של תנועת ירושלמים.

  תאריך למשלוח: בהקדם האפשרי.
  כתובת למשלוח: info@yerushalmim.org.il

  בברכה,

  ענת מופקדי- מנכ"ל תנועת ירושלמים
  יפעת זילברמן- פעילה בתנועת ירושלמים
  יוסי סעידוב- פעיל בתנועת ירושלמים

 • מאי 26, 2011

  דודו

  מצטער להשבית את השמחה אבל נתוני יום ירושלים הכלליים ידועים,

  המצב הולך ומחמיר

 • מאי 26, 2011

  הראל

  הבוקר קיבלתי טיים-אאוט הביתה, כמו כל יום חמישי. מה נסגר, מה?! זה הדבר שאני הכי אוהב בעיר. מה נהיה?!?!

  וסמדר נסגר או לא נסגר, תחליטו. זמנית, לתמיד?!

  איזה דיכאון חטפתי על הבוקר.

 • מאי 26, 2011

  בועז

  לגבי סמדר – כתבתי למעלה שסמדר נפתח מחדש וגם בית הקפה בדרך.

 • מאי 26, 2011

  לירון

  העיר במצב חרא – צריך להודות שברקת לא מוביל אותנו לדרך הרצויה כפי שחשבנו (תעסוקה, תברואה, שינוי הסטטוס קוו, ובעיקר בעיקר בעיקר התחושה שהעיר היא גם שלנו)

  לפחות נתנחם בחילול שבת המוני, טימרקט בצוללת הצהובה ביום שבת הקרוב

  http://www.tmarket08.com/city.asp?id=107

  כולכם מוזמנים

 • מאי 26, 2011

  החיידק

  ערן,
  למה כל פעם שקורה משהו שמעיד על הבעיות הקשות במצב החילוני בעיר, תמיד הטענות שנשמעות פה הן אובייקטיביות – כאילו אין לזה קשר בכלל שאנחנו בירושלים.
  כל פעם שנסגרה פה מסעדה שפתוחה בשבת – אז תמיד זה לא בגלל הלקוחות שלא מגיעים, אלא בגלל שזו מסעדה גרועה עם שירות גרוע ואוכל גרוע. ועכשיו טיים אאוט, זה לא בגלל שלא קנו אותו, אלא בגלל שהיו לו בעיות שיווק והפצה – אז תרשה לי לחלוק עליך בנקודה הזו טיים אאוט היה עיתון מצוין ומקצועי. אולי היו בעיות הפצה אבל ניסיונות שיווק היו עד אין קץ. טיים אאוט לקחו חלק בעשרות אירועים המוניים שהתקיימו בעיר – בחלוקה של העיתון לכל עובר ושב ובחסויות לאירועי תרבות מגניבים. החשיפה שלהם בעיר הייתה טובה מאוד בהתחשב במגבלות. לא בטוח שיותר משאבים שהיו מופנים לעיתון היו פותרים את זה וכנראה שיש בו בעיה אחרת שהיא באמת קשורה לאוכלוסייה של העיר.

  בקיצור, השליפה האוטומטית של התירוצים האובייקטיבים האלו נראית לי כמו הדחקה, או שכנוע עצמי.

 • מאי 26, 2011

  ערן טרבלסי

  נו באמת. לזה שאתה, כמו רבים אחרים, לא קיבלת את העיתון הבייתה למרות המינוי לא היה קשר? רק לפני כמה זמן אמרת לי שאתה מתכוון לבטל את המנוי בגלל זה (בהנחה שאני מדבר עם מי שאני חושב שאני מדבר). ולזה שבמשך חודשים רבים (בחודשים הראשונים לפעילות) חיפשתי (באמת חיפשתי) את העיתון בקיוסקים, ולא מצאתי, לא היה קשר? אני באמת צריך לחזור שוב על הסיפורים עם ארומה? תמיכה באירועים זה חשוב, אבל תכלס' – לא זוכר מישהו שבא אלי באיזשהו אירוע/רחוב/מקום וניסה להחתים אותי על מנוי. גיליונות בחינם לכל דורש, בכמות בלתי מוגבלת, לא יביאו מנויים, אלא יגרמו למי שעשה מנוי להרגיש פראייר, ויוזילו את ערכו של העיתון. אתה יודע כמה פעמים חשבתי לעשות מנוי כשקיבלתי את הפתקית הזו בתוך העיתון? אבל לא עשיתי. מתי כן עשיתי? כשבא אלי חבר שעובד בעיתון ושאל אם אני רוצה לחתום על המנוי. מילאתי פרטים, חתמתי, ובזה הסתכם תפקידי. אז תגיד שאני עצלן, ולא מוכן לטרחה קטנה, ומעדיף להמשיך לקנות את העיתון בקיוסק או לקחת באחד ממוקדי החלוקה. אולי, אבל אני בטח לא היחיד.

