אולי די?

אני משתדל שלא לצחוק כשאני רואה ידיעות כאלו, שיוזמים חברי מועצת העיר חרדים. בחיאת רבאק- פתרתם את כל בעיות המגזר ומה שנשאר לכם זה גמר כוכב נולד? מצד שני, אני משתדל לא לבכות כשאני רואה איך התקשורת החילונית נותנת רוח גבית לידיעות האלו ולוקחת אותן ברצינות. מזכיר לי שלפני כמה חודשים כשהציבו את האולפן השקוף בכיכר ציון יצא חבר המועצה רוזנשטיין בהודעה כי הוא הצליח למנוע הופעה של רקדניות בטן בטבורה של עיר הקודש. אני בספק רב מאוד אם מישהו בערוץ 24 חשב להביא רקדניות שנראות כמו "שפחה חרופה על המים" אבל מה זה משנה לרוזנשטיין- הרוויח כותרת והצטייר כמי שעדיין מכתיב פה את סדר היום ואיך ייראה המרחב הציבורי של כולנו.

חבל שמי שעדיין מאמין בכוחם הדמיוני של החרדים זו התקשורת החילונית.  אין כוח כזה וחבל סתם להעצים את המיתוס. הם אכן פוליטיקאים ממולחים אבל אין כאן מקום לאגדות. גם ההישגים המעטים שהם מצליחים להעביר בזכות כוחם הפוליטי יתנדפו בעקבות מחאה ציבורית, ע"ע ברזילי. אחד הנתונים שאף פעם לא הבנתי היה החוסר בכיתות לימוד במגזר החרדי. הנתון נע בין 700 ל- 1000 כיתות. זה מספר בלתי נתפס בעיני, גם אם לוקחים את הערך הנמוך יותר. אחרי 15 שנות אולמרט-לופו-פולק ושות יש כאלו פערים בכיתות לימוד? האם זו התוצאה של עשור וחצי של שליטה כמעט מוחלטת בתקציבים, בתכנון ובנייה, הקמת מנח"ח והצטמקות החינוך הממלכתי (מגמה שנפסקה בשנתיים האחרונות ומתחילה להתהפך)? אם כן, ואלו כנראה הנתונים- הרי שיכולת הביצוע האגדית המיוחסת לחרדים באמת נשארת על הנייר. את הטיעונים שלהם צריך לנצח בנתונים ובמספרים, לבלבל אותם עם העובדות ובעיקר להפסיק להאמין לכל בדותה שהם מפריחים לחלל האויר. '

בן 36, ירושלמי מלידה, אבו-אל בנאת עם תעודות. בין יום מילואים אחד לשני עוסק בהתחדשות עירונית עבור חברת "מוריה".9 תגובות

 • אוגוסט 15, 2010

  בן

  ניפוח או לא..אני שמח מחד שהתנגשות שכזו סופסוף מתרחשת בתחום כה יקר יחצנית לליבו של ברקת(תרבות), מעניין אם הוא הפעם יתמודד מול הדומיננטיות החרדית במועצת העיר, מאידך אני חושש מה המחיר שאנחנו נשלם בתמורה לכך שהם "יאשרו" את קיום המופע…
  ואם במספרים ובמחירים עסקינן…האם נכונות הטענות שניתנו 3 כיתות לחרדים בקרית יובל?
  קראתי זאת בפורום המאבק של השכונה, מה נסגר??

 • אוגוסט 15, 2010

  מיכל

  התקשורת לא נותנת רוח גבית לחרדים. היא פשוט זולה, רדודה, פורנוגרפית ולא מקצועית.
  ידיעה מכל סוג העשויה לעורר רעש מכל סוג היא זו שתמצא דרכה לעיתון המודפס או האלקטרוני.
  הכל כשר במלחמת אדלסון-מוזס-נמרודי-שוקן.זה לא רק בהקשר החרדי.

  אגב, הופיעה גם הופיעה יעל מואב, הכוהנת הגדולה של ריקודי הבטן בירושלים, באולפן השקוף אבל למה לבדוק אם פשוט אפשר להצית אש??!

 • אוגוסט 15, 2010

  עמית

  אין מחירים. בקריית יובל לא נפתחו 3 כיתות גן חדשות למיטב ידיעתי ואם ידוע לך אחרת- אנא העבר כתובת מדויקת לבנק המטרות. היתה שם הרבה דיסאינפורמציה לגבי הפעוטון בקלנר שבסופו הוא ייפתח לצד שתי כיתות הגן החרדיות שפעלו בו, מבלי להוציא אף אחד. אם יש לך / לאחרים מידע אחר- נא להעביר.
  הוא התמודד מולם במספר מאבקים שנגעו לתחום אחר שנוגע לו מאוד- החינוך והעיקר הוא יצירת תקדימים בהם מוסדות ממלכתיים/ ממלכתיים דתיים נכנסים למבנים שעד כה שימשו את החרדים. מגמה שעד כה פעלה בכיוון אחד בלבד.

 • אוגוסט 16, 2010

  עמית

  אליק מרגלית סיכם את זה יפה מאוד:
  http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/144/583.html?hp=54&cat=869

 • אוגוסט 17, 2010

  עמית (אחר)

  גיא בכור כותב על התודעה ככלי נשק (בהקשר שונה לגמרי):

  http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=1200

  למתקשים: אפשר להחליף את אויבינו (כמו גם את אריק שרון שמובא כדוגמה במאמר למי שידע לנצל את תודעת הצד השני לטובתו) בחרדים ומאבקיהם בירושלים, ואת הכתבים לענייני ערבים בכתבים לענייני ירושלים (או סתם תקשורתנים עוזבי-ירושלים ברעש גדול).

 • אוגוסט 18, 2010

  דתי לאומי שקנה דירה בזמן

  את התלונות על הדיור אני לא מבין.
  ירושלים לא יקרה יותר ממודיעין, בטח לא יותר מתל אביב.
  מי שרוצה לגור כאן, שיתפשר על המיקום, שיקנה בשכונות הזולות עדין (פסגת זאב,רחובות מסויימים בקריית יובל (שטרן) / קטמונים (סן מרטין))

 • אוגוסט 23, 2010

  דתי לאומי שקנה דירה בזמן

  ועוד ראיה לכך שמשהו זז:
  http://www.bhol.co.il/news_read.asp?id=19252&cat_id=9

 • ספטמבר 2, 2010

  בן

  מתאר בדיוק את תחושת התושבים ובוחרי ברקת, תרבות זה נחמד אבל נבחר כדי לשנות את השיטה ואת השתלטות בצעדים הקטנים של החרדים.. http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/152/373.html?hp=1&loc=34&tmp=5974

 • ספטמבר 2, 2010

  עמית

  אם אתה חושב שהוא לא מבין את זה אתה טועה. ברור לגמרי שאי אפשר לנצח בשקלים (ארינה, סינמה סיטי וכו') ולהפסיד באגורות (מבני ציבור). אני אבדוק את הנושא ואם יש מטרות נקודתיות נוספות- נא להעביר.
  זה גם עובד: 3 בתי ספר שעברו לחינוך הממלכתי-ממלכתי דתי מידי החינוך החרדי, ניכוש העשבייה ושתילת העצים בפעוטון קלנר הייתה מרעננת.