  ולגבי המסעדות – אכלת פעם בריבל'ה למשל? מקומות גרועים דינם להיסגר, נקודה. גם מקומות כשרים גרועים לרוב נסגרים. גם בתל-אביב נסגרים מקומות שפתוחים בשבת, אם הם לא מספיק טובים. אני לא שומע בכי בכל פעם שמקום כזה נסגר. לפני כמה חודשים אורי ואלדר פירסם בטיים-אאוט ביקורת שבה הוא סיפר על-כך שבשישי אחר-הצהריים היה לו מאוד קשה למצוא מקום פנוי במסעדה בערב. אני רואה את זה גם בעצמי – מקומות שפתוחים בשישי בערב מלאים באנשים. אז איך אפשר לטעון שאין לזה ביקוש?

 • מאי 26, 2011

  ערן טרבלסי

  היה לי דיון קצר בנושא עם מורן דייגי, שהייתה גם כתבת בעיתון לזמן מה:
  http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=223505280992877&id=1373981560&ref=notif&notif_t=share_comment

 • מאי 26, 2011

  עמית

  שיקחו את התגובה שלהם וידחפו אותה אתם יודעים לאן. אני מנוי מהיום שבו העיתון הזה נחת בעיר ורק כמחצית מהגיליונות הגיעו אלי בחמישי בבוקר. אם בכלל הגיעו. המוצר היה איכותי אבל לא מספיק רק לייצר אותו. כמו "מקרוני" בקינג ג'ורג'- כשנכשלים העיר אשמה. כשמצליחים אז אומרים שזה "למרות" העיר.
  לקוראינו ממערכת "זמן ירושלים"- גורלכם יהיה דומה אם לא תפסיקו להתנות את רכישת המקומון שלכם ברכישת מעריב. אצלכם גם התוכן לא מי יודע כמה אבל זו כבר בעיה אחרת.

 • מאי 26, 2011

  מיכי

  נראה לי שהאמת כאן היא באמצע – מערכת השיווק של טיים אאוט הייתה באמת די כושלת (אח שלי למשל עשה מינוי ועברו איזה חודשיים עד שהוא התחיל לקבל את העיתון), אבל האמת היא שפוטציאל הלקוחות שיהיו מוכנים לשלם על העיתון (במיוחד בימינו כשאף אחד לא שש במיוחד לשלם עבור עיתונים) בירושלים הוא כנראה מוגבל, מה שאומר שאין כמעט שום מקום לעשות טעויות.
  בכל מקרה, זה עצוב מאוד, זה היה אחלה עיתון.

 • מאי 26, 2011

  עכברתול

  אני היחידי שלא התלהב מהעיתון הזה?
  "אין בירושלים מספיק אנשים שמוכנים לשלם בעבור מגזין תרבות איכותי ומושקע"? (תגובתם)
  אני אישית התבאסתי 3 פעמים לשלם 10 שקל עבור מגזין כתבות יח"צ ותדמית, ברנז'ה ורכילות שכותבים 10 אנשים שעובדים באותם 2-3 פאבים בעיר הזאת, ומאז לא קניתי את המגזנין הזה.
  התגובה של העיתון המפגר הזה זה כמו שהפועל ירושלים תאשים את האוהדים בהפסד אתמול בחצי הגמר.

  אני אישית מאסתי בתרבות עיתוני הבילוי התל-אביביים. טיים אאוט ירושלים לא הגיע אלינו מטיים אאוט העולמי אלא מת"א, ואנחנו לא ראויים לזבל הזה. תנו לנו איכות, לא מיץ קקי בשקית.

 • מאי 26, 2011

  עמית

  אסור להעיף את קטש. לא כי הוא גאון הדור אלא כי גם אם פיל ג'קסון יגיע מחר בבוקר למלחה הוא יכשל. המועדון הזה לא מסוגל לתמוך במאמן ולבנות סביבו מעטפת מקצועית נורמלית.

 • מאי 26, 2011

  עכברתול

  מה שאתה אומר הוא נכון מאוד, וזו תהיה טעות מפגרת שהעיף אותו (גם פדופיל ג'קסון נחל הפסדים לא מעטים בשוורים וגם בדוברות). אבל אני לא ראיתי מאמן על המגרש באותו ערב. ראיתי 3 טמבלים שרבים על מי מהם חושב יותר שהוא קובי בראיינט.
  ואגב זה קצת ישן אבל בכל זאת עשה לי ממש טוב על הלב, וגורם לי לרצות ללכת ולשרוף עמודי עירוב אם רק הייתי יודע מה הם ואיך הם נראים: http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%A1%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96-%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%9D.html

 • נפלתם על הראש? להשאיר את קטש?
  למה העונה היתה כשלון בגלל גזירה משמים? קארמה רעה?
  כל מי שראה משחק העונה ראה קבוצה אבודה ומבולבלת.אחד מכדרר וארבעה מסתכלים.
  פציעות מיי אס, לישורת האחרונה קטש הגיע עם סגל וחצי.
  צריך להפרד יפה, אולי ניפגש בעתיד לעוד קדנציה, אבל אין סרט שאחרי כזה כשלון מאמן ממשיך.

 • מאי 27, 2011

  עמית (אחר)

  אני דווקא חושב שהבעיה בהפועל-סל היא הרבה יותר ממאמן כזה או אחר. זה משהו יותר עמוק וקשה לי לשים עליו את האצבע, אבל סימפטום אחד שלו הוא חוסר הכבוד לשמלי עבר של הקבוצה.

 • מאי 27, 2011

  עמית (אחר)

  התכוונתי כמובן לסמלים ולא לשמלים… ואם כבר להרחיב, הפועל ביססה את מעמדה כקבוצה מספר 2 במדינה באמצע שנות ה-90. אז היינו דוד מול גוליית, הקטנים והחכמים בלי עול הציפיות על כתפינו, בלי תקציב עתק בכיסנו ואפילו בלי תואר להתהדר בו. ובכל זאת משהו עבד אז. היה איזה קסם באוויר (ובכל עונה לפחות ניצחון גדול אחד על מכבי השנואה). אולי הזדקנתי, אבל נראה לי שהרדיפה אחרי השגים בלבלה את הנהלת הקבוצה או שעייפות השתלטה עליה, וזה מקרין למטה.

 • מאי 27, 2011

  עמית (אחר)

  ראיון עם ניר ברקת ב"דהמרקר":
  http://www.themarker.com/career/1.647749
  שימו לב במה הראיון עוסק ברובו הגדל ואיזו כותרת בחרו להדביק לו. כל כך אופייני וצפוי…

 • מאי 28, 2011

  גליתחתן

  כרגיל, מרתק בתגובות לא פחות מאשר בפוסט. אהבתי את הסיכום של ניר ברקת: "ירושלים צריכה להיות ממוצבת כמו רומא ופאריס". חבל שהוא לא קרא את הפוסט הזה ואת התגובות, היה מבין כמה הוא רחוק מהחלומות שלו

 • מאי 29, 2011

  ערן טרבלסי

 • מאי 29, 2011

  דודו

  לגבי טיים אאוט עם כל הכאב (ובעיקר הגשמת הנבואות שהעיר הורגת עסקים פרטיים),

  כבר לפני כמחצית השנה כתב לי אחד מן הכתבים כי: "יש לי קצת תחושה שהעיתון הזה לא יהיה איתנו עוד הרבה זמן, הם עזבו את בית המדפיס לגבעת שאול כשבדרך מורידים הרבה פונקציות (עריכה לשונית וכדומה) ושיעשו מעכשיו מתל-אביב".

  והוא הוסיף (ולכך אני מייחס חשיבות על אף שלעירייה יש אשמה מסויימת בסגירה כי הבטיחו לו שיפרסמו אירועים עירוניים בעיתון)
  "הסיבה (המרכזית לכישלון) היא שמישהו בתל-אביב חשב שהירושלמים רק יודו לאל שגם להם יש טיים-אאוט וירוצו לקנות רק בגלל שזה מותג ולכן לא צריך להשקיע בשיווק אמיתי וגם לא בהפצה ראויה לשמה כשזה לא קרה במקום ללחוץ ולהשקיע, קיצצו בשכר הכותבים ובמשאבים כדי להקטין הפסדים".

  עמית,

  בכל הנוגע למרחב הציבורי, אנו רואים עין בעין ולבסוף אמרנו וכתבנו את אותו הדבר רק עם דגשים שונים.
  בכל הקשור לסוגיית המגה אירועי תרבות שנינו יודעים שזה מגיע ממקום מסויים ולא יש מאין. בכל הקשור לצד הפיזי, אנו מטפלים בכך באמצעות מטלות יזם ומתן פתרון לגופים הממוסדים (תיאטרון הקרון, אודיטוריום רמות, פרוייקט עדן, פרגוד,בית הסופר), בכל הקשור לגופים קטנים מינהל תרבות טרם החליף דיסקט בנושא זה במתכונת שמובילה קרן ירושלים (מעמותה בעין כרם, סדנאות האמנים בתלפיות)

 • מאי 29, 2011

  ערן טרבלסי

  דודו,
  תודה על המידע.
  מה קורה עם פרגוד באמת?

  עמית – יש מקום אחד לפחות שבו אפשר לקנות את זמן ירושלים ללא העיתון מעריב, אם כי ניתן לעשות זאת במהלך השבוע שאחרי, ולא ביום שישי שבו הוא יוצא. כיוון שאני לא יודע אם הדבר נעשה ברשות או במחתרת, לא אפרסם את שם המקום.

 • מאי 29, 2011

  עכברתול

  ערן, ממש אהבתי את ההודעה הרשמית של קולק. הייתי רק מוסיף לזה את ואדי ג'וז, שועפת ועוד כמה מקומות קסומים כאלה.

 • מאי 29, 2011

  דודו

  למבנה תיאטרון פרגוד מקודמת כיום תב"ע להריסת המבנה,הקמה של אולם חדש ובנייה של 3-4 קומות מגורים מעליו לטובת השכרה לסטודנטים.